Fíkovník



Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?)
27.10.2019 6:53

Tak s těmi exoty máte naprostou pravdu, fíky usuším k Vánocům. Momentálně si užívám báječně vychucená jablka, jsem v tomto směru docela "konzerva" a nedám dopustit na odrůdu Spartan.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23   
                     
host - 248.190 (?), 15.6.2018 22:19

Já mívám takovéhle ruce každý rok počátkem června, když ořežu odkvetlou třemdavu.Vypadá to hrozně, ale nic to není, trochu to svědí a brzy to splaskne, skvrny na kůži přetrvávají dost dlouho, asi dva týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.132 (?), 16.6.2018 8:38

To máte kliku. Nám se ve vinohradu v trávě rozrostl divoký pastiňák. Sekali jsme trávu ráno za vlhka, pak vylezlo sluníčko. Všichni jsme měli během 2 hodin nohy jak po opaření. Puchýře svědily, pálily a hnědé skvrny po jejich zahojení zmizely až za rok. Takže od té doby doby dodržujeme zásadu sekat jen za sucha nejlépe když je pod mrakem, na sobě dlouhé rukávy a kalhoty.

Šťáva z rostlin se nesmí dostat na holou kůži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 26.10.2019 18:48

Díky nádherně teplému podzimu mi krásně dozrávají fíky na mé venkovní rostlině, mám velkou radost, vždy tomu tak není.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.111 (?), 26.10.2019 20:04
Teta Jana: Nádhera. V tomto roku Ste mali bohatú úrodu Asiminy, máte úrodu fíg. Ak by zarodilo aj hurmikaki, tak už by tých 'exotiniek' bolo asi veľa. Príroda Vám to možno vynahradí o rok, nemôžeme mať predsa všetko 😃. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 27.10.2019 6:53

Tak s těmi exoty máte naprostou pravdu, fíky usuším k Vánocům. Momentálně si užívám báječně vychucená jablka, jsem v tomto směru docela "konzerva" a nedám dopustit na odrůdu Spartan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 27.10.2019 10:48

Mně letos dozrála asi 1/3 těch nejstarších. Listy nedávno hodně popálil mráz a lepší to už nebude. Koupil jsem si na ochutnání fíky v Lidlu a řekl bych, že ty moje byly chutnější, sladší. Je zajímavé, že staré listy jsou docela hodně citlivé i na mírný mrazík. Na jaře rašící mně připadají odolnější. Mám Dotato a ještě malinký a neplodící Brown Turkey a Ice Crystal, který sice zaplodil, ale pozdě. Fíkovník plodí na letošních, zprvu bylinných výhonech, třeba jako réva nebo rajče. Když fíkovník zakoření, tak přírůstky mohou za vegetaci být i dva metry. Mladé rostliny je dobré na zimu omotat netkankou. Na jaře se pak seřízne do zdravého, neomrzlého dřeva. Pokud totálně zmrzne, tak vyraší z kořenů. Je to nádherná dekorativní rostlina, i když fíky nedozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 27.10.2019 14:54

U nás fíky teprve postupně dozrávají. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 27.10.2019 15:03

ještě jeden fík uložený na dozrání ve skleníku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.210 (?), 6.4.2020 7:56

Kvůli teplé zimě se mi fíkovník ve sklepě už v únoru obsypal spoustou flků.Rostou i v šeru. Už bych je ráda vytáhla ven, ale teploty pořád v noci kolem nuly.)-: Možná to risknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  21,  22,  23   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika