Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Exotické ovoce > Moruše

Moruše

Mittwoch (308) - xxx.xxx.32.122 (?)
12.6.2019 21:54
Morus alba se bylinnymi rizky mnozi dobre. Naproti tomu M. nigra vubec. Tam se mi povedlo vytvorit jen kalus a nic vic. Naroubovat na albu to slo, ale srust byl nedokonaly a roub roky stagnoval. Lepsi je pravokorenny odkopek. Semenace nigry jsem nikdy nemel. Mittw.
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Moruše

host - xxx.xxx.53.209 (?)
15.3.2008 7:54, počet návštěv: 10318
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, má prosím někdo zkušenosti s pěstováním morušovníku?? Honza

Připojit reakci   

Moruše

host - xxx.xxx.185.31 (?)
3.4.2008 16:25
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

mame prastary cerny morusovnik a je to fantasticke ovoce. Sice barvi a z tricka to poradne nevyperete, ale moc nam vsem chutna. Plody musi poradne uzrat, takze to chce hodne slunicka a sbirat az ze zeme. Pod stromem mame travnik, takze zadny problem, z dlazby by jste to stejne nedostal. Plody se stejne trhat nedaji, na to je to moc vysoko. Zvazuji nakup zakrsle previsle moruse, opet cerne, nektere nove kultivary maji jeste lepsi chut a zrejme i vetsi plody. A nepotrebujete na to obri pozemek.

Připojit reakci

Moruše

Ivan Hlavatý (3969) - xxx.xxx.234.44 (?)
26.5.2019 17:40
Čiernoplodá moruša - tak ako každoročne sľubuje bohatú úrodu (foto). Strom má výšku asi 6 metrov. Dôležitá bola absencia jarných mrazov, na ktoré sú mladé listy moruše mimoriadne citlivé. IH
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.159.118 (?)
10.6.2018 18:24
Dobrý den, nevíte někdo, kdy je nejlepší termín pro roubovani moruse? Mám stromek, ktery měl mít bílé plody, ale jsou černé a navíc hrozně malé... Děkuji Jana
Připojit reakci

Moruše

Mimmo (1796) - xxx.xxx.91.93 (?)
10.6.2018 18:33

Venku očkuji v březnu nebo roubuji kopulací v dubnu. Ne každému se to však chytne. Navíc, mladé stromky mívají první roky malé plody, protože kořenový systém ještě není schopen plody plně zásobit. Časem se velikost obvykle spraví. Barva ne.

Připojit reakci

Moruše

10.6.2018 19:00
Dekuji, to zni nadejne.Ta velikost, zmenu barvy jsem necekala 🙂. Kdyz sezenu rouby beloplode, zkusim na jare cast preroubovat.
Připojit reakci

Moruše

6.4.2019 8:38

Jak jste dopadla s běloplodými rouby? Já už se těším na letošní sklizeň. Na jihu začne už za 5 týdnů. Morušky už jsou na některých stromech vidět.

Obrázky:
Plůdky moruší
Plůdky moruší
Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.131.34 (?)
6.4.2019 10:08

Možná trochu hloupý dotaz, ale o moruších fakt vůbec nic nevím a zaujala mě ta fotografie: To je u moruší běžné, že takhle "raší plůdky"? Chci říct, plůdky jsou jasně vidět, ale listí zatím žádné.

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.157.239 (?)
6.4.2019 10:18

...protože poupata.

Připojit reakci

Moruše

6.4.2019 10:18

Přesněji jsou to samičí květy, jejichž spodní část už tvoří budoucí plůdky. U každého stromu (semenáčku) je to jinak. Některé napřed vyhánějí lístky. Ale zase budou mít zralé plody později.

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.53.251 (?)
6.4.2019 11:04

Zaujímavé, takže už teraz viem priblibžne zistiť či je odroda včasná, alebo neskoro zrejúca. Celkom praktické...

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.5.129 (?)
7.4.2019 12:39
Na fotce jsou květy samčí, domnívám se. Kvetou dříve. Danik
Připojit reakci

Moruše

7.4.2019 19:04

Můžete mít pravdu. Dokud úplně nerozkvetou, já je nerozeznám. Ale pak by měly kvést najednou. Problém je, že některé stromy mají skutečně jen samičí nebo jen samčí nebo obojí květy. V tom se pak těžko vyznáme.

Obrázky:
Postupná diferenciace květů moruše
Postupná diferenciace květů moruše
Připojit reakci

Moruše

Daník (791) - xxx.xxx.50.24 (?)
7.4.2019 21:24

Samec je větší, má jiný tvar - viz fota a to kvetení na rostlině, pokud je oboupohlavná, bývá v odstupu, aby se nepodporovalo samoopylení.

Obrázky:
samice
samice
Připojit reakci

Moruše

12.4.2019 17:08

Teď už je to vidět jasněji. Rozdíl mezi samčím a samičím květem je opravdu veliký.

Obrázky:
Moruše samice 12.4.2019
Moruše samice 12.4.2019
Moruše samec
Moruše samec
Připojit reakci

Moruše

11.4.2019 21:14

Uvidíme, něco jsem sehnala, před týdnem jsme s kamarádkou zahradnicí roubovaly, tak jsem zvědavá, jak to dopadne🙂 

Připojit reakci

Moruše

11.4.2019 21:17

To měla být odpověď na dotaz pana Mimmo, omlouvám se za vložení na konec...

Jana

Připojit reakci

Moruše

26.4.2019 7:56

Zjišťuji, že mám teoretické nedostatky v oblasti květů moruší. Prošel jsem si proto okolí domu a všechny květy prohlédl. Předběžný závěr je takový, že v současné době mají stromy buď jen samčí nebo jen samičí květy. Označkoval jsem si proto asi 20 stromů a prohlédnu je později. Chci vědět, zda se skutečně na samčím nebo samičím neroubovaném stromu objeví květy druhého pohlaví. Současně jsem si narouboval na Vysočině samici na samčí stromek, který ne a ne plodit.

Obrázky:
Moruše, označkovaný samec
Moruše, označkovaný samec
Připojit reakci

Moruše

13.5.2019 17:41

Kontroluji pravidelně, zda se na samčím stromku objeví i samičí květy a naopak. Neměl jsem dost času a vůle, abych své pátrání podpořil statisticky významnými daty. Přitom bych mohl monitorovat velký počet stromků jen v naší obci a nejbližším okolí. Bohužel, na zhruba 25 stromcích, které jsem označkoval, nebo které si pamatuji, byly zatím jen pouze samčí nebo pouze samičí květy. Zatím jsem tedy nenarazil na oboupohlavní stromek. Samičí stromky začnou zrát asi tak za týden. Květy na samčích stromech už téměř opadaly. Uvidíme, co bude dál. Samozřejmě to může být jiné u některých šlechtitelských produktů.

Připojit reakci

Moruše

Daník (791) - xxx.xxx.39.88 (?)
13.5.2019 21:35

Já žil zpočátku s přesvědčením, že jsou oboupohlavné. Dva roky jsem si hýčkal krásný stromek, který kvetl, ale neplodil, až jsem zaostřil čočky a zjistil pouze samčí květy. Někde jsem vyčetl, že to je výsadou Morus rubra (m. červené). Tak jsem ho přerouboval a dnes mám asi 6 druhů moruší, možná více. Jedna, keřovitého růstu, prokazatelně kvetla jak samčími, tak samičími květy, ale letos jsem si všiml, že se nejspíše jedná o sofistikované seskupení pěstitele složené ze 3 zakořeněných řízků - dvě samice, jeden samec. Inu, budu muset na to ještě kouknout lépe, abych v tom měl úplně jasno...

Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

Ivan Hlavatý (3969) - xxx.xxx.234.51 (?)
17.6.2019 20:24
Mimmo: V príspevku z 13.5.2019 píšete, že zatiaľ Ste nenarazili na morušu, ktorá by mala zároveň samčie aj samičie kvety. V záhrade mám 2 morušovníky, jeden z nich na jar vždy bohato zakvitne záplavou samčích kvetov, ktoré potom hromadne opadajú. Posledné 2 či 3 roky sa na tomto strome ale objavili aj plody - sú však iba na jedinom (stále tom istom) konári (foto). Celý zbytok stromu je bez plodov. Strom som kupoval pôvodne ako bieloplodú morušu, čo evidentne nie je. V korune nebolo nič dodatočne naštepované. Strom je dôkazom, že existujú aj "obojpohlavné" moruše, teda so samčími aj samičími kvetmi na jednom strome. IH (druhý strom má výhradne samičie kvety, bohato plodí - v súčasnosti dá denne 8-10kg plodov).
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

17.6.2019 20:51

Asi jsem se málo snažil. Označil jsem namátkou jen 25 stromů a zatím nic. Ještě jednou je pečlivě prohlédnu (i jednotlivé větve) a značky nechám i na příští rok. Třeba si to nějaký strom rozmyslí v příštím roce. Už se nesnažím tomu rozumět, ale chtěl bych znát statisticky podložená fakta.

Připojit reakci

Moruše

JaneS (6) - xxx.xxx.159.118 (?)
19.6.2019 20:27
Na mé moruši byly na třech roubech samčí květy, na čtvrtém je jeden malý samičí. Všechny rouby jsou ze stejného plodícího stromu. Jana
Připojit reakci

Moruše

25.5.2019 19:49
Výsledky roubovani vypadají docela dobře. Přikládám fotku nejpokročilejšího roubu, většina ostatních má aspoň zelené pupeny. Zdá se, že všechny květy jsou samičí. Jana
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

25.5.2019 19:59
Samozřejmě myslím květy na celé rostline, ne na roubu ☺
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.32.243 (?)
26.5.2019 13:43
na 1.fotce máte květy samčí, na 2. samice. Danik
Připojit reakci

Moruše

26.5.2019 20:25
Děkuji, myslela jsem, že jsou to taky samici, ale opožděné, protože jsou na roubu.
Připojit reakci

Moruše

Daník (791) - xxx.xxx.32.243 (?)
26.5.2019 22:12

a vy jste roubovaly rouby z neznámého stromu, nebo jste chtěly naroubovat samce???

Připojit reakci

Moruše

26.5.2019 22:44
Rouby jsou ze stromu, který měl velké bílé plody. Alespoň doufám, v létě jsem si ho vyfotila. Ale kolem je plno jiných moruší... Na druhou stranu, pokud je můj strom jen samičí samčí květy se hodí. I když loni pár plodů bylo a o jiné moruši široko daleko nevím...
Připojit reakci

Moruše

Daník (791) - xxx.xxx.186.2 (?)
27.5.2019 11:06

Ono to bude asi ještě složitější, než jsem v předešlých příspěvcích myslel - U Morus rubra (červené) jsem četl o dvoudomosti (samčí stromy, samičí stromy), ale wiki uvádí, že se "mohou občas objevit na jednom stomu oba typy květů". Ráno jsem studoval moji keřovou tmavoplodou M. alba, na které se na jaře evidentně objevily na jednom kmeni pouze samčí květy a na dvou dalších hustě samičí. Považoval jsem to tedy za sesazení jedné rostliny samčí a dvou samičích. Dnes jsem objevil pár plodů i na té, která kvetla samčími květy. Vypadá to, že se strom na jaře rozhodne podle neznámého klíče, jaký typ květů na které větvi nasadí. Oproti tomu moje rubra před naroubováním vždy tvořila jen samčí květy a ostatní moje moruše tvoří jen samičí (alba, alba pendula, kagayama a jiné).

Budu muset pohledat v literatuře, vypadá to záhadně.

Připojit reakci

Moruše

8.6.2019 22:20

Já taky hledám, ale rozumím tomu čím dál tím míň. Dočetla jsem se, že záleží na tom, z které větve roub odeberete. Myslíte, že je to pravda? Jana

Připojit reakci

Moruše

10.6.2019 15:31

Teprve teď jsem si všimla, že v mém příspěvku není odkaz, který jsem tam dávala. Tady je citace:

Proč morušovník neplodí? Pěstování, opylování a škůdci moruší
24. 03. 2015 | 
Co způsobuje, že na moruši, kterou mám na zahradě 14 let, se každým rokem objeví hrozny krásných květů, z nichž však nevyrostou plody? Ptá se Jana Flídrová z Žatce
Nešlechtěné jednodomé samičí stromy morušovníků, které nemají v blízkém okolí opylovače, neplodí, a to je s největší pravděpodobností případ vašeho morušovníku. Špatně plodit ale může i šlechtěný (roubovaný, řízkovaný) stromek. To se může stát, když byl z plodného stromu, který může mít některé větve jenom samčí a jiné jenom samičí, náhodou odebrán roub nebo řízek pouze se samčími nebo jen se samičími pupeny. (ireceptar.cz)

Připojit reakci

Moruše

10.6.2019 19:57

Nechci to nijak zpochybňovat. Denně však vídám stovky morušových stromů. Buď mají zralé plody na všech větvích nebo žádné plody na žádné větvi. Ty bez plodů jsou buď samci nebo stromy ořezané na podzim až na patku.

Obrázky:
Moruše po totálním řezu
Moruše po totálním řezu
Morušová brána po totálním řezu
Morušová brána po totálním řezu
Připojit reakci

Moruše

Daník (791) - xxx.xxx.55.20 (?)
10.6.2019 22:44

já mám na zminovaném keři 3 větve - 2 kvetly čistě samičími a jedna samčími květy. Na té co kvetla samčími jsem pár plodů taky našel. Mám pocit, že loni kvetl jinak, třeba se tak rozhodne...smiley

Připojit reakci

Moruše

27.5.2019 16:19

U vás to bude asi obvyklý výsledek. Stejně jako na mé balkánské zahradě. Na Vysočině by to u mě byla rarita. Tam se mi dokonce neujal ani v březnu správně naroubovaný roub. Neměl ani stopy srůstu, ale byl živý. Tak jsem z něj vzal dvě očka. Teď v teple se snad chytí. Ještě jsem si vzpomněl, že žádná z moruší, které jsem označkoval, neměla na jednom stromě květy obou pohlaví. A už ani mít nebude.

Obrázky:
Plody moruší
Plody moruší
Moruše na stromě
Moruše na stromě
Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.162.148 (?)
27.5.2019 18:23
Jaroměř 50°21' 22" s, š, ještě jsou zelené. R.F.
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

28.5.2019 16:37

Na tu zeměpisnou šířku je to výborný výsledek. Škoda těch mírně omrzlých listů. Já jsem dneska objevil na svém menším stromku asi 5 zlatohlávků. Asi je jich tam víc, ale neodstranil jsem je. Ať se taky nažerou. U nás není o moruše nouze. Jsme o 7 rovnoběžek jižněji.

Obrázky:
Zlatohlávci žerou moruše
Zlatohlávci žerou moruše
Připojit reakci

Moruše

TomNR (267) - xxx.xxx.177.207 (?)
28.5.2019 16:50

u mna sa krmia mladymi plodmi jablone, moruse nasadene maju, ale este nedozrievaju ani zdaleka..mohli by, tesime sa na ne velmi

Připojit reakci

Moruše

Ivan Hlavatý (3969) - xxx.xxx.234.60 (?)
8.6.2019 11:10
Sezóna moruší sa (u nás) práve začala. IH
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

8.6.2019 19:35

Hezké velké plody! U nás už se na ně spíše jen díváme. Ani ti zlatohlávci to už nežerou. Na začátku se na ně vrhli a asi se tak přejedli, že dostali průjem. Letící brouk se vyhýbá i morušovým samcům bez plodů. Škoda, že všichni škůdci nejsou tak ukáznění jako místní zlatohlávci. Někteří škůdci, jak čtu, dokáží zničit celou úrodu.

Připojit reakci

Moruše

Ivan Hlavatý (3969) - xxx.xxx.234.53 (?)
8.6.2019 19:49
Mimmo: Moruše sú skvelé ovocie, počas niekoľko týždňov trvajúcej morušovej "sezóny" ich konzumujem každý deň (práve dojedám tú misku ktorá je na fotke predch.príspevku). Z ďalších plodov, ktoré sú už u nás zrelé sú to jahody, zemolez, muchovník a prvé čierne ríbezle (na marhule si ešte počkáme, nie sme Slančev Brjag 😉). Môj tip aby sa sladké moruše nezunovali: sústa moruší striedam so sústami kyslastého zemolezu (foto 1,2). Modré resp. modročierne ovocie je vraj zdraviu prospešné. IH
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

Mikeš13 (1847) - xxx.xxx.26.152 (?)
8.6.2019 21:43

Jednu zdejší moruši jsem vloni pojídal více než tři měsíce. No, mana nebeská. Bohužel se mi ji po dobu několika let stále nedaří namnožit.

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.48.241 (?)
9.6.2019 20:45
Jaroměř 254 m.n.m. alba už začíná červenat. R.F.
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.48.241 (?)
9.6.2019 20:54
Jaroměř 254 m.n.m. nigra stále zelená.R.F.
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.75.210 (?)
10.6.2019 14:48

Nevíte někdo, jak se vytvoří převislá moruše - jaká podnož a z čeho rouby?A nemáte zkušenost s moruší pendulou, která se musí vyvazovat, protože má malou podnož?

Připojit reakci

Moruše

10.6.2019 22:35

řekl bych podnož klasický semenáč alby a roub pendula, co jinéholaugh. Vyvazovat lze, já jsem ji zvednul asi o půl metru. Plody co do velikosti a chuti jsou u mojí penduly pouze podprůměr.

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.75.210 (?)
11.6.2019 15:44

Děkuji za odpověď. Asi odrůda Pendula má slabší větvičky. Koupila jsem si tedy tu Pendulu k vyvazování. Ale zahradnice mi to moc nevysvětlila. Jen že mám k ní dát vysoký bambus a vyvazovat jako rajčata do požadované výšky a pak už ji nechat viset dolů. Já jsem myslela, že převislé keře mají vysokou podnož a na ní teprve v požadované výši naroubované větvičky slabší odrůdy. Ale v tomto případě je to asi jinak. A co s větvičkami, které jsou na tom kmínku?  Někdy bych je asi měla dát pryč? A nahoře se mi to pak bude samo větvit nebo bude třeba moruši nějak inteligentně střhat? Nejspíš, (-:

Eva

Připojit reakci

Moruše

Daník (791) - xxx.xxx.49.96 (?)
11.6.2019 22:43

Přesně, inteligentní střih je absolutně nejlepší! Pendula se na jaře zkracuje u každého prutu na několik oček pokud možno ven z koruny. Videí je na webu spousta

Připojit reakci

Moruše

12.6.2019 8:37

Přesně, inteligentní střih je absolutně nejlepší! Pendula se na jaře zkracuje u každého prutu na několik oček pokud možno ven z koruny. Videí je na webu spousta

Připojit reakci

Moruše

10.6.2019 22:41

zkuste zelené řízky do perlitu, někdy v červenci, stimulátor, sáček, ponechat jen kousek horního listu.

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.101.62 (?)
12.6.2019 8:18

Zkoušel jsem a zkouším stále - každé cca 2 měsíce. Zelené, polodřevité, dřevité řízky, různé substráty, stimulátory, různé umístění, roubování...

Připojit reakci

Moruše

12.6.2019 9:36

zakořeňují se opravdu špatně, dřevité řízky se tváří dlouho jako živé, ale nemají kořeny. Ty zelené až polodřevité někdy v létě, zkusit s patkou, do perlitu pod igelit, do stínu, perlit v misce s vodou a zbavit listí až na kousínek - pak byla asi 20% úspěšnost. Je to třeba ale ještě do zimy přesadit a zakořenit v zemině

Připojit reakci

Moruše

Mittwoch (308) - xxx.xxx.32.122 (?)
12.6.2019 21:54
Morus alba se bylinnymi rizky mnozi dobre. Naproti tomu M. nigra vubec. Tam se mi povedlo vytvorit jen kalus a nic vic. Naroubovat na albu to slo, ale srust byl nedokonaly a roub roky stagnoval. Lepsi je pravokorenny odkopek. Semenace nigry jsem nikdy nemel. Mittw.
Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.226.17 (?)
14.6.2019 7:48
Řízek že srpna 2017, vloni přežíval se dvěma listy, letos už se pěkně rozjel. Je to nigra, namočen do stimulatoru, zasazen do písku, do stínu, listy až na jeden ostříhány, přikrytý pet lahví. Chodíme okolo něj po špičkách. R.F.
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

host - xxx.xxx.226.17 (?)
14.6.2019 8:00
Takto dnes vypadají řízky že srpna 2018. R.F.
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

14.6.2019 9:16

U mě začala sezóna naplno, snad se povede nějaká marmeláda

Obrázky:
setřásání bílé, trhání černé alby
setřásání bílé, trhání černé alby
Připojit reakci

Moruše

14.6.2019 9:20

včera

Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

TomNR (267) - xxx.xxx.121.59 (?)
14.6.2019 22:09
Morusa z ovocnej skolky Duracka, vyborna
Obrázky:

Připojit reakci

Moruše

TomNR (267) - xxx.xxx.121.59 (?)
14.6.2019 22:13
Morusa z Plantexu, tiez vyborna
Obrázky:

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Moruše5919.6.201910319
Co opyluje kiwi?2218.6.20191229
Kaki Tomel Tipo, tečky na listech 117.6.201968
Vadnoucí kaki 429.5.2019319
Čím podpořit zakořeňování?828.5.2019614
Tomel pro republiku15025.5.201989160
Kiwi po ranním mrazíku 207.5.20191824
Asimina Triloba22228.4.2019111185
Kiwi - kolomikta nebo arguta326.4.2019572
Kratom stromek225.4.2019209
Asimina triloba Overleese a Sweet Alice213.3.2019494
Tomel japonský (Dyospiros kaki)876.3.2019128032
Jackfruit91.2.201910579
Mango5227.1.2019125173
Citroník 6427.1.201973677
Aké je to ovocie? 312.1.2019921
Fíkovník neplodí316.12.20181664
Poznáte odrůdu fíkovníku? 116.11.2018687
Kiwi4611.11.201861147
Figovník Peretta101.11.20183070
Azorská borůvka229.10.20181294
Pepino 2018 222.10.2018950
Paw paw919.10.20183657
Vypěstovali jste zralé plody banánovníků pěstovaného ze semene?1612.10.20189994
Mandľa Tuono a Supernova130.9.2018815
Karambola 128.9.2018674
Avokádo a jeho pěstování1326.8.201816679
Kumoi626.8.20185715
Pokroucené listí kaki222.8.2018799
Fíkovník Brown Turkey 1817.8.201811642
Kiwi informace k odrůdě 117.8.2018957
Čo je to za strom? 413.8.20181193
Pokojový citrus613.8.20181694
Pepino 2017 812.8.20183199
Marhaník Granátový "Hermione"12.8.2018768
Noni - morinda citrifolia3518.7.201840165
Avokádo a zemina?211.7.2018991
Je to Goji (lyceum chinensis)? 103.7.20182489
pěstování angreštových kiwi 83.7.201816742
Kiwi - žloutnou listy 33.7.20181367
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Čmelíci6:33
Chov pstruhov19.6.2019
Čmelíci19.6.2019
Chov pstruhov19.6.2019
Chov pstruhov18.6.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů