Fíkovník



Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?)
26.10.2019 18:48

Díky nádherně teplému podzimu mi krásně dozrávají fíky na mé venkovní rostlině, mám velkou radost, vždy tomu tak není.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23   
                     
host - 248.190 (?), 15.6.2018 22:19

Já mívám takovéhle ruce každý rok počátkem června, když ořežu odkvetlou třemdavu.Vypadá to hrozně, ale nic to není, trochu to svědí a brzy to splaskne, skvrny na kůži přetrvávají dost dlouho, asi dva týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.132 (?), 16.6.2018 8:38

To máte kliku. Nám se ve vinohradu v trávě rozrostl divoký pastiňák. Sekali jsme trávu ráno za vlhka, pak vylezlo sluníčko. Všichni jsme měli během 2 hodin nohy jak po opaření. Puchýře svědily, pálily a hnědé skvrny po jejich zahojení zmizely až za rok. Takže od té doby doby dodržujeme zásadu sekat jen za sucha nejlépe když je pod mrakem, na sobě dlouhé rukávy a kalhoty.

Šťáva z rostlin se nesmí dostat na holou kůži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 26.10.2019 18:48

Díky nádherně teplému podzimu mi krásně dozrávají fíky na mé venkovní rostlině, mám velkou radost, vždy tomu tak není.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.111 (?), 26.10.2019 20:04
Teta Jana: Nádhera. V tomto roku Ste mali bohatú úrodu Asiminy, máte úrodu fíg. Ak by zarodilo aj hurmikaki, tak už by tých 'exotiniek' bolo asi veľa. Príroda Vám to možno vynahradí o rok, nemôžeme mať predsa všetko 😃. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 27.10.2019 6:53

Tak s těmi exoty máte naprostou pravdu, fíky usuším k Vánocům. Momentálně si užívám báječně vychucená jablka, jsem v tomto směru docela "konzerva" a nedám dopustit na odrůdu Spartan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 27.10.2019 10:48

Mně letos dozrála asi 1/3 těch nejstarších. Listy nedávno hodně popálil mráz a lepší to už nebude. Koupil jsem si na ochutnání fíky v Lidlu a řekl bych, že ty moje byly chutnější, sladší. Je zajímavé, že staré listy jsou docela hodně citlivé i na mírný mrazík. Na jaře rašící mně připadají odolnější. Mám Dotato a ještě malinký a neplodící Brown Turkey a Ice Crystal, který sice zaplodil, ale pozdě. Fíkovník plodí na letošních, zprvu bylinných výhonech, třeba jako réva nebo rajče. Když fíkovník zakoření, tak přírůstky mohou za vegetaci být i dva metry. Mladé rostliny je dobré na zimu omotat netkankou. Na jaře se pak seřízne do zdravého, neomrzlého dřeva. Pokud totálně zmrzne, tak vyraší z kořenů. Je to nádherná dekorativní rostlina, i když fíky nedozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 27.10.2019 14:54

U nás fíky teprve postupně dozrávají. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 27.10.2019 15:03

ještě jeden fík uložený na dozrání ve skleníku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.210 (?), 6.4.2020 7:56

Kvůli teplé zimě se mi fíkovník ve sklepě už v únoru obsypal spoustou flků.Rostou i v šeru. Už bych je ráda vytáhla ven, ale teploty pořád v noci kolem nuly.)-: Možná to risknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  21,  22,  23   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika