Padlí



host - 65.144 (?)
4.1.2015 14:08

cukety... na cuketach mivam padli pravidelne (loni i septoriovou skvrnitost) a z cuket se mi padli sirilo na vedle vysazene maliny. Pokud byl angrest zasazen minimalne, tak je problem spise ve zvysene vlhkosti a prehustenosti vysadby. S postriky ovocnych keru bych byl uvazlivy, mozna se Vam padli siri z cuket (+vlhkost a prehustenost). J.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 157.239 (?), 4.1.2015 13:55

...co je hustý, není tlustý, kdo chce moc, ten nakonec nemá nic, kam nechodí slunce, tam lékař... Je prima, že si sypete popel na hlavu-ne každý je toho schopen! Angrešt, byť podle Vás byl zasažen minimálně, tak byl-postřik-dobrá, ale ještě před ním by to chtělo střih. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 4.1.2015 14:08

cukety... na cuketach mivam padli pravidelne (loni i septoriovou skvrnitost) a z cuket se mi padli sirilo na vedle vysazene maliny. Pokud byl angrest zasazen minimalne, tak je problem spise ve zvysene vlhkosti a prehustenosti vysadby. S postriky ovocnych keru bych byl uvazlivy, mozna se Vam padli siri z cuket (+vlhkost a prehustenost). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.192 (?), 4.1.2015 15:01

No já jsem cukety pěstovala poprvé v životě, a tak mě jejich zelená hmota nemile překvapila a to že se padlí šíří z nich jsem netušila. Letos to jednou stříknu - pro jistotu a uvidím co mi to udělá během vegetace. Stromky jsou zasazené v novém záhoně. Původní neúrodná půda byla do hloubky na rýč vyndána a plně nahrazená 5ĺet uleželým kravským hnojem.
Jinak neodborný a celkem radikální střih jsem udělala již na podzim a to jak u angreštů, tak u josty a tak i u angreštů, ostatní (kusominici a mochnu) jsem nechala bez střihu, ty byli kvůli chybné vysadbě na jaře, přesazeny - na záhoně jsem je zaměnila.

Je jen zvláštní že padlí se mi dostalo i k borůvkám které jsou na záhoně vzdáleném cca 20 metrů a nejsou ani v dráze větru od nejvíce zasaženého záhonu a tento záhon ani nebyl "zamořen" cuketami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 4.1.2015 15:12

A proč stříháte neodborně?wink Silné hnojení-divé bujení... Zárodků padlí je ve vzduchu bezmála na ležatou osmičku, pomnoží se na rostlinách jen za určitých podmínek-teplotních, vlhkostních-, které trvají po určitou dobu. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 4.1.2015 15:34

20 metrů neni pro houbove choroby zadna vzdalenost. Listovych chorob je vice, otazkou je, zda se jednalo (pouze) o padli. Padli na kan. boruvkach by melo vypadat jako na obrazku. J.R.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.192 (?), 4.1.2015 15:49

Stříhám nodborně, protože odborník nejsem ;) a ani netvrdím že jsem.
jj vím, ale když to nemá čím člověk naředit, tak je ráda aspoň za něco kvalitnější než je místní jíl s břidlou.

Aha 20 metrů není žádná vzdálenost - to je k vzeku. Padlí na borůvkách vypadalo podobně, jen některé listy už byli celé - zbarvené chorobou - takové jako fialové.

Ještě mám na zahradě (ještě 20 metrů dál od borůvek) záhon jahod - a jejich listy v doě vegetace jsou čeveně flekaté. Plody jsou zcela v pořádku. Podle jakéhosi zahradnického pořadu (nevím přesně kterého) je to jakási choroba (opět nevím jaká) kteoru nemusím řešit, tak asi to padlí nebude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 4.1.2015 16:43

Rozpoznavani chorob bych venoval vetsi pozornost, zahradnicke porady v TV bych nesledoval. Pokud jsou listy jahod červeně flekaté, tak se to resi, aby listy byly v co nejlepsi kondici a z jahod byl dobry vynos. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 4.1.2015 16:59

Úplně normální projev OŠKUBANÉ SAMICE-tedy v tomto případě staršího listu, který se vydal, je průběžně nahrazen mladšími bojovníky. Jiná by to byla se skvrnami bílými či hnědými, které se jako červené tváří pouze z určitého úhlu pohledu. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 4.1.2015 17:12

Vy jste tedy 'umelec'. Podivejte se na chorobu Diplocarpon earliana resp. nemecky Rotfleckenkrankheit. J.R.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.192 (?), 4.1.2015 17:35

Toto dle mého názoru není to co mé jahody měli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika