Zimolez kamčatský (Kamčatská borůvka) - jaké odrůdy?



host - 49.54 (?)
10.9.2011 10:49

Prosím vás, nevíte kde u Prahy koupit Modrý Triumf a Remont?

Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 157.223 (?), 1.8.2010 20:17, zobrazeno: 51839x
Zdravím, zvažuji, že bych zkusil pěstovat Zimolze kamčatský, ale nemůžu se rozhodnout jakou odrůdu. Co jsem tak vysledoval, tak nejdoporučovanější jsou Amur, Altaj, Modrý Triumf a Remont. Jde mi hlavně o množství plodů a jejich chuť. Jakou odrůdu byste doporučili?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.189 (?), 2.8.2010 22:37

Amur, Morena, Fialka, je ich vela. Niektore su obrovske, ale nahorkle. U niektorych sa skladovanim v chlade, alebo mrazenim horkost straca.

Pokial chcete zobat z krikov, Fialka byva cenena koli chuti. Aj Amur. Morena je vyborna, ale chuti Amura a Fialky nedosahuje. Dost plodi. Tolko z tohtorocnej kostovky. Po prvych desiatich patnastich odrodach aj tak neviete, ktora je najlepsia. Horciny, ale spoznate hned.

Da sa najst aj vyskumny projekt tuto niekde z ciech, kde testovali odrody na urodnost a chut, obsahy kdecoho, ci sposoby mnozenia..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.60 (?), 26.4.2011 0:27

Docetl jsem se i jinde, ze Amur, Fialka a orena jsou tak nejdobrejsi, ale zaroven jesm cetl, ze potreba koupitodrudu ve spravnem obchode, umel byste doporucit? a mouhou tyto tri byt vedle sebe a dobre se opylovat?
zdravi ZD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.35 (?), 17.5.2011 18:56
Někteří odborníci říkají, že je potřebné pro opylení aby byly alespoň dvě odrůdy.Modrý triumf a duo jsou ale našeho původu a naše odrůdy jen těžko mohou konkurovat ruským.Duo je zajímavá tím, že zraje ještě i postupně později než první úroda.Ale já raději jiné. Kdo ale má možnost ochutnat u jiného opravdu dobrý, tak si ho nařízkujte od něj.Hodně lidí je má už dávno.V minulem století jsem jich prodal asi 1000. a byly to různé. Nejlepší doba k řízkování je v době kdy to uzrává. Hodně odrůd se sem dováží z Polska.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.54 (?), 10.9.2011 10:49

Prosím vás, nevíte kde u Prahy koupit Modrý Triumf a Remont?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.35 (?), 18.9.2011 14:21
tyto dvě bych nekupoval, zajel neb zavolal bych do výzkumného ústavu okrasného zahradnictví Průhonice.Kousek před ním je i prodejna, ale víc vědí ve výzkumáku.Ten byl sice oficiálně zrušen 15.08. ale ještě tam cosi je a je rozběhnutý výzkum zimolezů, aktinidií a j.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.54 (?), 18.9.2011 14:31

Proč byste tyto dvě nekupoval? A které byste naopak kupoval a kde? V tom výzkumáku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.35 (?), 21.9.2011 16:22

Nekupoval, protože MT nemá nejlepší chuť a duo nemám ještě ověřené, snad příští rok zaplodí.Ruské odrůdy, které jsou už v republice mnohé jsou velmi dobré.mají je ve Starých odrůdách jinak v mnoha obchodech je amur a altaj.V Průh. mají i moji kola44, výbornou.U paloo, snad namnožil ty nejlepší také. Já ted sazenice nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.194 (?), 21.9.2011 18:18

mám doma Modrý triumf, celabinku, wolocebnicu, sinoglasku, dlinoplodu, atut, duet, remont,  a nově amur a altaj. Modrý triumf triumfuje všechny svou raností a chutí, opravdu příjemná. Duet největší buclaté plody fialové barvy v chuti asi záleží na roku ale u mě asi jako druhý nejlepší, dále Remont, a nahořklé Celabinka, Sinoglaska, Atut, Wolocebnica i Dlinoploda, tak nevím.:-)

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.54 (?), 21.9.2011 23:17

Tak jsem nakonec dnes koupila Modrý Triumf, Remont a jakési 3 neznámé mrňavé - Sinička, Nimfa a jedna u které není ani cedulka. Tak jsem zvědavá, jak se ukáží, škoda že jsou tak malé, mají třeba jen 10cm, ty ještě nějaký rok nezaplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika