Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg



host - 64.13 (?)
14.9.2020 20:03

Oprava, 7 kg měl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 189.13 (?), 22.1.2018 21:58, zobrazeno: 19948x
Dobrý den, dnes jsem u jednoho farmáře koupila pár brojleru, z duvodu nahle sluzebni cesty jsem musela termin objednavky o 2 tydny posunout. Kurata jsou krasna, ale velice mě překvapila váha, kurata váží 5-6kg, když jsem se ptala jestli nejsou moc velika, farmář mi odpověděl že to je z toho duvodu, ze musel o 14 dni dele krmit... původně měla mít kolem 3 kil. Chtěla bych se zeptat jestli opravdu brojler může za 14 dni pribrat 2-3kila a dále i jestli takto velká kurata budou v kuchyni dobrá? Manžel mi říká že jsem se asi nechala nachytat, proto bych ráda znala názor někoho zkušenějšího😟 Děkuji za vaše rady a poznatky, s přáním hezkého večera Merry
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 24.1.2018 14:39

A po čem je Pan farmář střílí-cena je jaká? Jakého věku tito ptáci docílili?  Váha živé drůbeže je taky ovlivněna plností bříška a volete... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.13 (?), 24.1.2018 21:52
Je to 130kc za kilo váhy v kuchyňské úpravě- zabite, vykuchane s drubkami v pytliku. Věkově vůbec nevím, jen mi řekl že kdybych si přijela před těmi 14 dny, měly by okolo těch 3-3.5 kil, takhle je musel krmit dokud nepřijedu a narostly (pribraly) další 2 kila... Vlastně to nebylo ani celé 2 tydny, ale 10 dni navíc. Vůbec to nevypadá jako kuře ale spíše jako malá kruta 😉 to by samozřejmě vůbec nevadilo, spíše mám strach o kvalitu masa, např.aby nebylo tuhé nebo naopak jestli není nějak " chemicky" nadopovane že je tak monstrozni. Jedno kuře vyšlo v průměru kolem 750-800kc, člověk to pro děti rád dá, ale zase bych nerada naletela. Moc děkuji za váš zájem a pomoc, Merry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.55 (?), 25.1.2018 17:20

Nemohly přirůst 2kg za 14 dnů maximálně 0.7 kg a to hlavně  tak 0. 3 kg v břišním tuku. Vypadá to spíš na dospělé brojlery určené ke snášce násadových vajec..I kdyby odstranil vaječníky v tělní dutině, pod hřbetem zhruba uprostřed mezi biskupem a krkem budou zbytky zárodků vajíček velikosti čočky, rýže i menší. pokud je tam najdete tak to byly staré nosnice, pokud né tak to mohl být kohout a varlata jsou odstraněna nebo opravdu hodně přerostlý broiler.

                                                  Chovu zdar J. S. ch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.168 (?), 1.2.2018 14:16

Brojleři jsou potomci přesně stanovených plemen v první generaci, takže na vejce se nechovají, druhá generace by už nemusela mít tytéž vlastnosti. Kromě toho masný hybrid by ve snáškovém věku už nechodil, jsou šlechtění na rychlý růst a kosti jim měknou. Jiná možnost je kuře kalimero, ale ta rostou pomalu a na váze přibývají mnohem méně. Asi byli brojleři starší, nicméně si nemyslím, že by měli mít tuhé maso, dlouhého věku se skutečně nedožijí ani kdyby čověk sebevíc chtěl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.55 (?), 1.2.2018 18:41

Správně píšete, dospělí brojleři nejsou určeni ke snášce. Tazatelka pravděpodobně koupila nosnice s rodičovského hejna brojlerů, vyřazované po ukončení snáškového cyklu,. Brojleři v první filiální generaci odchovaní doma na dvoře, nebo i v hale při restrikci krmení budou po dosažení pohlavní dospělosti ve 24 týdnech nosit vajíčka, ovšem velmi nevyrovnaně.

                                    J. S.  ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.13 (?), 14.9.2020 19:45

Dobrý den, právě jsem zabila brojlera, měl čtyři a půl měsíce a vážil 8kg.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.13 (?), 14.9.2020 20:03

Oprava, 7 kg měl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.20 (?), 20.4.2018 6:26

každoročně pár brojlerů nechám "přerůst" na těch 5kg. maso z nich je výborné, sádlo také(do paštičky, do buchet). maso má trochu hrubší strukturu než jste zvyklá, ale je křehké a použitelné na vše. stehna mají trochu tmavší maso než jste zvyklá z obchodu.(tchán tomu říká selečí stehýnko) :)

pokud bylo kuře krmené kalsicky na dvoře a ne jen někde v posadě na granulích, nemusíte mít obavu že by bylo něco špatně. i kdyby to byla už snášející slepice, maso je bez chyby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika