Sladký angrešt odolný proti padlí - co mi můžete doporučit?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 168.103 (?) 
30.3.2019 23:30

Nějak tu nebyla zmíněna moje oblíbená rezistentní Rolonda. Foto z 21.7.2018 Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 185.138 (?), 31.3.2019 19:55

 Zebín a Veliš jsou u mne kompotové odrůdy, protože jsou to kyseláče kyselé. Veliš lépe roste, ale našla se kulička s padlím.

Na jídlo mám Spinfree, Hinomaki červený, Bílý nádherný (stříkat).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.157 (?), 1.1.2020 21:28
Letošní hodnocení chutí angreštu. Asi nejlépe letos teda v loni již dopadl Krasnoslavjansky a Alan. Chuťově sedla i Rixanta. Pak osvědčený Niesluchowski a Prima. Viking také dobrá volba. Kameniar opravdu divná chuť, hodně aromatická, nemusí sednout, ale první úroda. Uvidí se. Dukát taky jen na košt ale asi fakt lepší než Dagmara. Zvláštní a letos zase ještě bohateji plodiící Reflamba- tužší slupka a později plodiící. Půl července. Pax- taky silnější slupka. Neguš aromatický. Invictu stále nikdo nejí. :-) Darek bez posouzení- malo plodů. Karát nic a fík taky stále nic. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.47 (?), 3.1.2020 20:34
Zajímali by mě i vaše postřehy. Toužím zkusit ešte tu nedodanou Karmen a asi Tamaru podle popisů. Veliše i Zebína zavrhuji podle názorů že jde spíše o kompotovatelné odrůdy. Kyseláče fakt nechcu, ale je to fakt cizí zkušenost. Na rozdíl od vyšších ovocnáčů je pěstování v mých podmínkách lépe zvládnutelné. Podsyp kompostem a dobrý střih... K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.8 (?), 17.7.2020 3:16
Letošní pořadí. Prima - klasická chuť bílého angreštu, Krasnoslavjansky- sladkokysely vyvážená chuť, tenká šlupka, nevýhoda lehce napadeno padlím. Pak Rixanta - jemná chuť, klasicky Niesluchowski- bordoový arom, sladší vyvážená chuť, Kameniar- spolehlivá plodnost, vybarvení, po úplném vyzrání jakoby mýdlova chuť, předtím dobrá, velmi překvapila Karmen - sladká, velké plody, Karát- taky dobrý. Teď dozrává Reflamba - taky fajn. Alan standardně dobrý. Dukát opravdu lepší než Dagmara. Ta je dost sladká. Viking dobrý lepší než Darek. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.224 (?), 17.7.2020 9:35

Zebín si trochu polepšil, když se nechá dozrát, je žlutý, sladký uvnitř s nakyslou šlupkou. Veliš dozraje do fádní sladké. Jak říká můj muž nejsou špatné, jen každý chutná jinak. Letos čisté bez padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.106 (?), 17.7.2020 10:00
U Krasnoslavjanskeho se mi zdá, že déle než Niesluchowsky výdrží na keři, a taky bych řekl, že miň praská při letošních deštích. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.28 (?), 18.7.2020 11:59
Já bych řekl že Niesluchowski je hlavně ranější, asi tak o 10 - 14 dní. A chuťově jsou oba velmi dobré či výborné. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.106 (?), 18.7.2020 21:47
To je pravda. Niesluchowsky je opravdu dřív. Možná proto letos v tomto deštivém počasí víc praskal. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.56 (?), 17.8.2020 18:06
Díky za dotaz. Loni jsem koupila Karmen, letos jsem chtěla koupit Invictu. Na tu tady nejsou dobré reference. Podle diskuze to vypadá, že budu shánět bílou Reflambu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika