Sladký angrešt odolný proti padlí - co mi můžete doporučit?



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?)
18.8.2020 9:59

Invicta opravdu není nic moc. Sice je neuvěřitelně plodná, plody jsou okolo 2cm velké, ale sladká opravdu není. Chuťí nevyniká a plody vystavené přímému slunci se spaří a stávají se nechutnými. Ale pro sběr na angreštový kompot může být dobrá. Vloni jsem si pořídil odrůdu Remarka, letos jsem ochutnal prvních asi 10 plodů a za mě vynikající, ještě sladší, než Rolonda. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 18.8.2020 9:59

Invicta opravdu není nic moc. Sice je neuvěřitelně plodná, plody jsou okolo 2cm velké, ale sladká opravdu není. Chuťí nevyniká a plody vystavené přímému slunci se spaří a stávají se nechutnými. Ale pro sběr na angreštový kompot může být dobrá. Vloni jsem si pořídil odrůdu Remarka, letos jsem ochutnal prvních asi 10 plodů a za mě vynikající, ještě sladší, než Rolonda. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 18.8.2020 13:35

Sázím na starou klasiku nebo naše šlechtění (výpěstky se špatně shánějí).Tyto sorty ještě chutnají jako angrešt.Ty novinky s honosnými názvy a kdejakého křížení s čímkoli se slibem rezistence mě neoslovily.Pár jsem jich ochutnal a slabota.Invictu jsem také vysadil - po třech letech vykopal - nechutná hmota.

Tak tedy mám Bílý nádherný, Citronový obří a z červených Karát.Vše ve stromkové formě.Právě Karát bych doporučil pro pěstitele a vyhledavače sladké chuti.Letos příjemně slaďounký při zachování angreštového aroma a chuti.Roste bujněji, má zvýšenou odolnost k padlí, plody jsou vínově červené kapkovitého tvaru a dozrává později.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.187 (?), 19.8.2020 7:21

Připojím své 3-leté zkušenosti s angreštem. Letos u nás polovina plodů pomrzla (stejně jako rybízu), proto toho moc nebylo.

Můj top z červených zatím Hinnonmaki Rot, sice malé plody, ale chuť přesně pro mě, stromek roste rovnoměrně a plodí hodně. Rolonda zatím jen roste a plodí mi málo. Invicta se tady sice netěší velké oblibě, mě překvapuje ten její neustálý růst a tvrdost plodů.. Ale v tom letošním roce ještě že ji mám, plodí pravidelně hodně i v letošním blbém roce. Koule velké. Dokonce jsem našel okno asi třech dní, kdy uzrály tak akorát a daly se jíst ve větším množství, i mi v tu chvíli chutnaly. Invictu nezatracovat :-). Rixanta málo roste,  plody jsou dobré, ale malé. Hodně sázím na loni vysazenou Primu, letos se hezky rozrostla a čekám úrodu příští rok, letošní ochutnávka dopadla na 1*

PeP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika