Mango



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 176.18 (?) 
9.8.2009 23:23

Pro lokomoti - jak tam máte pavučinky bez pavouka, tak to jsou svilušky.    L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 245.170 (?), 23.7.2008 13:16

Já jsem pecku dala rovnou do hlíny a za necelý měsíc vyrostla. Už mám doma 5 rostlinek a krásně rostou. Návody s peckou ve vodě mi připadají zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.61 (?), 1.3.2009 20:54

Všetky príspevky pestovania manga sa líšia od môjho spôsobu. Mango potrebuje vysokú teplotu (nad 30 st.C)! Pestujem ho priamo na horúcom radiátori a darí sa mu veľmi dobre. Potrebuje však dostatočnú vlhkosť. Očistenú kôstku som večer položil na radiátor, ráno vložil do kvetináča s ľahkou pôdou, kvetináč vložil do igelitového vrecka, ale nechal som v ňom hore otvor. Takto som ho položil na horúci radiátor, kde teplota pôdy je cca 34 st.C. Do týždňa už z kôstky vyšiel výhonok, korienky a v priebehu jedného mesiaca už mám mango 23 cm vysoké, má 7 sýtozelených až 17 cm dlhých listov. Už ho prihnojujem granulovaným kravským hnojom. Z dvoch kostiek mám dve krásne mangá. Som prekvapený úspešnosťou klíčenia. Možno je to náhoda, možno to bolo preto, lebo plody som kúpil veľmi zralé, mango bolo šťavnané a mäkké. Kôstky som nenechal dlho sušiť (cca ani nie 24 hodín). Som presvedčený, že mango neznáša nízke teploty! Skúste to aj vy na horúcom radiátori. Držím každému palce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.2 (?), 1.3.2009 21:51
Mango jsem zkusila také pěstovat, chytlo se mi hned z první pecky, co jsem zasadila a vyrostla nádherná 30cm vysoká rostlinka. Chce to opravdu horko a hodně světla a hlavně proudění vzduchu - doma za oknem zimní zahrady, kde vzduch stojí se mu nedařilo, ale v létě jsem ho šoupla ven a naprosto ožilo. Už mi vyhazovalo 3. patro listů, načež začalo odcházet. Substrát jsem před nasazením neproopařila, což byla chyba, protože se tam vylíhly mrtě nějakých hmyzáků a jiných členovců a mango mi naprosto umořili!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.36 (?), 18.6.2009 20:04
hezký den. pátrám také o více info o magu a nasla jsem tuto zajimavou diskuzi.Zitra šoupnu celou rostlinku ven na balkon:) mam ji asi rok ale prave mi take zacaly hnednou listy. Ale spise ty horni, spodni zutavaji v poradku. A spodni strana listu je pokryta lepkavym nečim:) zkusim ho znovu presadit a dam ven. Zastrihuji a ona se rozdvojuje, ted je roztrojena a na kazdem konci rasi nove listy.Tesim se na dalsi vyvoj a doufam, ze jednou to bude hezky stromek!! dekuji za mnohe rady. hanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.136 (?), 23.11.2009 20:47

Dobrý večer, jelikož se mi povedla taky vypěstovat pekná rostlinka manga, ze který jsem měl do nedávna radost.Ale poslední dobou mám problém, že mu hnědnou a flekatí nové listy a ze spodu jsou pokrytí čímsi lepkavým.

Díky za radu Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.246 (?), 15.3.2010 14:35

Dobrý den.Potřebovala bych poradit.Mám naklíčené semínko manga.Mám ho nasadit klíčkem dolů a nebo směrem na horu.Děkuji za radu Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 22.20 (?), 15.3.2010 18:58

klickem dolu, klicek je koren.

adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.190 (?), 22.3.2010 20:31

dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 41.253 (?), 22.3.2010 21:02

ja teda nic-moc o skodcoch neviem, ale lepkave "cosi" nikdy nevesti nic dobre. nebola by fotecka spodnej strany listov? cosi ich vysava a pritom kadi (produkuji :)) lepkavou hmotu. davajte fotky, spolu najdeme, co je to za hnupa, co vam zere mango. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika