Avokádo a Mango? Zasazení, plody



host - 252.33 (?)
23.3.2014 12:40

mango se kdysi pěstovalo v zámeckých sklenících i papaya a neslo to plody.o avokadu jsem to ještě neslyšel, že by někdo u nás vypěstoval plod.
papaya roste hodně vysoko až5m.některá má semena, jiné jsou bezsemenné.U Terezína měli bezsemennou a krásně plodila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 174.168 (?), 23.7.2009 15:27, zobrazeno: 16334x

Zdravím. Chci se zeptat, jakým způsobem mám zasadit avokádo a mango? Mám nejdříve nechat naklíčit někde na vatě a pak s klíčkem zasadit do hlíny (a jak?). Je možné, že mi to někdy něco splodí? Stalo se to někomu z Vás?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 24.7.2009 0:19

Mrkněte na ovoce.smejkalovi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.33 (?), 17.9.2009 10:47

Zkoušela jsem zasadit avokádo. Pecku jsem měla v květináči asi půl roku a protože se nic nedělo, vyhodila jsem to. Totéž s mangem. Možná jsem tu pecku měla kladívkem naťuknout. Právě před chvílí jsem snědla avokádo, tak pecku naťuknu a zasadím a uvidím.

Včera jsem ochutnala můj první fík vypěstovaný na zahrádce z koupeného fíkovníku. Byl dobrý. Ještě jich tam mám 5 tak uvidím jestli dozrají a jestli vůbec fíkovník přezimuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavlafei - (5) - 91.143 (?), 17.9.2009 11:17

A jak je ten fíkovník veliký a jak dlouno ho máte? Já jsem si nechala zakořenit větvičku a chci ho na jaře zasadit do květníku.Jaké máte zkušenosti?Dobrou chut´.V časopise Katka č. 38 píší : posaďte pecku avokáda kulatým koncem na sklenici tak aby spočívala těsně nad povrchem vody.Pecka zakoření a potom přesad´te.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 17.9.2009 12:17

Když to píše KATKA tak asi jo...???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.221 (?), 9.3.2014 17:23

Já už mám avokádo se slušným kořínkem, pecka mi pukla během jednoho dne. Mám ji v panákové skleničce, spodek "s ocáskem" namočený ve vodě, na okně u topení. Jen nevím do jaké hlíny sázet. Kořínek mi udělalo celkem dlouhý během týdne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.162 (?), 10.3.2014 20:01
Ja jsem sazela do zemi pro pokojove rostliny a dari se mu dobre.Jinak je zbytecne macet do vody, mango i avokado mi vyrostli v zemi v kvetinaci.Spicku pecky jsem nechala koukat a prikryla ustrihnutou pet lahvi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.33 (?), 23.3.2014 12:40

mango se kdysi pěstovalo v zámeckých sklenících i papaya a neslo to plody.o avokadu jsem to ještě neslyšel, že by někdo u nás vypěstoval plod.
papaya roste hodně vysoko až5m.některá má semena, jiné jsou bezsemenné.U Terezína měli bezsemennou a krásně plodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika