Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg



host - 130.20 (?)
20.4.2018 6:26

každoročně pár brojlerů nechám "přerůst" na těch 5kg. maso z nich je výborné, sádlo také(do paštičky, do buchet). maso má trochu hrubší strukturu než jste zvyklá, ale je křehké a použitelné na vše. stehna mají trochu tmavší maso než jste zvyklá z obchodu.(tchán tomu říká selečí stehýnko) :)

pokud bylo kuře krmené kalsicky na dvoře a ne jen někde v posadě na granulích, nemusíte mít obavu že by bylo něco špatně. i kdyby to byla už snášející slepice, maso je bez chyby

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 189.13 (?), 22.1.2018 21:58, zobrazeno: 19947x
Dobrý den, dnes jsem u jednoho farmáře koupila pár brojleru, z duvodu nahle sluzebni cesty jsem musela termin objednavky o 2 tydny posunout. Kurata jsou krasna, ale velice mě překvapila váha, kurata váží 5-6kg, když jsem se ptala jestli nejsou moc velika, farmář mi odpověděl že to je z toho duvodu, ze musel o 14 dni dele krmit... původně měla mít kolem 3 kil. Chtěla bych se zeptat jestli opravdu brojler může za 14 dni pribrat 2-3kila a dále i jestli takto velká kurata budou v kuchyni dobrá? Manžel mi říká že jsem se asi nechala nachytat, proto bych ráda znala názor někoho zkušenějšího😟 Děkuji za vaše rady a poznatky, s přáním hezkého večera Merry
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 24.1.2018 14:39

A po čem je Pan farmář střílí-cena je jaká? Jakého věku tito ptáci docílili?  Váha živé drůbeže je taky ovlivněna plností bříška a volete... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.13 (?), 24.1.2018 21:52
Je to 130kc za kilo váhy v kuchyňské úpravě- zabite, vykuchane s drubkami v pytliku. Věkově vůbec nevím, jen mi řekl že kdybych si přijela před těmi 14 dny, měly by okolo těch 3-3.5 kil, takhle je musel krmit dokud nepřijedu a narostly (pribraly) další 2 kila... Vlastně to nebylo ani celé 2 tydny, ale 10 dni navíc. Vůbec to nevypadá jako kuře ale spíše jako malá kruta 😉 to by samozřejmě vůbec nevadilo, spíše mám strach o kvalitu masa, např.aby nebylo tuhé nebo naopak jestli není nějak " chemicky" nadopovane že je tak monstrozni. Jedno kuře vyšlo v průměru kolem 750-800kc, člověk to pro děti rád dá, ale zase bych nerada naletela. Moc děkuji za váš zájem a pomoc, Merry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.55 (?), 25.1.2018 17:20

Nemohly přirůst 2kg za 14 dnů maximálně 0.7 kg a to hlavně  tak 0. 3 kg v břišním tuku. Vypadá to spíš na dospělé brojlery určené ke snášce násadových vajec..I kdyby odstranil vaječníky v tělní dutině, pod hřbetem zhruba uprostřed mezi biskupem a krkem budou zbytky zárodků vajíček velikosti čočky, rýže i menší. pokud je tam najdete tak to byly staré nosnice, pokud né tak to mohl být kohout a varlata jsou odstraněna nebo opravdu hodně přerostlý broiler.

                                                  Chovu zdar J. S. ch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.168 (?), 1.2.2018 14:16

Brojleři jsou potomci přesně stanovených plemen v první generaci, takže na vejce se nechovají, druhá generace by už nemusela mít tytéž vlastnosti. Kromě toho masný hybrid by ve snáškovém věku už nechodil, jsou šlechtění na rychlý růst a kosti jim měknou. Jiná možnost je kuře kalimero, ale ta rostou pomalu a na váze přibývají mnohem méně. Asi byli brojleři starší, nicméně si nemyslím, že by měli mít tuhé maso, dlouhého věku se skutečně nedožijí ani kdyby čověk sebevíc chtěl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.55 (?), 1.2.2018 18:41

Správně píšete, dospělí brojleři nejsou určeni ke snášce. Tazatelka pravděpodobně koupila nosnice s rodičovského hejna brojlerů, vyřazované po ukončení snáškového cyklu,. Brojleři v první filiální generaci odchovaní doma na dvoře, nebo i v hale při restrikci krmení budou po dosažení pohlavní dospělosti ve 24 týdnech nosit vajíčka, ovšem velmi nevyrovnaně.

                                    J. S.  ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.13 (?), 14.9.2020 19:45

Dobrý den, právě jsem zabila brojlera, měl čtyři a půl měsíce a vážil 8kg.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.13 (?), 14.9.2020 20:03

Oprava, 7 kg měl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.20 (?), 20.4.2018 6:26

každoročně pár brojlerů nechám "přerůst" na těch 5kg. maso z nich je výborné, sádlo také(do paštičky, do buchet). maso má trochu hrubší strukturu než jste zvyklá, ale je křehké a použitelné na vše. stehna mají trochu tmavší maso než jste zvyklá z obchodu.(tchán tomu říká selečí stehýnko) :)

pokud bylo kuře krmené kalsicky na dvoře a ne jen někde v posadě na granulích, nemusíte mít obavu že by bylo něco špatně. i kdyby to byla už snášející slepice, maso je bez chyby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika