Padlí



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 157.239 (?) 
4.1.2015 13:55

...co je hustý, není tlustý, kdo chce moc, ten nakonec nemá nic, kam nechodí slunce, tam lékař... Je prima, že si sypete popel na hlavu-ne každý je toho schopen! Angrešt, byť podle Vás byl zasažen minimálně, tak byl-postřik-dobrá, ale ještě před ním by to chtělo střih. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 65.144 (?), 4.1.2015 14:08

cukety... na cuketach mivam padli pravidelne (loni i septoriovou skvrnitost) a z cuket se mi padli sirilo na vedle vysazene maliny. Pokud byl angrest zasazen minimalne, tak je problem spise ve zvysene vlhkosti a prehustenosti vysadby. S postriky ovocnych keru bych byl uvazlivy, mozna se Vam padli siri z cuket (+vlhkost a prehustenost). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.192 (?), 4.1.2015 15:01

No já jsem cukety pěstovala poprvé v životě, a tak mě jejich zelená hmota nemile překvapila a to že se padlí šíří z nich jsem netušila. Letos to jednou stříknu - pro jistotu a uvidím co mi to udělá během vegetace. Stromky jsou zasazené v novém záhoně. Původní neúrodná půda byla do hloubky na rýč vyndána a plně nahrazená 5ĺet uleželým kravským hnojem.
Jinak neodborný a celkem radikální střih jsem udělala již na podzim a to jak u angreštů, tak u josty a tak i u angreštů, ostatní (kusominici a mochnu) jsem nechala bez střihu, ty byli kvůli chybné vysadbě na jaře, přesazeny - na záhoně jsem je zaměnila.

Je jen zvláštní že padlí se mi dostalo i k borůvkám které jsou na záhoně vzdáleném cca 20 metrů a nejsou ani v dráze větru od nejvíce zasaženého záhonu a tento záhon ani nebyl "zamořen" cuketami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 4.1.2015 15:12

A proč stříháte neodborně?wink Silné hnojení-divé bujení... Zárodků padlí je ve vzduchu bezmála na ležatou osmičku, pomnoží se na rostlinách jen za určitých podmínek-teplotních, vlhkostních-, které trvají po určitou dobu. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 4.1.2015 15:34

20 metrů neni pro houbove choroby zadna vzdalenost. Listovych chorob je vice, otazkou je, zda se jednalo (pouze) o padli. Padli na kan. boruvkach by melo vypadat jako na obrazku. J.R.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.192 (?), 4.1.2015 15:49

Stříhám nodborně, protože odborník nejsem ;) a ani netvrdím že jsem.
jj vím, ale když to nemá čím člověk naředit, tak je ráda aspoň za něco kvalitnější než je místní jíl s břidlou.

Aha 20 metrů není žádná vzdálenost - to je k vzeku. Padlí na borůvkách vypadalo podobně, jen některé listy už byli celé - zbarvené chorobou - takové jako fialové.

Ještě mám na zahradě (ještě 20 metrů dál od borůvek) záhon jahod - a jejich listy v doě vegetace jsou čeveně flekaté. Plody jsou zcela v pořádku. Podle jakéhosi zahradnického pořadu (nevím přesně kterého) je to jakási choroba (opět nevím jaká) kteoru nemusím řešit, tak asi to padlí nebude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 4.1.2015 16:43

Rozpoznavani chorob bych venoval vetsi pozornost, zahradnicke porady v TV bych nesledoval. Pokud jsou listy jahod červeně flekaté, tak se to resi, aby listy byly v co nejlepsi kondici a z jahod byl dobry vynos. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 4.1.2015 16:59

Úplně normální projev OŠKUBANÉ SAMICE-tedy v tomto případě staršího listu, který se vydal, je průběžně nahrazen mladšími bojovníky. Jiná by to byla se skvrnami bílými či hnědými, které se jako červené tváří pouze z určitého úhlu pohledu. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 4.1.2015 17:12

Vy jste tedy 'umelec'. Podivejte se na chorobu Diplocarpon earliana resp. nemecky Rotfleckenkrankheit. J.R.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.192 (?), 4.1.2015 17:35

Toto dle mého názoru není to co mé jahody měli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika