Narančila



Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?)
2.7.2017 10:54

O pěstování Narančily jsem se pokoušela a to dokonce dvakrát. Pokaždé vyrostla obrovská rostlina s listy velikosti lupuchu a objevily se i malé chlupaté plody. První rostlina nepřežila moji nepřítomnost o dovolené a doslova ji roztrhal na cucky velmi silný vítr. Druhou rostlinu se mi nepodařilo přezimovat. Narančila se mi hodně líbí, ale já to s ní prostě neumím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 2.7.2017 10:25, zobrazeno: 3165x

Nenašel jsem dozadu na tomto foru nic o narančile. Najaře jsem v Kruhu neodolal a jednu sazeničku přivezl. Už je toho plná polovina balkonu, rostlina vypadá nádherně a už má poupata. Vedle banánovníku piccolo a křenu wasabi dominuje.  Má někdo s pěstováním praktické zkušenosti? Četl jsem, že se musí opylovat a také mě zajímá přezimování - ale vlastně jakékoli zkušenosti.

Narančila 2.7.2017
Narančila 2.7.2017
Poupata?
Poupata?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 2.7.2017 10:54

O pěstování Narančily jsem se pokoušela a to dokonce dvakrát. Pokaždé vyrostla obrovská rostlina s listy velikosti lupuchu a objevily se i malé chlupaté plody. První rostlina nepřežila moji nepřítomnost o dovolené a doslova ji roztrhal na cucky velmi silný vítr. Druhou rostlinu se mi nepodařilo přezimovat. Narančila se mi hodně líbí, ale já to s ní prostě neumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 247.151 (?), 13.9.2017 18:16

Pěstování je jednoduché.. v zimě doma, v létě venku.. plodí jak o závod. Plody dozrávají zhruba kolem Vánoc. Pokud ji máte venku když kvete tak se o opylování postarají včeličky. Plody jsou výborné, povětšinou samy zralé a oranžové odpadnou. Nechávám je ještě pár dní uležet a pak rozkrojené vyjídám lžičkou. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika