Asimina Triloba



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
23.4.2016 9:18

Kvitneme (Asimina triloba) prvýkrát. Rozhodol som sa, že tento prvý rok to nechám na prírodu, teda štetec za nekoná. Možno "spláču nad výdělkem", uvidíme. Budem referovať.




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 96.35 (?), 11.4.2016 20:22

Já mám tři asi dvoumetrové stromky a v příslušný čas běhám se štětečkem od jednoho k druhému a plodů mám hodně málo. Loni jich bylo kolem dvaceti, ale v důsledku sucha byly asi jako trochu větší švestky. Vy, teto Jano, opylení necháváte na přírodě nebo taky nahrazujete opylovače?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 13.4.2016 18:01

Mám odrůdu Prima a ta je samosprašná. Taky jsem běhávala se štětečkem, ale nebylo to k ničemu. Mám štěstí, že moji rostlinu radostně opylují mouchy. Uvažovala jsem, že na stromek uvážu kousek masa, který by ty mouchy nalákal. I když bylo sucho, plody byly dostatečně velké.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 13.4.2016 21:22

Paráda! Prima mi odešla před třemi lety, zůstaly jen cizosprašné. No vidíte, taky chci letos přivázat do korunek kousky masa :-).Dík. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Talian - (45) - 129.15 (?), 16.4.2016 12:08

Ono nestačí behať so štetcom... ale preniesť zrelý peľ z jedného kvetu na lepkavú bliznu druhého kvetu... trvalo mi to pár rokov, kým som na to prišiel wink

Asimina
Asimina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 17.4.2016 18:58

Ale jasně Taliáne. Zralý pyl, tj. z tmavých prašníků přenést na lepkavou bliznu, Ta je zpravidla akorát, když jsou prašníky ještě zelené. Samozřejmě z jednoho stromku na druhý. A co jste si prosím představoval pod „běháním se štětcem“? :-) Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Talian - (45) - 159.213 (?), 18.4.2016 13:38
No videl som behať kolegov zo štetcom a dopadlo to zle... viď. info od odborníka : Nestačí jen píchnout štětec do každého květu a myslet si, že je hotovo květ asiminy prochází několika vývojovými stádii a dokonce pokud naneseš pyl na bliznu příliš brzy (blizna nevylučuje sekret) dojde k popálení a nekróze blizny já jsem opyloval jak ručně tak jsem to nechával na hmyzácích a zatím se mi jeví, že jsou v opylování mnohem šikovnější další faktor je kondice rostliny vitalita - jestli je dobře živena, velikost rostliny no a ještě bych přidal odrůdová schopnost nést ovoce zatím se mi jeví, že některé odrůdy jsou velmi produktivní a jiné s tím pokulhávají...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.226 (?), 20.4.2016 11:59

ako to vidite s odrodami? pestujem vo vyske asi 350 mnm 3 kulturne druhy a dva semenace. najskorsia a najvitalnejsia sa mi javi Lady D, najmenej vitalna a najviac chulostiva na sucho a priame slnko Ithaca a taky priemer je PA golden 3. Mozem ockovat po cely rok? Skusal som ockovat slivky len tak v priebehu roka hocikedy ked ma napadlo a zda sa ze vsetko rastie uplne v pohode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 23.4.2016 9:18

Kvitneme (Asimina triloba) prvýkrát. Rozhodol som sa, že tento prvý rok to nechám na prírodu, teda štetec za nekoná. Možno "spláču nad výdělkem", uvidíme. Budem referovať.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 21.5.2016 9:04

Skúsení "asiministi", čo myslíte, bude z toho niečo? Po odkvitnutí Asiminy zostali na nej takéto "chobotničky", snáď to nie je beznádejné. Alebo to ešte odpadne?  (P.S.: keďže mi A. kvitla teraz prvý krát, nemám s tým skúsenosti).   IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 21.5.2016 21:06

Pokud nepřijde nějaká kalamita /kroupy, sucho.../, tak z chobotniček budete mít plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika