Bananovnik



host - 115.203 (?) 
26.12.2009 23:43, zobrazeno: 15128x

dobry den mam takovy problem dostal jsem od znamych bananovnik vypadal zcela zdrave ale po dvou dnech mu zacali žloutnout listy a pak az sežlotli uschli prosim pomoct

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 27.12.2009 13:13

Podívejte se na: Jak pestovat pokojovy bananovnik a co chce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
miron - (5) - 156.27 (?), 21.2.2010 13:16

myslím, že je přelitej a nebo mu chybý trochu hnojiva a nebo změnit stanoviště

mladá odnož
mladá odnož
3rokem
3rokem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.119 (?), 21.2.2010 13:31

Jestli tady pán ještě se sem chodí dívat, tak v období kdy psa, l že ho dostal bych to spíše typoval na převozní "vadu", prostě nastyd.

Příznaky odpovídají, pokud nastydl hodně, nak nejdřív zežloutnou a pak seschnou úplně všechny listy, ale o to dřívěji by měl znovu obrazit buď z odnože nebo normálně od prostředka.

Nechci nějak potápět názory ostatních, ale když začnou během dvou dnů žloutnout listy a pak opadávat, tak se určitě nejedná o nedostatek hnojiva. Nedostatek hnojiva se projevuje dlouhodobě a po nějakým půl roce jde na rostlině poznat že jí chýbí potřebné látky. Další faktor je, že banánovníci, co se prodávají v krámech a nebo co se darují, jsou většinou čerstvě přesazeni a běžně se setkávám s tím, že v obchodech jim toho hnojiva ještě dobřejí v podobě granulí, aby jim za pultem vyržel co nejdéle svěží.

Tak jenom jsem vysvětli svojí myšlenku, která je odůvodněná o fakta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miron - (5) - 156.27 (?), 21.2.2010 18:53

samozřejmě když přesazuji nebo čerstvě koupím rostlinu tak je zásada hnojit až po nějake době

čerstvě přesazen
čerstvě přesazen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 137.146 (?), 21.1.2012 12:04

Jsou listy banánovníku jedlé? Viděla jsem přípravu jídla v banánových listech. Vyzkoušel to někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.122 (?), 7.3.2012 20:15

Dobrý den,

nemáte někdo radu. Na banánovníku mi vyrašilo asi pět nových výhonků.až měly výšku 150mm, tak jsem je úřízl a dal do vody, s domněním, že vyraší kořeny a poté je zasadím. Ale po třech týdnech se vyáhl asi jen centimetr a už začíná žloutnout... Máte někdo zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.119 (?), 22.5.2012 10:06

V březnu jsem dostal bananovník, ale nezmám jeho druh pomohl by mě někdo s určením odrůdy? První foto je při přinesení domů, druhá fotka je aktuální.  Díky za pomoc.

Bananovník
Bananovník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.119 (?), 22.5.2012 10:07

Ta samá rostlina po 2,5 měsících. 

Bananovník
Bananovník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika