Ostružina jaká je to odrůda



host - 136.70 (?)
13.6.2008 12:13

Já mám asi odrůdu Thornlees Evergreen -beztrná s krásně třepenými listy.Stála asi 260Kč. Drůhým rokem měla spousty plodů (až 2,5cm) Bohužel na cedulce bylo uvedeno nestříhat a tak mi loni udělala velký keř skoro bez plodů. Letos jsem tedy rostlinu zmladil ale... Začíná hodně podrůstat z kořenů a některé větvičky jsou s trny --dost nepříjemné. Copak se ostružiny roubují?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 27.4.2008 21:05

Pořád mi to leží v hlavě, chystám se k ní na návštěvu a snad bude vědět jakou že to odrůdu zasadila.Včil tam mám v záhoně Thornfree, dvě beztrné ostružiny, ale odrůda u toho nebyla psaná, pak malinoostružinu Taybes, za pár dní mi dojde malinostr.Boysenbbery.Uvažuji i o Helen.S tou fotkou to není vůbec špatný nápad! jak bude ůroda, tak sem jakoukoli odrůdu i s měřítkem vložte, bude to dobré pro inspiraci a myslím že to i hodně pomůže někomu vybrat si vhodnou odrůdu do zahrady. Takže běžte je ted hezky okopat, promluvte jim do duše at se letos snaží, aby jste se tu měli potom s čím vytáhnoutHelena.Mě bohužel nezbývá nic jiného než čekat na příští rok.To už snad  něco sklidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 28.4.2008 15:07

Nemá být Taybes náhodou Tayberry?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 28.4.2008 15:45

Ne ne je to správně zde je i latinský název: Rubus fruticosus x idaeus odrůda Taybes , hezký den Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.70 (?), 13.6.2008 12:13

Já mám asi odrůdu Thornlees Evergreen -beztrná s krásně třepenými listy.Stála asi 260Kč. Drůhým rokem měla spousty plodů (až 2,5cm) Bohužel na cedulce bylo uvedeno nestříhat a tak mi loni udělala velký keř skoro bez plodů. Letos jsem tedy rostlinu zmladil ale... Začíná hodně podrůstat z kořenů a některé větvičky jsou s trny --dost nepříjemné. Copak se ostružiny roubují?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.167 (?), 24.7.2008 10:41

Švagr má takovou ostružinu, která má plody "jako palec". Vzal jsem si oplégry a loni na podzim je zapíchl do země. Ze 7mi kusů úspěšně zakořenily 3. Letos rozkvetly, ale neslibuji si úrodu, raději je odstraním, aby výhony lépe posílily. U syna jsme zasadili podobně několik výhonů před dvěma roky a ty už plodí. Jaká je to odrůda se nestarám. Vím jen, že je velmi vzrůstná a dá se zkracovat bez jakéhokoliv ohledu. Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.138 (?), 5.8.2008 10:36

Mám beztrnné ostružiny na zahradě už asi 15 let, ale mám problém, že mi většinou těsně před tím, než začnou zrát, chytí nějakou chorobu, zcvrknou a není z nich skoro nic. Co s tím? Mám písčitou půdu a nedostatek vláhy.

Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.194 (?), 19.9.2008 14:06

Já se ostružinu teprve chystám zasadit. Možná by jste měla váš problém přidat do diskuze pod jiným samostatným názvem. I mě by zajímalo co to je, a jak situaci vyřešit.

Gita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 20.9.2008 11:05

Dobrý den.Takové plody v délce 50mm, může mít jenom vůbec nejlepší velkoplodá a mrazuvzdorná ostružina Karaka Black.Myslím že se jedná o ni.Jiné ostružiny(černoplodé) i v těch nejlepších podmínkách takové velikosti nedosahují.Zasílá ji jedna manželská ovocnářská farma z Čech (MH).Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.145 (?), 10.8.2009 20:11

To bude tou vodou, jsou na to všechny ostružiny háklivé. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika