Pecky pomeranče, citronu, mandarinky, limetky



host - 174.168 (?)
2.8.2009 14:57

Skvělé, to jsem chtěl slyšet. Díky. Otázka je, když dám třeba do květináče 6 pecek a vyrostou mi třeba tři, čtyři, co s tím pak dělat? Je logické, že musí zůstat v jednom květináči jedna sazenice. Pak tedy přesadit? Nevím, jestli bych si na přesazení troufnul...:-/

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 31.7.2009 11:18, zobrazeno: 109599x

Poradí mi někdo jakým nejefektivnějším způsobem naklíčit z pecek pomeranče, citrusu, mandarinky a limetky? Chtěl bych si zasadit všechny tyto čtyři citrusy, ale nevím, jak nejefektivněji nechat pecky naklíčit. Je možné v našich podmínkách plodit u všech těchto citrusů? Budu rád za každou radu, jsem naprostý začátečník. Pokud by měl někdo třeba vyzkoušené pecky, tak bych za ně byl rád :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 31.7.2009 11:28

Ještě bych připojil, že to budu pěstovat v paneláku, v létě na balkoně (skleněný balkon) a v zimě případně uvnitř za oknem...:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.56 (?), 31.7.2009 20:13

pecky jenom z pomeranče! ostatní je shit,-do truhlíku z pískem(bílým)opatrně zalévat-nepřelít-přiklopit igelitem, nedat na plné slunce, ale do polostínu, nebo přistínit.Až trochu narostou- postupně oddělávat igelit a potom rozsadit..Po zesílení sazenic(1-2roky) naroubovat z nějakého už plodícího citrusu, jinak z toho nebude nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.168 (?), 1.8.2009 13:41

Díky za rady. A jak mám tedy zasadit mandarinky a citron, když je chci vypěstovat? Jaký bílý písek myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.56 (?), 1.8.2009 13:57

prostě písek na beton, ne na maltu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.168 (?), 1.8.2009 14:00

A v tom to vyklíčí? :) Jsem na to zvědav :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.168 (?), 1.8.2009 14:01

Jinak pokud bych to hodil na vatu, lehce zaléval, aby byla stále vlhká, tak se mi to nepovede? Díky za každou radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 2.8.2009 13:50

Poradí někdo jak naklíčit pecky? Dělám dobře, když je mám na vlhké vatě v teple?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.50 (?), 2.8.2009 14:04

Ták DoktoRe dobře, je vidět, že se jen tak odbýt nedáte. Podívejte, ty Vaše pecičky z mandarinek, pomerančů atd. nejsou žádnou velkou vzácností, takže jestli děláte dobře s tou vatou, na tom ani tak nesejde, když to nevyjde, riskujete maximálně to, že budete muset opět oloupat nějaký ten pomeranč a pochutnat si na ňom. Příště můžete vyzkoušet místo vaty, svačinový ubrousek či filtrační papír..., ale mám vyzkoušeno, že stačí úplně obyčejná zemina (hlína) v květináčku, do ní zapícháte pecičky z čehokoliv, občas zalijete a ono Vám to krásně vyklíčí i vyroste. Pak, ale jak již někdo nade mnou napsal, aby Vám citrusy rodily, tak je musíte naroubovat. Když nebudete roubovat, dočkáte se plodů třebas i za 20 let, mnohdy i déle. Dobrou chuť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.168 (?), 2.8.2009 14:57

Skvělé, to jsem chtěl slyšet. Díky. Otázka je, když dám třeba do květináče 6 pecek a vyrostou mi třeba tři, čtyři, co s tím pak dělat? Je logické, že musí zůstat v jednom květináči jedna sazenice. Pak tedy přesadit? Nevím, jestli bych si na přesazení troufnul...:-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika