Fíkovník



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 107.109 (?) 
12.6.2013 5:58

... kousek od Zlína mám dva tříleté fíkovníky ve studeném skleníku. Loni omrzly, orašily, letos zimu přečkaly dobře, ale zatím fíky nikde. Jeden z Kruhu Brown T., druhý ze zahradnictví našeho. Dává m jim tento rok, pokud nezarodí, oba jdou dopryč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 12.6.2013 10:01

Fíkovník z Kruhu máme asi pět let, zimuje ve sklepě a ještě jsme se fíků nedočkali, asi půjde do popelnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 12.6.2013 11:02

Mám taky Brown Turkey (Chomutovsko, venku, jižní svah), první rok krásně narostl, ale fíky nedozrály, na podzim se vytvořily plody pro příští rok. Fíkovník vymrzl, obrazil znovu od kořenů, úroda tedy žádná. Přes léto ta samá situace. Tuto zimu sice vymrzl méně, ale "zimní" plody stejně opadly. Takže suma sumárum, letní plody nemají u mě šanci dozrát, ale díky vymrzání nedozrají ani ty loňské. Keř se kvůli tomuto cyklu nijak významně nezvětšuje. Nechám ho růst dál, třeba potřebuje dosáhnout nejprve určitého věku. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 18.7.2013 13:34

To co zde popisujete bude asi důvod, proč se u nás fíkovníky ve velkém nepěstují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 20.7.2013 14:17

Já se původně svezl před pár lety s "módní" vlnou, podobně jako u kiwi. První dva roky jsem zkoušel fíkovník pěstovat na balkóně (dvě jiné odrůdy), ale nedařilo se mi zazimování (holt byla k dispozici jen paneláková chodba). Třetí rok jsem pořídil Brown Turkey a po letní sezóně jsem ho zasadil ven na zahradu. Mnoho jsem si od toho nesliboval, takže mě to ani nijak nezklamalo a beru to v mých podmínkách spíše jako kuriozitu (on keř jako takový je jinak hezký). Dneska jsem se koukal po plůdcích a žádné ještě nejsou. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.33 (?), 13.3.2014 19:50

Zapomněla jste napsat, že jste zakoupila čerstvé fíky a z jejich semen to roste.I tak se velmi divím, že to udělalo plody.Ze sušených to plody nedělá.
Chce-li někdo sazenici, stačí teď uříznout z dobré odrůdy u nás pěstované dřevitý proutek asi 18cm a strčit do hlíny na okně. Do podzimu už mi to udělá malé fíky, které první rok neuzrají.Překvapilo mne jak snadné to je.
Teď je březen.Keříky jsem dal do skleníku, aby rychle nastartovaly a stihly do podzimu uzrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.195 (?), 3.4.2014 14:46

Figovník potrebuje veľa svetla a tepla. Všetko závisí od nadmorskej výšky a neskorých jarných mrazov.

Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.74 (?), 5.6.2014 8:11
Zdravím vás :-) Také se musím pochlubit svými fíkovníčky. Pěstuji je ve volné půdě i v květináčích na Prostějovsku. V květináčích právě dozrávají fíky. Ve volné půdě dozrávají později, od druhé poloviny června, ale zato v mnohem větším počtu. Je to moje radost, určitě jako každého fíkovníkáře. :-) Přeji všem moc úspěchů v pěstování. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.74 (?), 5.6.2014 8:15
Ještě připojuji foto jednoho z mých fíkovníků pěstovaných ve volné půdě. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.54 (?), 5.6.2014 9:41

To je paráda :-)). Zakrýváte je nějak na zimu nebo to u vas vzhledem ke klimatickým podmínkám není třeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika