Avokádo a jeho pěstování



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 237.19 (?)
9.6.2018 18:46

Zkuste jinou pecku. Když to udělá to samý, tak je problém v substrátu, použijte jiný substrát. Když to bude v pořádku, byl problém v pecce. wink

Nicméně postrádám smysl pěstování avokáda. Taky už jej mám druhým rokem, vzhledný to není, furt se to musí zalívat, jinak vadnou a usychají listy. Ven se to vysadit nemůže, není mrazuvzdorný. A když to dáte ven přes léto, vítr vám způsobí úplné rostřepení okrajů listů. A když si vzpomenu, jak vypadají velké avokádové stromy ve volné přírodě... V nejbližších dnech se ho chystám vyhodit!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 168.173 (?), 9.6.2018 17:26

Vyklíčilo mi avokádo a poté následovaly první lístky. Ale už několik měsíců jsou takové zakrnělé. Nyní je jich nad peckou vyrašených desítky, ale max. 5 mm veliké. Některé zasychají, některé mají zaschlé konečky, jiné jsou celé zelené. Vláhu má, kořenový systém také pěkný jen to nad zemí neprospívá. V čem je problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 237.19 (?), 9.6.2018 18:46

Zkuste jinou pecku. Když to udělá to samý, tak je problém v substrátu, použijte jiný substrát. Když to bude v pořádku, byl problém v pecce. wink

Nicméně postrádám smysl pěstování avokáda. Taky už jej mám druhým rokem, vzhledný to není, furt se to musí zalívat, jinak vadnou a usychají listy. Ven se to vysadit nemůže, není mrazuvzdorný. A když to dáte ven přes léto, vítr vám způsobí úplné rostřepení okrajů listů. A když si vzpomenu, jak vypadají velké avokádové stromy ve volné přírodě... V nejbližších dnech se ho chystám vyhodit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.173 (?), 10.6.2018 8:36
Děkuji za radu. Je tam nějaký univerzální substrát. Zkusím mu tedy přilepšit. Ale jinak souhlas, v americe to roste jako plevel a tady se to snažíme pěstovat jako pokojovku. Ale dělám to jen pro zábavu, nic od toho nečekám. Jako že by začalo plodit a pod., to vůbec neřeším. Také jsem uvažoval nad tím, že oni to trhají jako nezralé, aby to sem přežilo cestu měsíc na lodi. A navíc kdo ví jakýma chemiema je napuštěné. Tak jestli prostě jednoduše to semeno nebylo poškozené po genetické stránce a pak z něj roste toto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 3.5.2020 11:35

mám avokádo 30 let, pravda, rostlina moc vzhledně nevypadá, nekvete, neplodí, ale nechytají se na ní žádní škůdci. V zimě je za oknem v garáži, v létě venku. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 5.7.2022 10:22

letos jsem avokádo zimoval v světlejší místnost a tak propad listů nebyl tak obrovský, na jaře mu ale trochu ožehlo listy slunce. Tenhle strom mi připomíná otevření hranic po velké změně. Je mu 32 let a vyrostl z pecky plodu zakoupeného v Linci, ten čas jen letí. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika