Pestovani kanadskych boruvek trvale v nadobach



host - 134.68 (?)
25.5.2015 13:32

Dobrý den, 

taky pěstuji kanadské borůvky v květináčích o objemu 65L v.40cm a šířka nahoře 55cm, mám je zasazené už šestou sezonu ve stejně velikých květináčích, rostliny jsou přibližně 1,25- 1,5m vysoké a odrůda Spartan je snad ještě větší. Ráda bych rostliny přesadila na podzim do větších nádob, našla jsem květináče o objemu 210-285litrů s výškou 55cm a šířkou od 80až 100cm.

Květníky by byly po přesazení spíš široké, nikoliv vysoké. Není to zase moc veliké??? Manipulace s takto velikými květináči asi bude dost náročná, ale rostliny plánuji přesadit a nechat na jednom místě trvale. Nechce se mi dávat peníze za květináč, který bude jen o 20cm širší, než původní a vyšší jen o několik cm, abych nemusela za pět lel možná i dříve znovu přesazovat.

V květináčích nejsou odtokové otvory, myslíte že když je vyvrtám dirky tak 10 cm ode dna, že nebudu muset dávat pod květináče misky na vodu a že to borůvkám nebude vadit? Ocením každou dobrou radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 96.54 (?), 14.7.2014 19:58

Foto nic moc.Bambusová tyčka má 1,3 m.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 15.7.2014 19:33

krása, jakou to máte odrůdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.54 (?), 15.7.2014 21:44

Dobrý večer paní Drymlová,

ta s tím bambusem je Toro a za ní, víc zralejší, je Spartan. Ten je o něco sladší než Toro. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.7.2014 9:02

Jak Vám vymlazuje Spartan? U mne je to špatné až velmi špatné = mám přestárlý keř a nový výhon od kořenového krčku je jen tak obrok až odva. Ani zvýšená dávka N ve formě síranu amonného nijak nepomáhá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 16.7.2014 9:27

Spartan taky špatně, loni a letos nic. Po sklizni uříznu dvě "větve" 10 cm nad terénem, zkusím dát cvrk síranu (vím, že je něj už dlouho) a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.7.2014 9:38

Uvažuji jinak, že mu oberu celý vršek k nařízkování a dole na kmínku udělám měsíčkový zářez. Nahoře tak nebude mít tlačit asimiláty do čeho a dole bude snad usměrněno "kde" na to čekám.

Pokud se nepolepší, nahradí ho nějaký GoldenTraubeXY nebo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 16.7.2014 10:43

Jakou máte úspěšnost s řízkováním? Mně se zatím nechytlo nic:-(. I když je pravda, že sem tam píchnu nějaký řízek (ne vepřový :-)))  a víc si hoi nevšímám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.7.2014 11:46

Zatím pro mne bylo pohodlnější kupovat hotové sazenice. Spartan jsem v současném sortimentu nenašel, takže než riskovat, že ani po drastickém seříznutí na patku neobnoví je lepší zkusit to řízkování polodřevitých...

Samozavlažovací květináč, stimulátor, čistou baltskou rašelinu a igelitový rukávec už mám připravený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.41 (?), 14.8.2014 11:22

Zdravím všechny pěstitele borůvek,

sklizeň je v plném proudu, ale trápí mne jedna věc a to, že na zralé borůvky nalétají vosy a včely, a plody ničí. Nevíte jakým způsobem se dají borůvky proti nim chránit. Proti ptákům je chráním sítí, ale skrz ni vosy normálně prolétnou, tak nevím co s nima. A hlavně je to nebezpečné pro děti, které borůvky milují a trhají je přímo z keřů a bohužel nevím co mám hlídat dřív, jestli děti nebo vosy.

Moc děkuji za rady.Barča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.68 (?), 25.5.2015 13:32

Dobrý den, 

taky pěstuji kanadské borůvky v květináčích o objemu 65L v.40cm a šířka nahoře 55cm, mám je zasazené už šestou sezonu ve stejně velikých květináčích, rostliny jsou přibližně 1,25- 1,5m vysoké a odrůda Spartan je snad ještě větší. Ráda bych rostliny přesadila na podzim do větších nádob, našla jsem květináče o objemu 210-285litrů s výškou 55cm a šířkou od 80až 100cm.

Květníky by byly po přesazení spíš široké, nikoliv vysoké. Není to zase moc veliké??? Manipulace s takto velikými květináči asi bude dost náročná, ale rostliny plánuji přesadit a nechat na jednom místě trvale. Nechce se mi dávat peníze za květináč, který bude jen o 20cm širší, než původní a vyšší jen o několik cm, abych nemusela za pět lel možná i dříve znovu přesazovat.

V květináčích nejsou odtokové otvory, myslíte že když je vyvrtám dirky tak 10 cm ode dna, že nebudu muset dávat pod květináče misky na vodu a že to borůvkám nebude vadit? Ocením každou dobrou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika