Asimina Triloba



host - 168.89 (?)
12.2.2017 20:59

Diky za odpoved. S mymi 650m n.v. moc sanci asi nemam. Dostala jsem semena, mam je zatim v lednici, na jare zkusim vysit. Muzete poradit, lepsi hned do pudy na zahrade nebo do kvetinacku doma v teple? Mel jste kupovane stomky nebo je take mate ze semen? Chut by me moc zajimala, skoda, ze nejdou sehnat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 66.26 (?), 10.10.2016 16:15
Zatím to tak vždycky dopadlo, ze se choroby a skudci objevili. Jinak to nebude ani v tomto pripade...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.21 (?), 10.10.2016 16:37
Neprehanajte s tym optimizmom...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 11.10.2016 11:38

Tak jsem sklidila asi půlku úrody, lehounce naměklé, délka cca 10 cm, váha kolem 14 dkg. Zbytek je ještě tvrdý jako broky. Polovině rodiny chutnají, polovině ne.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 11.10.2016 12:19

Marmisa,  paráda.  Tú polovicu rodiny Vám závidím, u nás bolo plodov menej a bohužiaľ chutili každému  laugh      IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 12.10.2016 15:27

Vzala jsem do práce kolegyním ochutnat plod Asiminy. Samozřejmě jsem vybrala výstavní a dokonale vyzrálý kousek o hmotnosti 380g. Nejprve si myslely, že jde o nějaké "dinosauří" vejce. Po ochutnání byly úplně vyvedené z míry, protože naprosto nečekaly tak úžasnou chuť. Jsem slavná a mám radost, že jim to tak chutnalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 12.10.2016 22:17

To Vám teda závidím (ale přeju!), že máte tak velké plody. Loni v tom suchu jsem měla pár kousků velkých, či spíš malých, jako blůmy. Letos trochu vody spadlo, taky žádná sláva, ale dost jsem zalévala a pořád to jsou takový chcípáčci. A to mají mít plody 30 -40 dkg.
To jo, pane Hlavatý, mám docela radost, že každému doma nechutnají, aspoň zbyde víc pro nás :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.89 (?), 11.2.2017 12:56

Prosim mohli byste napsat, jake odrudy pestujete a v jakych podminkach? napr. n.v., osluneni, jak je prezimujete apod. Take by me zajimalo, kdy zacnou plodit a jak jsou velke stromky nebo spis kere? Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.83 (?), 11.2.2017 14:40
168.89: Asiminu pestujem v podmienkach veľmi teplej nížiny, juhozápadné Slovensko, 115 m.n.m. Mám 2 rastliny, 7 a 4-ročnú, obe tvarujem ako stromček s nízkym kmienkom. Výška je teraz asi 2,3m, resp. 1,8m. Názov odrody neviem. Asimina rastie pomaly, rez takmer nevyžaduje. Pôda je kvalitná, pH neutrálne. Nehnojím a vôbec nepostrekujem, choroby (zatiaľ) neboli žiadne. V prípade sucha primerane zavlažujem. Rodivosť sa začala v 5.-6.roku. Opelenie som nechal na prírodu, nerobil som žiadne šachy so štetcami. Jeden stromček je na slnečnom stanovišti, druhý v polotieni. Pred mrazom som rastliny chránil len prvé 2 roky, potom už vôbec. Mrazuodolnosť preverí naplno tohtoročná zima (aj u nás bolo okolo mínus 20 °C), ale myslím že by to malo byť OK. Plody dozreli na prelome augusta a septembra, ich chuť je naozaj výnimočná, exotická, excelentná. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.89 (?), 12.2.2017 20:59

Diky za odpoved. S mymi 650m n.v. moc sanci asi nemam. Dostala jsem semena, mam je zatim v lednici, na jare zkusim vysit. Muzete poradit, lepsi hned do pudy na zahrade nebo do kvetinacku doma v teple? Mel jste kupovane stomky nebo je take mate ze semen? Chut by me moc zajimala, skoda, ze nejdou sehnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.94 (?), 12.2.2017 21:44
Tú nadm.výšku by som ako problém nevidel, resp. by som to nevzdával dopredu. Asimina je podľa mňa dosť odolná a nenáročná. S výsevom semien skúsenosti nemám, kupoval som malé sadenice (mali asi 25-30cm). Semená sú hrozne tvrdé, neviem ako dlho trvá kým vyklíčia. Asi by som ich zasadil najprv do nádoby a až potom presadil na trvalé stanovište. Čo sa týka chuti tak som ju popísal (pokiaľ sa to vôbec dá) na tomto vlákne v príspevku z 29.8.2016, sú tam aj fotky plodov a semien. V obchode Asiminu nedostanete, nedá sa totiž skladovať (ani v chlade), konzumná zrelosť sa ráta na pár dní, skôr na desiatky hodín. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika