Mango



host - 64.204 (?)
4.1.2012 13:32

Napíšte, prosím, v akej polohe ste kôstky /pecky/ manga sadili. Mám na mysli polohu kôstky, či na ležato alebo na stojato a ktorým koncom ako. Vďaka. So spevom je to u mňa slabšie ale dúfam...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
tanguay - (1), 17.3.2005 10:04, zobrazeno: 139691x
Dobrý deň. Ako sa dá prosím Vás vypestovať mango. Čo mám urobniť s kôstkou /peckou/. ďakujem
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 1.4.2005 15:15
Kdyby jste trochu hledal, tak na internetu najdete spousta návodů. já jsem to udělal tak, že pecku je třeba důkladně odrhnout kartáčem. Potom namočit do vody a nechat na teplém stinném místě než se samovolně tvrdý kryt rozevře. (na internetu je, že to trvá měsíc, mě to trvalo týden). Vodu v misce je nutno každý den měnit, a něla by být mírně vlažná (ne úplně ledová). Pokud to neodrhnete, nebudete měnit pravidelně vodu, nebo to dokonce zasadíte, tak to zplesniví nebo to sežerou červi. Z rozevřené slupky vyjmout velké semeno (někdy i s malým hnědým klíčkem) zasadit normálně do hlíny (raději substrátu) a mírně zalévat aby úplně nevyschlo ale ani neschnilo. Já jsem plod snědl asi před měsícem a již mám 10 cm rostlinu. Je to jedna z nejjdnodušších věcí jaká existuje.
Přeji hodně úspěchů.
Ruda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.178 (?), 24.8.2006 16:39
Mango pěstují již tří roky. Pecku jsem volně zasadila do zahrady. Nečistila,nedrhla nechala jsem jí jenom dobře zalévala.Na zimu rostlinu přenáším do bytu,stojí zde u radiatoru a krásně roste i v zimě.V zimě jí občas rosím odstátou vodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.5 (?), 2.6.2007 16:25
Ja jsem tu pecku rozklepl kadivem a zasadil. Je z ni asi 20 cm vysoka rostlina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.157 (?), 25.11.2007 16:07

Mám  asi 30 cm rostlinku manga, která mi vyrostla z celé pecky a teď mi spodní listy usichají. Přes léto jsem jí měl za oknem v bytě. Jak jí přechovat přes zimu. Zatím jsem jí dal do sklepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.170 (?), 23.7.2008 13:18

Ježiši Kriste, kozel zahradníkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.83 (?), 29.4.2010 15:47

Hloupost..!! Není potřeba "pecku" drhnout ani máčet ve vodě. A ještě větší blbina je mít za měsíc 10 cm vysokou rostlinku..  :-)

Stačí jen opláchnout, zasadit do hlíny, průběžně zalévat a čekat.. ;-)

Alespoň mi to tak funguje, už šestkrát..  :-)

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.99 (?), 14.6.2010 13:48
Mno... mám už 25cm je to asi 3 měsíce co jsem to zasadil.. Vyrostla mi tím způsobem ze jsem pecku nožem vyloupl a dal jí do vlhké vaty, kterou jsem průběžně vlhčil, až začal vzrůstat stonek tak jsem mango zasadil a vyrašilo za 3 měsíce tak do 25cm.. hlavně, kdo se o to bude pokoušet, kupte si hlavně na zasazení širší, ale hlavně vysoký květináč.. jelikož rostlina má poměrně dlouhý stonkovitý kořen.. Lukáš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.95 (?), 25.11.2011 14:09

Není blbina mít za měsíc 10 cm vysokou rostlinku! Mně od zasazení vyrostly dvě za 25 dní a během 5 dnů dosáhly výšky 11 cm! Pecky jsem nedrhla, nemáčela, nerozklepávala... prostě jen očistila nožem, zasázela, zalévala a zpívala "vstávej semínko holala":-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.204 (?), 4.1.2012 13:32

Napíšte, prosím, v akej polohe ste kôstky /pecky/ manga sadili. Mám na mysli polohu kôstky, či na ležato alebo na stojato a ktorým koncom ako. Vďaka. So spevom je to u mňa slabšie ale dúfam...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika