Úhyn slepic



host - 227.97 (?)
11.5.2016 19:02

Dobrý den, tak napíšu jak je to dál.Jedna ze dvou nemocných slepic včera byla už na umření, odpoledne tu byla vakcinace psů, tak jsem se zašla zeptat veterináře. Sdělil mi, že pokud jsou načepýřené, může se jednat o tuberu protože je jim zima a pozná se to, že uhynulá slepice má uplně holou prsní kost bez masa.

Tak jsme bafli tu slepici a vezli ji k veterináři- po cestě 2x zaklepala křídly a umřela.

Druhý veterinář ji rozřízl a řekl že má strašně zatučnělé vnitřnosti a puklé srdíčko, že jsem něčeho dávala moc.Játra že má hadrovité ztučnělé a proto už slípky nenesou, protože jsou prostě zarostlé tukem.

Jinak že jsou zdravé. byla jsem ráda, dnes jsem zařízla tu druhou méně nemocnou slepici, a překvapilo mě, jak má opravdu tu prsní kost úplně holou-takže jsem zase na rozpacích, zda se nejedná opravdu o tuberu.k

Když to chytly tři slepice hned po sobě.

Co se týká toho ptáka, tak že je to běžné, že roznáší nemoce, byl to nejaký vrabec asi. Nebo něco podobného trochu většího vzrůstu.

Tk mám ted doma ještě dvě zdravé slepice, jakmile zjistím, že se čepýří a postávají, hned je zabiju a jednu pošlu na pitvu. Těšila jsem se že to nic není, ale zas nevím... stejně chceme koupit nové, tjen počkám tak týde, zda se něco projeví, sice nesnášejí, ale je mi líto je zabít, zatím jsou veselé.

děkuji za odpovědi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 227.97 (?), 8.5.2016 18:46, zobrazeno: 48984x

Dobrý den, načepýřená slepice s průjmem, bílý až nazelenalý. Svěšená křídla, nežrala, jen pila, postávala sama., občas jsme měli nějakou slepici takto nemocnou. Trvá to pár dní a pak se z toho vylíže(máme 6 koupených nosných kuřic třetím rokem).

Dnes ráno byla však mrtvá, a ke všemu takto onemocněly další dvě.

Zbylé dvě jsou zatím zdravé. Když jsem před chvílí šla dát uhynulou slípku do tašky, že ji hodím do lesa liškám, tak jsem nalezla mrtvého ptáka u krmítka se žrádlem-ještě před hodinou tam nebyl.

Když se dotknu nemocné slepice, tak roztáhne křídla zakymácí se a skoro upadne.

Mám odeslat někam trus? je mi jich líto, ale snažím se zjistit příčinu. Na internetu nemohu nic najít. děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 8.5.2016 19:26

Proboha proč nemocnou slepici hážete do lesa? To chcete chorobu roznést kde se dá a nevíte co tomu je? Vypadá to na salmonelozu, roznáší ji i holubi, hodí bobek do žrádla a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.97 (?), 9.5.2016 8:51

normálně mi slepice nechcípají a není to les se zvěří ale jen zanedbaný lesík, kde je obrovská díra pod pařezem- už jsem tam zahrabala přejetou kočku, myslete si co chcete.

samozřejmě po tom uhynulém ptáku bych to tam neodnesla, proto jsem ptala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 9.5.2016 11:03

To už neukecášcheeky! Jestli dostávají slípky zbytky z kuchyně, tak bych se okamžitě a intenzivně zajímal o zdr.stav LIDÍangry!!! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 11.138 (?), 8.5.2016 22:55

Příčinou průjmu a následně úhynu slepice může být mnoho. To, že se z toho některé slípky vylízaly, nic neznamá, protože dlouhodobý průjem, bez ohledu na další související komplikace, je prostě pro tu slepici vyčerpávající.

Jestliže je to takto rozsáhlé, je nutné odhalit příčinu. Tedy nechat udělat pitvu. Provádí jí státní veterinární ústav.

Je to opravdu ve Vaší situaci nutné příčinu odhalit. Jde jak o slepice tak i o Vás.

Házet někam nemocné mrtvé zvíře je skutečně nezodpovědné. To už nedělejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.81 (?), 9.5.2016 22:11

Dobrý den.
Mezi nemoci drůbeže, které se projevují jak píšete, patří také ptačí tuberkulóza. Dříve byla na vesnicích v chovech drůbeže běžná. Dobře se pozná pitvou. Za přenašeče byli považováni vrabci. Doma, v chovu mojí tchýně, byla také. Je přenosná na člověka i když zřídka. Když jí onemocněl můj kolega v práci, rozhodnul jsem se toto nemoc, v otevřené formě (nakažlivém stádiu) doma zlikvidovat. Měli jsme tehdy malé děti a pracoval jsem v podniku s chovem nosnic. Proto to bylo pro mě velmi jednoduché.
Zamořený chov, s drůbeží různého stáří, jsem zlikvidoval. Potom založil nový na tzv. vynesených slepicích z haly a ty každý rok důsledně vyměnil. Pak už se nám v chovu toto onemocnění nevyskytlo. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.97 (?), 11.5.2016 19:02

Dobrý den, tak napíšu jak je to dál.Jedna ze dvou nemocných slepic včera byla už na umření, odpoledne tu byla vakcinace psů, tak jsem se zašla zeptat veterináře. Sdělil mi, že pokud jsou načepýřené, může se jednat o tuberu protože je jim zima a pozná se to, že uhynulá slepice má uplně holou prsní kost bez masa.

Tak jsme bafli tu slepici a vezli ji k veterináři- po cestě 2x zaklepala křídly a umřela.

Druhý veterinář ji rozřízl a řekl že má strašně zatučnělé vnitřnosti a puklé srdíčko, že jsem něčeho dávala moc.Játra že má hadrovité ztučnělé a proto už slípky nenesou, protože jsou prostě zarostlé tukem.

Jinak že jsou zdravé. byla jsem ráda, dnes jsem zařízla tu druhou méně nemocnou slepici, a překvapilo mě, jak má opravdu tu prsní kost úplně holou-takže jsem zase na rozpacích, zda se nejedná opravdu o tuberu.k

Když to chytly tři slepice hned po sobě.

Co se týká toho ptáka, tak že je to běžné, že roznáší nemoce, byl to nejaký vrabec asi. Nebo něco podobného trochu většího vzrůstu.

Tk mám ted doma ještě dvě zdravé slepice, jakmile zjistím, že se čepýří a postávají, hned je zabiju a jednu pošlu na pitvu. Těšila jsem se že to nic není, ale zas nevím... stejně chceme koupit nové, tjen počkám tak týde, zda se něco projeví, sice nesnášejí, ale je mi líto je zabít, zatím jsou veselé.

děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 11.138 (?), 11.5.2016 23:27

Moc bych Vám přála, aby to bylo v pořádku, ale jestli bude nebo ne, to ukáže čas.

Je dobře, že jste se obrátili na veterináře, i když zatím není úplně jasné, co bylo příčinou úhybnu slepiček a jestli to tím i skončí.

Bohužel i mě umřela v úterý, tedy včera slepička. Vím na co umřela, ale příčinu neznám. Podle vnějších znaků byla naprosto zdravá, žádné známky jakékoliv nemoci. V podvečer zasedla na vejce, které jsem nestihla sebrat. Nechala jsem jí sedět, však se ráno uvidí jestli opravdu bude kvokat nebo ne. Zkontrolovala jsem jestli má plné vole, vypadá dobře a vše bylo naprosto normální.

Přesto, když jsem šla holkám za dvě hodiny zhasnout a zkontrolovat počty, našla jsem jí v kukani mrtvou, očividně se udusila, fialový hřebínek, křeč ve snaze se nadechnout atd., bylo to zřejmé, ale příčinu jsem neodhalila.

Kukaň neopustila, dýchací cesty měla volné, kam až jsem byla schopná dohlédnout, vole z větší části plné, ale volné. Nikdo jí do kukaně také nešel, vzduch i jeho přístup byly také v pořádku. Zkrátka nenašla jsem nic, co by ukázalo na příčinu. Jako by jí z ničeho nic selhaly tělesné funkce.

Je, alespoň relativně dobré, že se objeví nějaké příznaky a víte, že to musíte nějak řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.97 (?), 13.7.2016 23:08

tak jsem tu zase abych uvedla věci na pravou míru po nějaké době.

Ty dvě slepice jsou prostě v pohodě. Chvíli jsem počkala co s nima bude ale zabít je jak mi radil veterinář mě bylo líto. Když se zdálo, že sice už nesnáší, ale nekulhají a evidentně jim nic není, cca po 14 dnech jsme koupili 6 nových 21 týdenních.

Chvíli jsem hlídala, aby se nezobaly, ale už se skamarádily a dokonce mám denně 6-7 občas i 8 vajíček, tak se holky ještě nechtěly nechat zahanbit:)

Ačkoliv mi je stále záhadou, proč umřely ty tři slepice tak náhle po sobě, tak se nic zvláštního neděje a jsem ráda, že jsem ty dvě slepičky nezabila a že si ještě užijí života.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 164.19 (?), 14.7.2016 0:06

Jsem ráda, že jsou holky v pohodě a daří se jim, i že jste dala zpráva, potěší tosmiley.

U nás to tak dobré není. Před dvěma měsíci jsem koupila 15 kuřátek, Brahmánky a Orpingtonky a doufala jsem, že už jsou problémy za námi. Od počátku to bylo s nimi komplikované, zejména špatný výživový stav, podle všeho chovatel podpořil růst na úkor jejich zdraví, aby se zdáli starší.

Všechna kuřata si prošla zdravotními komplikacemi, jedno kuřátko zemřelo na celkové selhání a když jsem si říkala, že už snad bude konečně dobře, tak u jednoho se začali postupně zásadně prohlubovat deformity na pařátcích, u ostatních se to srovnalo a jedno kuřátko minulý týden na jeden pařátek ochrnulosad.

Obě kuřátka se s tím kupodivu srovnali celkem dobře, ale protože jde o trvalé poškození, nemůžou takhle normálně růst. Teď to ještě zvládají dobře, vlastně líp než já, ale s tím jak rostou, je to pro jejich další život nepřijatelné. Tak bohužel hledám někoho, kdo mi je zabije.

Asi to zní jako blbost, ale muž na to zrovna není a já se bojím, že bych to udělala špatně, že bych je zkrátka ještě víc zmrzačila. Známý se mi sice nabídl, ale drůbež podřezává, což je podle mě sadismus, no a injekce u veterináře, beru jako polední možnost, protože to taky chvíli trvá než to zvíře vzdá. Kdysi mi tady psal jeden pán, že zabíjí králíky nebo drůbež zlomením vazu (pak samozřejmě vykrví, ale to už o tom zvíře neví), to bych brala jako vhodnou volbu, když už to musí být, ale netroufám si na to, chybí mi ta jistá ruka.

Omlouvám se za OT. Vám i slípkám přeji, ať jste v pohoděsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika