Ostružina jaká je to odrůda



host - 40.194 (?)
19.9.2008 14:06

Já se ostružinu teprve chystám zasadit. Možná by jste měla váš problém přidat do diskuze pod jiným samostatným názvem. I mě by zajímalo co to je, a jak situaci vyřešit.

Gita

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 27.4.2008 21:05

Pořád mi to leží v hlavě, chystám se k ní na návštěvu a snad bude vědět jakou že to odrůdu zasadila.Včil tam mám v záhoně Thornfree, dvě beztrné ostružiny, ale odrůda u toho nebyla psaná, pak malinoostružinu Taybes, za pár dní mi dojde malinostr.Boysenbbery.Uvažuji i o Helen.S tou fotkou to není vůbec špatný nápad! jak bude ůroda, tak sem jakoukoli odrůdu i s měřítkem vložte, bude to dobré pro inspiraci a myslím že to i hodně pomůže někomu vybrat si vhodnou odrůdu do zahrady. Takže běžte je ted hezky okopat, promluvte jim do duše at se letos snaží, aby jste se tu měli potom s čím vytáhnoutHelena.Mě bohužel nezbývá nic jiného než čekat na příští rok.To už snad  něco sklidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 28.4.2008 15:07

Nemá být Taybes náhodou Tayberry?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 28.4.2008 15:45

Ne ne je to správně zde je i latinský název: Rubus fruticosus x idaeus odrůda Taybes , hezký den Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.70 (?), 13.6.2008 12:13

Já mám asi odrůdu Thornlees Evergreen -beztrná s krásně třepenými listy.Stála asi 260Kč. Drůhým rokem měla spousty plodů (až 2,5cm) Bohužel na cedulce bylo uvedeno nestříhat a tak mi loni udělala velký keř skoro bez plodů. Letos jsem tedy rostlinu zmladil ale... Začíná hodně podrůstat z kořenů a některé větvičky jsou s trny --dost nepříjemné. Copak se ostružiny roubují?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.167 (?), 24.7.2008 10:41

Švagr má takovou ostružinu, která má plody "jako palec". Vzal jsem si oplégry a loni na podzim je zapíchl do země. Ze 7mi kusů úspěšně zakořenily 3. Letos rozkvetly, ale neslibuji si úrodu, raději je odstraním, aby výhony lépe posílily. U syna jsme zasadili podobně několik výhonů před dvěma roky a ty už plodí. Jaká je to odrůda se nestarám. Vím jen, že je velmi vzrůstná a dá se zkracovat bez jakéhokoliv ohledu. Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.138 (?), 5.8.2008 10:36

Mám beztrnné ostružiny na zahradě už asi 15 let, ale mám problém, že mi většinou těsně před tím, než začnou zrát, chytí nějakou chorobu, zcvrknou a není z nich skoro nic. Co s tím? Mám písčitou půdu a nedostatek vláhy.

Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.194 (?), 19.9.2008 14:06

Já se ostružinu teprve chystám zasadit. Možná by jste měla váš problém přidat do diskuze pod jiným samostatným názvem. I mě by zajímalo co to je, a jak situaci vyřešit.

Gita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 20.9.2008 11:05

Dobrý den.Takové plody v délce 50mm, může mít jenom vůbec nejlepší velkoplodá a mrazuvzdorná ostružina Karaka Black.Myslím že se jedná o ni.Jiné ostružiny(černoplodé) i v těch nejlepších podmínkách takové velikosti nedosahují.Zasílá ji jedna manželská ovocnářská farma z Čech (MH).Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.145 (?), 10.8.2009 20:11

To bude tou vodou, jsou na to všechny ostružiny háklivé. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika