Asimina Triloba



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
21.5.2016 9:04

Skúsení "asiministi", čo myslíte, bude z toho niečo? Po odkvitnutí Asiminy zostali na nej takéto "chobotničky", snáď to nie je beznádejné. Alebo to ešte odpadne?  (P.S.: keďže mi A. kvitla teraz prvý krát, nemám s tým skúsenosti).   IH



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 96.35 (?), 11.4.2016 20:22

Já mám tři asi dvoumetrové stromky a v příslušný čas běhám se štětečkem od jednoho k druhému a plodů mám hodně málo. Loni jich bylo kolem dvaceti, ale v důsledku sucha byly asi jako trochu větší švestky. Vy, teto Jano, opylení necháváte na přírodě nebo taky nahrazujete opylovače?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 13.4.2016 18:01

Mám odrůdu Prima a ta je samosprašná. Taky jsem běhávala se štětečkem, ale nebylo to k ničemu. Mám štěstí, že moji rostlinu radostně opylují mouchy. Uvažovala jsem, že na stromek uvážu kousek masa, který by ty mouchy nalákal. I když bylo sucho, plody byly dostatečně velké.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 13.4.2016 21:22

Paráda! Prima mi odešla před třemi lety, zůstaly jen cizosprašné. No vidíte, taky chci letos přivázat do korunek kousky masa :-).Dík. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Talian - (45) - 129.15 (?), 16.4.2016 12:08

Ono nestačí behať so štetcom... ale preniesť zrelý peľ z jedného kvetu na lepkavú bliznu druhého kvetu... trvalo mi to pár rokov, kým som na to prišiel wink

Asimina
Asimina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 17.4.2016 18:58

Ale jasně Taliáne. Zralý pyl, tj. z tmavých prašníků přenést na lepkavou bliznu, Ta je zpravidla akorát, když jsou prašníky ještě zelené. Samozřejmě z jednoho stromku na druhý. A co jste si prosím představoval pod „běháním se štětcem“? :-) Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Talian - (45) - 159.213 (?), 18.4.2016 13:38
No videl som behať kolegov zo štetcom a dopadlo to zle... viď. info od odborníka : Nestačí jen píchnout štětec do každého květu a myslet si, že je hotovo květ asiminy prochází několika vývojovými stádii a dokonce pokud naneseš pyl na bliznu příliš brzy (blizna nevylučuje sekret) dojde k popálení a nekróze blizny já jsem opyloval jak ručně tak jsem to nechával na hmyzácích a zatím se mi jeví, že jsou v opylování mnohem šikovnější další faktor je kondice rostliny vitalita - jestli je dobře živena, velikost rostliny no a ještě bych přidal odrůdová schopnost nést ovoce zatím se mi jeví, že některé odrůdy jsou velmi produktivní a jiné s tím pokulhávají...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.226 (?), 20.4.2016 11:59

ako to vidite s odrodami? pestujem vo vyske asi 350 mnm 3 kulturne druhy a dva semenace. najskorsia a najvitalnejsia sa mi javi Lady D, najmenej vitalna a najviac chulostiva na sucho a priame slnko Ithaca a taky priemer je PA golden 3. Mozem ockovat po cely rok? Skusal som ockovat slivky len tak v priebehu roka hocikedy ked ma napadlo a zda sa ze vsetko rastie uplne v pohode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 23.4.2016 9:18

Kvitneme (Asimina triloba) prvýkrát. Rozhodol som sa, že tento prvý rok to nechám na prírodu, teda štetec za nekoná. Možno "spláču nad výdělkem", uvidíme. Budem referovať.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 21.5.2016 9:04

Skúsení "asiministi", čo myslíte, bude z toho niečo? Po odkvitnutí Asiminy zostali na nej takéto "chobotničky", snáď to nie je beznádejné. Alebo to ešte odpadne?  (P.S.: keďže mi A. kvitla teraz prvý krát, nemám s tým skúsenosti).   IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 21.5.2016 21:06

Pokud nepřijde nějaká kalamita /kroupy, sucho.../, tak z chobotniček budete mít plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika