Moruše - roub velkoplodé HK, Jičín, Nymburk, Ml.Boleslav



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.176 (?)
12.5.2018 22:15
Daník: Morušu som kúpil pred rokmi v Plantexe Veselé, označená bola len ako "Moruša čierna". Mal som ale šťastie, plody sú veľké (v zrelosti aj 5cm, potom vyfotím) a veľmi chutné. Inak myslím že v poslednom čísle Zahrádkáře je článok o morušiach od autora ktorý sa v nich podľa všetkého naozaj vyzná (meno som si bohužiaľ nezapamätal) a tam sa píše že názov "moruša trnavská" vznikol vlastne omylom a je irelevantný. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.5.2018 21:02

Jak jste dopadl s tím roubem? Mám taky i nějaké velkoplodé, ale vyskytuji se maximálně v Pardubících. Ty balkánské se už začínají vybarvovat.

Moruše
Moruše
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.176 (?), 12.5.2018 19:26
Mimmo: U nás na juhozápadnom Bulh..., pardon - Slovensku, sú čierne moruše v takomto štádiu (foto 1,2). Až tak veľmi nezaostávame. Už len to more... Mám takmer 6-metrový strom čiernej moruše na konci záhrady (foto 3). Minulý rok jarné mrazy zdecimovali úrodu, teraz to bude opäť dobré. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.66 (?), 12.5.2018 22:00
Zdravim, tu cernou morusi jste porizoval jako nejakou Trnavskou, Pukaneckou, nebo noname? Plody vypadaji solidne velke. Me se ze vsech roubu co jsem poruznu sbiral zase asi ujaly jen varianty s drobnymi plody. Co jsem povazoval za velke byly samci kvety. Navic kazdorocne zaznamenavam velky propad plodu po odkvetu, prestoze opylovaci podminky by mely byt s ohledem na 5stromku s ruznymi rouby zajisteny... Danik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.176 (?), 12.5.2018 22:15
Daník: Morušu som kúpil pred rokmi v Plantexe Veselé, označená bola len ako "Moruša čierna". Mal som ale šťastie, plody sú veľké (v zrelosti aj 5cm, potom vyfotím) a veľmi chutné. Inak myslím že v poslednom čísle Zahrádkáře je článok o morušiach od autora ktorý sa v nich podľa všetkého naozaj vyzná (meno som si bohužiaľ nezapamätal) a tam sa píše že názov "moruša trnavská" vznikol vlastne omylom a je irelevantný. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.5.2018 18:34

Už se vybarvují, ale jsou ještě kyselé.

Moruše
Moruše
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 15.5.2018 19:54

Pukanec - někdy se tam možná zajedu podívat. Přes 900 stromů. K moruším mám sentimentální vztah - připomínají mi prázdninové cesty v dětství do Bulharska. U nás byly postupně dosti vymíceny a nyní přicházejí opět do módy. Bohužel prodejci na to reagují prodejem zpravidla semenáčů nepředvídatelných vlastností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 19.5.2018 9:02

Bulharské semenáče dnes vypadají takto.

Moruše
Moruše
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 19.5.2018 13:05

a můj řízek, který jsem 2 roky piplal a letos vysadil ven před zahradu dnes ráno vypadal takto...

Bohužel někomu vadil, pravděpodobně sekáčům trávy a nepomohly ani 2 kůly a pletivo. Tak se mi tady hezky žije, mezi těmi hodnými lidmi...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 19.5.2018 20:05

To je smutné. Zejména proto, že máte k moruším pěkný vztah. Škoda, že vám nemohu aspoň nějaké plody donést. Pokud řízek obrazí, budete tam muset dát trojnožku.

Černé a bílé plody
Černé a bílé plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 19.5.2018 21:49

...a k ní přivázat psa! Obávám se, že to byl úmysl, půl metru na zemí se křoviňákem neseká. Ale už jsem přišel o víc, hlavní je zdraví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika