Mango



host - 95.99 (?)
14.6.2010 13:48
Mno... mám už 25cm je to asi 3 měsíce co jsem to zasadil.. Vyrostla mi tím způsobem ze jsem pecku nožem vyloupl a dal jí do vlhké vaty, kterou jsem průběžně vlhčil, až začal vzrůstat stonek tak jsem mango zasadil a vyrašilo za 3 měsíce tak do 25cm.. hlavně, kdo se o to bude pokoušet, kupte si hlavně na zasazení širší, ale hlavně vysoký květináč.. jelikož rostlina má poměrně dlouhý stonkovitý kořen.. Lukáš
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
tanguay - (1), 17.3.2005 10:04, zobrazeno: 139827x
Dobrý deň. Ako sa dá prosím Vás vypestovať mango. Čo mám urobniť s kôstkou /peckou/. ďakujem
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 1.4.2005 15:15
Kdyby jste trochu hledal, tak na internetu najdete spousta návodů. já jsem to udělal tak, že pecku je třeba důkladně odrhnout kartáčem. Potom namočit do vody a nechat na teplém stinném místě než se samovolně tvrdý kryt rozevře. (na internetu je, že to trvá měsíc, mě to trvalo týden). Vodu v misce je nutno každý den měnit, a něla by být mírně vlažná (ne úplně ledová). Pokud to neodrhnete, nebudete měnit pravidelně vodu, nebo to dokonce zasadíte, tak to zplesniví nebo to sežerou červi. Z rozevřené slupky vyjmout velké semeno (někdy i s malým hnědým klíčkem) zasadit normálně do hlíny (raději substrátu) a mírně zalévat aby úplně nevyschlo ale ani neschnilo. Já jsem plod snědl asi před měsícem a již mám 10 cm rostlinu. Je to jedna z nejjdnodušších věcí jaká existuje.
Přeji hodně úspěchů.
Ruda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.178 (?), 24.8.2006 16:39
Mango pěstují již tří roky. Pecku jsem volně zasadila do zahrady. Nečistila,nedrhla nechala jsem jí jenom dobře zalévala.Na zimu rostlinu přenáším do bytu,stojí zde u radiatoru a krásně roste i v zimě.V zimě jí občas rosím odstátou vodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.5 (?), 2.6.2007 16:25
Ja jsem tu pecku rozklepl kadivem a zasadil. Je z ni asi 20 cm vysoka rostlina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.157 (?), 25.11.2007 16:07

Mám  asi 30 cm rostlinku manga, která mi vyrostla z celé pecky a teď mi spodní listy usichají. Přes léto jsem jí měl za oknem v bytě. Jak jí přechovat přes zimu. Zatím jsem jí dal do sklepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.170 (?), 23.7.2008 13:18

Ježiši Kriste, kozel zahradníkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.83 (?), 29.4.2010 15:47

Hloupost..!! Není potřeba "pecku" drhnout ani máčet ve vodě. A ještě větší blbina je mít za měsíc 10 cm vysokou rostlinku..  :-)

Stačí jen opláchnout, zasadit do hlíny, průběžně zalévat a čekat.. ;-)

Alespoň mi to tak funguje, už šestkrát..  :-)

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.99 (?), 14.6.2010 13:48
Mno... mám už 25cm je to asi 3 měsíce co jsem to zasadil.. Vyrostla mi tím způsobem ze jsem pecku nožem vyloupl a dal jí do vlhké vaty, kterou jsem průběžně vlhčil, až začal vzrůstat stonek tak jsem mango zasadil a vyrašilo za 3 měsíce tak do 25cm.. hlavně, kdo se o to bude pokoušet, kupte si hlavně na zasazení širší, ale hlavně vysoký květináč.. jelikož rostlina má poměrně dlouhý stonkovitý kořen.. Lukáš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.95 (?), 25.11.2011 14:09

Není blbina mít za měsíc 10 cm vysokou rostlinku! Mně od zasazení vyrostly dvě za 25 dní a během 5 dnů dosáhly výšky 11 cm! Pecky jsem nedrhla, nemáčela, nerozklepávala... prostě jen očistila nožem, zasázela, zalévala a zpívala "vstávej semínko holala":-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.204 (?), 4.1.2012 13:32

Napíšte, prosím, v akej polohe ste kôstky /pecky/ manga sadili. Mám na mysli polohu kôstky, či na ležato alebo na stojato a ktorým koncom ako. Vďaka. So spevom je to u mňa slabšie ale dúfam...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika