hurmikaki, tomel japonský



sleh - (5) - 79.236 (?)
3.5.2010 14:43

tak konečně mohu hodnotit, kaki přežilo a má se čile k světu!!!

tomel
tomel
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 158.32 (?), 28.10.2009 12:03

monika, a aku odrodu hurmikaki pestujete? predpokladam, ze ste mali preklep vo velkosti plodov, nie 30 cm ale asi 3 cm, nie? aj ste rastlinku na zimu zakryvali?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.151 (?), 9.2.2010 15:26

Nevím jak u Vás na Slovensku, ale u nás letošní zima asi vyléčí všechny pokusníky od touhy pěstovat kaki ve volné půdě mimo skleník. Tedy pokud se neobjeví a neověří nějaká opravdu "hardy" odrůda (třeba z Rakouska) nebo kříženci. Kdo ví o co jde, pište na jaře svoje zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.138 (?), 10.2.2010 20:58
v Rakúsku majú napríklad odrodu Steiermark kaki, ktorá rastie v blízkosti Álp. zniesla už kadečo a aj nízke teploty. ja si myslím, že to nebude až také zlé po tejto zime. dosť závisí, v akej oblasti bývate. pokiaľ je to niekde na nížine, tak vždy sa nájdu druhy kaki, ktoré sa dajú pestovať voľne, odrôd na výber je veľa ;-) skôr je problém ich zohnať. akú najnižšiu teplotu ste cez túto zimu zaznamenali?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.236 (?), 28.2.2010 16:00
zima byla skutečně trošku větší než jsem mohl předpokládat, kaki mám zasazené prvním rokem ve volné půdě, stromek kolem 1m, ještě je brzo hodnotit jestli přežil a nebo ne, každopadně jestli začne rašit nahodím sem foto - jsem ze středního polabí. Pokusníkům zdar!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sleh - (5) - 79.236 (?), 3.5.2010 14:43

tak konečně mohu hodnotit, kaki přežilo a má se čile k světu!!!

tomel
tomel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.187 (?), 8.5.2010 22:53

Prosím o radu. Mám 2 stromky kaki 3 roky na zahradě, vždy spolehlivě obrazí, ale stále nemají plody. Nejsou tak hezké, jako na obrázku z diskuzního příspěvku, větve mají odspoda a jdou metlovitě do výšky.Cca- 170cm.Není to chyba?Mám větve stříhat, aby zhoustly a nešly do takové výšky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
sleh - (5) - 79.236 (?), 20.6.2010 7:34

Konečně mi začína kvést, zda se mi že se opozdil, jak je to u Vás s tomelem a hlavně, opylujete ho ručně, nebo nějaká havět to zařídí, začím jsem včelu u něho veděl, trošku mě zaráží, že má dost světlé listy čím ho hnojíte???

květ
květ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.6.2010 22:03

 a co mate za odrudu a kde ho pestujete? zda se, ze se mu u Vas libi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sleh - (5) - 79.236 (?), 22.6.2010 5:58

Je to nějaký roubovanec, ale jaký bohužel tetuším, přežil zimu tak, že měl obalený kmínek skelnou vatou, letos je obalený květy, polovina jich už opadla bez opylení, tomel roste v Lysé nad Labem, uvidíme jestli bude mít plody a hlavně jak kvalitní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 22.6.2010 15:23

podľa chlpatých listov na fotke to vyzerá, že máte nejakú odrodu Diospyros virginiana. k opeleniu - mám odrodu D.v. Meader, neopelujem, kvety by mali byť partenokarpické. uvidím, koľko sa z nich udrží a koľko opadne po kvitnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika