Moruše - roub velkoplodé HK, Jičín, Nymburk, Ml.Boleslav



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?)
19.5.2018 13:05

a můj řízek, který jsem 2 roky piplal a letos vysadil ven před zahradu dnes ráno vypadal takto...

Bohužel někomu vadil, pravděpodobně sekáčům trávy a nepomohly ani 2 kůly a pletivo. Tak se mi tady hezky žije, mezi těmi hodnými lidmi...


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.5.2018 21:02

Jak jste dopadl s tím roubem? Mám taky i nějaké velkoplodé, ale vyskytuji se maximálně v Pardubících. Ty balkánské se už začínají vybarvovat.

Moruše
Moruše
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.176 (?), 12.5.2018 19:26
Mimmo: U nás na juhozápadnom Bulh..., pardon - Slovensku, sú čierne moruše v takomto štádiu (foto 1,2). Až tak veľmi nezaostávame. Už len to more... Mám takmer 6-metrový strom čiernej moruše na konci záhrady (foto 3). Minulý rok jarné mrazy zdecimovali úrodu, teraz to bude opäť dobré. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.66 (?), 12.5.2018 22:00
Zdravim, tu cernou morusi jste porizoval jako nejakou Trnavskou, Pukaneckou, nebo noname? Plody vypadaji solidne velke. Me se ze vsech roubu co jsem poruznu sbiral zase asi ujaly jen varianty s drobnymi plody. Co jsem povazoval za velke byly samci kvety. Navic kazdorocne zaznamenavam velky propad plodu po odkvetu, prestoze opylovaci podminky by mely byt s ohledem na 5stromku s ruznymi rouby zajisteny... Danik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.176 (?), 12.5.2018 22:15
Daník: Morušu som kúpil pred rokmi v Plantexe Veselé, označená bola len ako "Moruša čierna". Mal som ale šťastie, plody sú veľké (v zrelosti aj 5cm, potom vyfotím) a veľmi chutné. Inak myslím že v poslednom čísle Zahrádkáře je článok o morušiach od autora ktorý sa v nich podľa všetkého naozaj vyzná (meno som si bohužiaľ nezapamätal) a tam sa píše že názov "moruša trnavská" vznikol vlastne omylom a je irelevantný. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.5.2018 18:34

Už se vybarvují, ale jsou ještě kyselé.

Moruše
Moruše
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 15.5.2018 19:54

Pukanec - někdy se tam možná zajedu podívat. Přes 900 stromů. K moruším mám sentimentální vztah - připomínají mi prázdninové cesty v dětství do Bulharska. U nás byly postupně dosti vymíceny a nyní přicházejí opět do módy. Bohužel prodejci na to reagují prodejem zpravidla semenáčů nepředvídatelných vlastností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 19.5.2018 9:02

Bulharské semenáče dnes vypadají takto.

Moruše
Moruše
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 19.5.2018 13:05

a můj řízek, který jsem 2 roky piplal a letos vysadil ven před zahradu dnes ráno vypadal takto...

Bohužel někomu vadil, pravděpodobně sekáčům trávy a nepomohly ani 2 kůly a pletivo. Tak se mi tady hezky žije, mezi těmi hodnými lidmi...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 19.5.2018 20:05

To je smutné. Zejména proto, že máte k moruším pěkný vztah. Škoda, že vám nemohu aspoň nějaké plody donést. Pokud řízek obrazí, budete tam muset dát trojnožku.

Černé a bílé plody
Černé a bílé plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 19.5.2018 21:49

...a k ní přivázat psa! Obávám se, že to byl úmysl, půl metru na zemí se křoviňákem neseká. Ale už jsem přišel o víc, hlavní je zdraví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika