Zimolez kamčatský (Kamčatská borůvka) - jaké odrůdy?



host - 252.35 (?)
18.9.2011 14:21
tyto dvě bych nekupoval, zajel neb zavolal bych do výzkumného ústavu okrasného zahradnictví Průhonice.Kousek před ním je i prodejna, ale víc vědí ve výzkumáku.Ten byl sice oficiálně zrušen 15.08. ale ještě tam cosi je a je rozběhnutý výzkum zimolezů, aktinidií a j.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 157.223 (?), 1.8.2010 20:17, zobrazeno: 51989x
Zdravím, zvažuji, že bych zkusil pěstovat Zimolze kamčatský, ale nemůžu se rozhodnout jakou odrůdu. Co jsem tak vysledoval, tak nejdoporučovanější jsou Amur, Altaj, Modrý Triumf a Remont. Jde mi hlavně o množství plodů a jejich chuť. Jakou odrůdu byste doporučili?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.189 (?), 2.8.2010 22:37

Amur, Morena, Fialka, je ich vela. Niektore su obrovske, ale nahorkle. U niektorych sa skladovanim v chlade, alebo mrazenim horkost straca.

Pokial chcete zobat z krikov, Fialka byva cenena koli chuti. Aj Amur. Morena je vyborna, ale chuti Amura a Fialky nedosahuje. Dost plodi. Tolko z tohtorocnej kostovky. Po prvych desiatich patnastich odrodach aj tak neviete, ktora je najlepsia. Horciny, ale spoznate hned.

Da sa najst aj vyskumny projekt tuto niekde z ciech, kde testovali odrody na urodnost a chut, obsahy kdecoho, ci sposoby mnozenia..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.60 (?), 26.4.2011 0:27

Docetl jsem se i jinde, ze Amur, Fialka a orena jsou tak nejdobrejsi, ale zaroven jesm cetl, ze potreba koupitodrudu ve spravnem obchode, umel byste doporucit? a mouhou tyto tri byt vedle sebe a dobre se opylovat?
zdravi ZD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.35 (?), 17.5.2011 18:56
Někteří odborníci říkají, že je potřebné pro opylení aby byly alespoň dvě odrůdy.Modrý triumf a duo jsou ale našeho původu a naše odrůdy jen těžko mohou konkurovat ruským.Duo je zajímavá tím, že zraje ještě i postupně později než první úroda.Ale já raději jiné. Kdo ale má možnost ochutnat u jiného opravdu dobrý, tak si ho nařízkujte od něj.Hodně lidí je má už dávno.V minulem století jsem jich prodal asi 1000. a byly to různé. Nejlepší doba k řízkování je v době kdy to uzrává. Hodně odrůd se sem dováží z Polska.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.54 (?), 10.9.2011 10:49

Prosím vás, nevíte kde u Prahy koupit Modrý Triumf a Remont?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.35 (?), 18.9.2011 14:21
tyto dvě bych nekupoval, zajel neb zavolal bych do výzkumného ústavu okrasného zahradnictví Průhonice.Kousek před ním je i prodejna, ale víc vědí ve výzkumáku.Ten byl sice oficiálně zrušen 15.08. ale ještě tam cosi je a je rozběhnutý výzkum zimolezů, aktinidií a j.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.54 (?), 18.9.2011 14:31

Proč byste tyto dvě nekupoval? A které byste naopak kupoval a kde? V tom výzkumáku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.35 (?), 21.9.2011 16:22

Nekupoval, protože MT nemá nejlepší chuť a duo nemám ještě ověřené, snad příští rok zaplodí.Ruské odrůdy, které jsou už v republice mnohé jsou velmi dobré.mají je ve Starých odrůdách jinak v mnoha obchodech je amur a altaj.V Průh. mají i moji kola44, výbornou.U paloo, snad namnožil ty nejlepší také. Já ted sazenice nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.194 (?), 21.9.2011 18:18

mám doma Modrý triumf, celabinku, wolocebnicu, sinoglasku, dlinoplodu, atut, duet, remont,  a nově amur a altaj. Modrý triumf triumfuje všechny svou raností a chutí, opravdu příjemná. Duet největší buclaté plody fialové barvy v chuti asi záleží na roku ale u mě asi jako druhý nejlepší, dále Remont, a nahořklé Celabinka, Sinoglaska, Atut, Wolocebnica i Dlinoploda, tak nevím.:-)

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.54 (?), 21.9.2011 23:17

Tak jsem nakonec dnes koupila Modrý Triumf, Remont a jakési 3 neznámé mrňavé - Sinička, Nimfa a jedna u které není ani cedulka. Tak jsem zvědavá, jak se ukáží, škoda že jsou tak malé, mají třeba jen 10cm, ty ještě nějaký rok nezaplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika