Maliny - osvedcene odrody 2018



Stránky: 1,  2   
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 46.45 (?) 
17.9.2018 17:30, zobrazeno: 8327x

Zdravim vas vsetkych, ake mate nove skusenosti s malinami po niekolkych rokoch pestovania..ktore maliny by ste urcite odporucili..?

Dakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 46.45 (?), 20.9.2018 20:26

Dobry den, nikto nereaguje tak zacnem ja... chcel by som vysadit dva 6 metrove pasy malin na drotenky mal som vybrate odrody GLEAN AMPLE a HIMBO TOP dostal som sa aj k prispevku, kde je pisane ze HERITAGE je tiez dobra, pripadne som nasiel ze POLKA je velmi dobra aj chut aj vynos a niekto iny napisal ze POLKU vykopal ze bola bez chuti, tiez som nasiel odrodu HIMBO TOP ktoru si niekto chvalil a niekto zatracoval.. moja poloha je slnecna 450 mnm [vid foto]..vsetky prispevky su starsie co su tu a urcite mate nove skusenosti s malinami..Ti z vas ktori mate maliny a vyskusali ste ich uz viacej odrod iste viete poradit ktore vam tak prirasli k srdcu ? mozete napisat aj odrody ktore ste vykopali a preco ste ich vykopali. je to ako s kazdym ovocim, skusenosti su z roka na rok uplne ine. rad by som skusil jednorodiace a dvakrat rodiace..dakujem vam


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 21.140 (?), 23.9.2018 13:19

Já jsem hodně spokojená s odrůdou GLEN AMPLE, šlahouny jsou mohutné a obsypané obrovskými velmi chutnými plody. Rovněž mě letos potěšila POKUSA, roste spíše keřovitě, plody jsou tmavší a kompaktnější než u GA a chuťově vynikající. Letos maliny dostaly vodu v ideálním období a ocenily slunečné počasí, výsledkem byla obrovská úroda a já mám plnou mrazničku. Povzbuzená letošním úspěchem jsem si za odměnu přikoupila odrůdu GLEN COE, která už ukázala několik fialových plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 46.45 (?), 23.9.2018 22:06

Aj ja som sa prave rozhodol ze asi zasadim iba letne GLEN AMPLE.. cital som niekde ze je nejaky novy krizenec s odrody GLEN AMPLE prikladam video - vola sa OCTAVIA ale skusenosti su zrejme iba v rusku a polsku, u nas som nenasiel ani vela obchodov co ju predava.. premyslal som aj nad odrodou HIMBO TOP ale myslim ze v mojej polohe by asi nic z nej nebolo ak by som ju chcel iba na jesenny zber.. dakujem vam za odpoved 

peter.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.95 (?), 24.4.2021 22:26

Má čierna malina Glen Coe tŕne alebo je bez tŕňov? Ako ste s ňou spokojní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 246.215 (?), 29.4.2021 19:45

Mel bych dotaz. Zasadil jsem na podzim prostokorenne sazenice malin. A vetsina jeste neroste, neni videt pupen nic. Nektere rostliny rasici pupeny maji, jine maji novy vyhon (no teda par listecku u zeme zatim). Ale vetsina vubec nic a vypadaji jako suchy klacek v hline. Bude z toho jeste neco, nebo mam davat nove sazenice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.186 (?), 30.4.2021 6:57

U malin musí především narůst nové výhony z tzv, podzemního pupenu. Právě proto by se maliny neměly sázet hluboko. protože pak nový výhon vrstvou zeminy nemusí prorůst. Ta "palice" obrůst nemusí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 30.4.2021 8:58

Pro Kvark-klid, vyčkejte, nenechejte místo výsadby přeschnout a ani ho nepřelejte, odstraňujte opatrně-raději prsty dobře rozpoznaný plevel. Nové, mladé výhonky se objeví, může to trvat i několik měsíců, budou prorážet zeminou i ve větší vzdálenosti od mateřských kolíků- i 20cm bokem není nic neobvyklého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.7.2021 16:37

Nemám už teď přehled o novějších odrůdách, ty staré ale letos pěkně zaplodily. Nejvíc mně pořád stejně chutná ta ZEVA dvojka. Malinoostružina Tayberry se mi zdá dost kyselá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.46 (?), 4.8.2021 19:01

Tayberry jsem dnes vykopala do háje zeleného, kyselý hnus. Hodila jsem tam žlutou malinu Golden Everest, prý by měla být dobrá... tak uvidím smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika