Asimina Triloba



host - 168.89 (?)
11.2.2017 12:56

Prosim mohli byste napsat, jake odrudy pestujete a v jakych podminkach? napr. n.v., osluneni, jak je prezimujete apod. Take by me zajimalo, kdy zacnou plodit a jak jsou velke stromky nebo spis kere? Dekuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 66.26 (?), 10.10.2016 16:15
Zatím to tak vždycky dopadlo, ze se choroby a skudci objevili. Jinak to nebude ani v tomto pripade...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.21 (?), 10.10.2016 16:37
Neprehanajte s tym optimizmom...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 11.10.2016 11:38

Tak jsem sklidila asi půlku úrody, lehounce naměklé, délka cca 10 cm, váha kolem 14 dkg. Zbytek je ještě tvrdý jako broky. Polovině rodiny chutnají, polovině ne.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 11.10.2016 12:19

Marmisa,  paráda.  Tú polovicu rodiny Vám závidím, u nás bolo plodov menej a bohužiaľ chutili každému  laugh      IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 12.10.2016 15:27

Vzala jsem do práce kolegyním ochutnat plod Asiminy. Samozřejmě jsem vybrala výstavní a dokonale vyzrálý kousek o hmotnosti 380g. Nejprve si myslely, že jde o nějaké "dinosauří" vejce. Po ochutnání byly úplně vyvedené z míry, protože naprosto nečekaly tak úžasnou chuť. Jsem slavná a mám radost, že jim to tak chutnalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 12.10.2016 22:17

To Vám teda závidím (ale přeju!), že máte tak velké plody. Loni v tom suchu jsem měla pár kousků velkých, či spíš malých, jako blůmy. Letos trochu vody spadlo, taky žádná sláva, ale dost jsem zalévala a pořád to jsou takový chcípáčci. A to mají mít plody 30 -40 dkg.
To jo, pane Hlavatý, mám docela radost, že každému doma nechutnají, aspoň zbyde víc pro nás :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.89 (?), 11.2.2017 12:56

Prosim mohli byste napsat, jake odrudy pestujete a v jakych podminkach? napr. n.v., osluneni, jak je prezimujete apod. Take by me zajimalo, kdy zacnou plodit a jak jsou velke stromky nebo spis kere? Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.83 (?), 11.2.2017 14:40
168.89: Asiminu pestujem v podmienkach veľmi teplej nížiny, juhozápadné Slovensko, 115 m.n.m. Mám 2 rastliny, 7 a 4-ročnú, obe tvarujem ako stromček s nízkym kmienkom. Výška je teraz asi 2,3m, resp. 1,8m. Názov odrody neviem. Asimina rastie pomaly, rez takmer nevyžaduje. Pôda je kvalitná, pH neutrálne. Nehnojím a vôbec nepostrekujem, choroby (zatiaľ) neboli žiadne. V prípade sucha primerane zavlažujem. Rodivosť sa začala v 5.-6.roku. Opelenie som nechal na prírodu, nerobil som žiadne šachy so štetcami. Jeden stromček je na slnečnom stanovišti, druhý v polotieni. Pred mrazom som rastliny chránil len prvé 2 roky, potom už vôbec. Mrazuodolnosť preverí naplno tohtoročná zima (aj u nás bolo okolo mínus 20 °C), ale myslím že by to malo byť OK. Plody dozreli na prelome augusta a septembra, ich chuť je naozaj výnimočná, exotická, excelentná. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.89 (?), 12.2.2017 20:59

Diky za odpoved. S mymi 650m n.v. moc sanci asi nemam. Dostala jsem semena, mam je zatim v lednici, na jare zkusim vysit. Muzete poradit, lepsi hned do pudy na zahrade nebo do kvetinacku doma v teple? Mel jste kupovane stomky nebo je take mate ze semen? Chut by me moc zajimala, skoda, ze nejdou sehnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.94 (?), 12.2.2017 21:44
Tú nadm.výšku by som ako problém nevidel, resp. by som to nevzdával dopredu. Asimina je podľa mňa dosť odolná a nenáročná. S výsevom semien skúsenosti nemám, kupoval som malé sadenice (mali asi 25-30cm). Semená sú hrozne tvrdé, neviem ako dlho trvá kým vyklíčia. Asi by som ich zasadil najprv do nádoby a až potom presadil na trvalé stanovište. Čo sa týka chuti tak som ju popísal (pokiaľ sa to vôbec dá) na tomto vlákne v príspevku z 29.8.2016, sú tam aj fotky plodov a semien. V obchode Asiminu nedostanete, nedá sa totiž skladovať (ani v chlade), konzumná zrelosť sa ráta na pár dní, skôr na desiatky hodín. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika