Šarka - švestky staré vs. nové



host - 11.77 (?) 
11.7.2018 18:27, zobrazeno: 1832x

Dobrý den, prosím o radu. Před 4 lety jsem zasadil pravokořenné sazenice švestek na konci louky (zbytek zahrady máme nahoře na kopci a jsou tam staré švestky napadené šárkou, bohužel jsou sazenice z nich). Stromy mají dnes 3m a jsou celkem v dobrém stavu.

Letos jsem koupil 2x čačanskou lepoticu a zasadil ji na ten samý konec louky cca 3m od těch pravokořenných stromů. 
Mám je nechat růst vedle sebe s tím že č.lepotica je odolnější na šárku, anebo preventivně ty pravokořenné ještě vytrhat, i když už teď je zřejmě pozdě?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 11.7.2018 18:46

Nechte to koňoviwink! Stromkům přejte, dle možností první, druhé... udělejte, na poslední nespěchejte-jen tak zjistíte, zda zrovna ty Vaše budou plnit Vaše přání stran dobré prosperity. Myslím si, že se nad šarkou zatím nedá vyhrát, dobrá je remíza. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 226.234 (?), 11.7.2018 18:52

Souhlas, šárku neřešte, nemá to smysl. Šárka je tu všude kolem, a co třeba jezdím na kole, nenašel jsem žádnou alej, žádné místo, kde by nebyla. O víkendu jsem např. jezdil kolem Č.Ráje, všechny stromy kolem rozlehlých žernovských sadů ji měly. Vaše stromy ji taky chytnou, moje už ji samozřejmě taky mají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika