Asimina Triloba



host - 225.115 (?)
1.9.2017 10:18

Možná to nechutná lidem, kteří mají po požití asiminy podobné zdravotní problémy jako někteří lidé v zemích, kde je asimina běžná.

Zkuste si vyhledat "Intolerance to Pawpaw" na permies tečka com nebo jiné články na obdobné téma třeba ze Slovinska apod.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 1.9.2017 7:52

je vhodné semenáče naštěpovat nějakou "ušlechtilou" odrůdou

Z jakého důvodu? Mají semenáčky horší plody než původní strom, ze kterého semena pocházejí - máte to ověřeno? To mi nedává smysl. U jiných stromů jistě, tam se můžou skřížit s kdečím, ale v tomto případě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.159 (?), 1.9.2017 8:28
Mám 2 Asiminy, tá staršia už rodí druhým rokom, zarodila keď mladšia ešte nekvitla, takže muselo ísť o samoopelenie. Neviem o tom, že by v okolí stovák metrov, skôr ale kilometrov niekto asiminu pestoval. Nie som fytogenetik, ale predpokladám že geneticky by z takýchto semien mali vyrásť identické rastliny. Ale možno sa mýlim. Ešte k formulácii "plody asiminy spoustě lidí nechutnají a stromy po letech ruší". Netvrdím že musí chutiť každému, píšem len o skúsenosti svojej a ľudí z môjho okolia. Ale dovolím si zapochybovať o tom, že asiminu v ČR a SR pestuje "spousta" ľudí. Neviem presne odkedy je dostupná na trhu, ale až tak veľa rokov dozadu to nebude. Navyše trvá (moja skúsenosť) 5-6 rokov kým začne rodiť. Bol by som dosť prekvapený, ak sa ozve niekto kto má trebárs 15-ročný strom asiminy. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.115 (?), 1.9.2017 10:18

Možná to nechutná lidem, kteří mají po požití asiminy podobné zdravotní problémy jako někteří lidé v zemích, kde je asimina běžná.

Zkuste si vyhledat "Intolerance to Pawpaw" na permies tečka com nebo jiné články na obdobné téma třeba ze Slovinska apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.164 (?), 9.9.2017 21:47
Toto dala Asimina dnes (foto 1) - plody zberám zo zeme keď spadnú. Prvý zrelý plod som jedol 28.8., je výhodou že dozrievajú postupne, pretože sa nedajú skladovať.Väčšina plodov je ešte na strome (foto 2). Aj raritný plod "pentaloba" (foto 3). Ešte väčšiu radosť mám z mladšieho stromčeka, ktorý mal v tomto roku už prvé kvety a o rok by mohol zarodiť (foto 4). Má pekné tmavozelené veľké a zdravé listy, snáď by obstál aj ako dekoratívna drevina. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 17.9.2017 9:30

Tento týden mně přišla poštou z Kruhu. Dopravu pečlivě zabalená přežila dobře. Odrůda Prima.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.140 (?), 17.9.2017 10:49
Kuky: Pekný stromček. Bude treba trochu trpezlivosti, Asimina väčšinou začne rodiť až 4.-5.rokom. Tá moja si v tejto sezóne dozrievanie plodov rozložila na obdobie zhruba 3 týždňov, od konca augusta doteraz. Na fotke jedna z posledných jednodňových "dávok". IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 17.9.2017 12:23

Pěkná úrodayes. Měl jsem obavy, jak bude vypadat, až přijde. Ale s Kruhem mám zkušenost dobrou. Uvažuji, že tu nejspodnější větvičku na jaře odstraním. Co vy na to? Sázet ji budu, až opadají listy, opatrně se musí zacházet s kořenovým balem. Praví návod..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.92 (?), 17.9.2017 12:50
Kuky: Mne sa stromček Asiminy rozkonáruje už asi 40cm nad zemou, je pravda že to trochu sťažuje okopávanie a polievanie. Inak kvalita plodov je rovnaká vo všetkých častiach koruny, nezávisí či sú zhora, zdola, z juhu či severu. Ja by som tú spodnú vetvičku asi ponechal. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.112 (?), 5.11.2017 18:10

Mám zahradu v podhůří Novohradských hor v nadmořské výšce 630 m, takže zimy u nás bývají drsné. Své dvě asiminy jsem koupil před pěti roky ve Vykáni a ihned (na jaře) jsem je zasadil na zahradu. Všehny zimy přežily bez problémů a letos poprvé plodily. Owerlesse od poloviny října, Sunflower až teď na začátku listopadu. K opylení jsem pomáhal štětečkem, takže samosprašnost nemohu posoudit.

Co se týká chuti, je zajímavá, ale není to nic převratného - myslím, že banán je lepší, ale protože mám rád zajímavosti a protože se chuť ovoce nemá posuzovat při první úrodě, ponechám je na stanovišti. Připojuji foto z letoška.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.237 (?), 5.11.2017 20:19
43.112: "...banán je lepší...". Fajn. Tak ho skúste dopestovať. Vonku na záhrade. V 630 m.n.m. Asimina Vám plodí v takýchto podmienkach, za to by si možno zaslúžila trochu viac ocenenia z Vašej strany. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika