Avokádo a jeho pěstování



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?)
5.7.2022 10:22

letos jsem avokádo zimoval v světlejší místnost a tak propad listů nebyl tak obrovský, na jaře mu ale trochu ožehlo listy slunce. Tenhle strom mi připomíná otevření hranic po velké změně. Je mu 32 let a vyrostl z pecky plodu zakoupeného v Linci, ten čas jen letí. Walter


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 168.173 (?), 9.6.2018 17:26

Vyklíčilo mi avokádo a poté následovaly první lístky. Ale už několik měsíců jsou takové zakrnělé. Nyní je jich nad peckou vyrašených desítky, ale max. 5 mm veliké. Některé zasychají, některé mají zaschlé konečky, jiné jsou celé zelené. Vláhu má, kořenový systém také pěkný jen to nad zemí neprospívá. V čem je problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 237.19 (?), 9.6.2018 18:46

Zkuste jinou pecku. Když to udělá to samý, tak je problém v substrátu, použijte jiný substrát. Když to bude v pořádku, byl problém v pecce. wink

Nicméně postrádám smysl pěstování avokáda. Taky už jej mám druhým rokem, vzhledný to není, furt se to musí zalívat, jinak vadnou a usychají listy. Ven se to vysadit nemůže, není mrazuvzdorný. A když to dáte ven přes léto, vítr vám způsobí úplné rostřepení okrajů listů. A když si vzpomenu, jak vypadají velké avokádové stromy ve volné přírodě... V nejbližších dnech se ho chystám vyhodit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.173 (?), 10.6.2018 8:36
Děkuji za radu. Je tam nějaký univerzální substrát. Zkusím mu tedy přilepšit. Ale jinak souhlas, v americe to roste jako plevel a tady se to snažíme pěstovat jako pokojovku. Ale dělám to jen pro zábavu, nic od toho nečekám. Jako že by začalo plodit a pod., to vůbec neřeším. Také jsem uvažoval nad tím, že oni to trhají jako nezralé, aby to sem přežilo cestu měsíc na lodi. A navíc kdo ví jakýma chemiema je napuštěné. Tak jestli prostě jednoduše to semeno nebylo poškozené po genetické stránce a pak z něj roste toto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 3.5.2020 11:35

mám avokádo 30 let, pravda, rostlina moc vzhledně nevypadá, nekvete, neplodí, ale nechytají se na ní žádní škůdci. V zimě je za oknem v garáži, v létě venku. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 5.7.2022 10:22

letos jsem avokádo zimoval v světlejší místnost a tak propad listů nebyl tak obrovský, na jaře mu ale trochu ožehlo listy slunce. Tenhle strom mi připomíná otevření hranic po velké změně. Je mu 32 let a vyrostl z pecky plodu zakoupeného v Linci, ten čas jen letí. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika