Kolik maliníku a stále stejná borůvka



host - 53.209 (?)
21.8.2009 9:54

Asi to bude stanovištěm, zeminou... Já se držel všech rad co se týká pěstování borůvek a jsem na tom přesně jako Renata. Na zahradě prosperují ostružiny i maliníky / mimochodem právě Heritage, už sklízím týden krásně velké voňavé plody/. Ty maliníky vždycky v březnu úplně ostříhám tak 15 cm nad zemí, prý se tím připravuju o jednu úrodu, zato ale ta sklizeň co právě začíná stojí vždycky za to a plodí to dokud nepřijdou mrazy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 99.113 (?), 8.8.2009 14:59, zobrazeno: 20252x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, neboť jsem úplný laik, mám již 3roky kanadskou borůvku. Ale jak jsem ji zakoupila, taková je. Tudíž jeden ze země rostoucí výhon. Mám ji u země zkrátit, aby se rozrostla a nebo, jak docílím nových výhonů ze země? A ještě jeden dotaz. Chystám se vysadit tak 10m v pásu maliník odrůdu Heritage. Kolik ks maliníku mám vysázet? Našla jsem, že jeden stojí 56,-kč. Díky moc Renata 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.250 (?), 9.8.2009 8:25

Tak tá čučoriedka musí byť zasadená v zlej zemine inak by už mala aspoň meter na výšku a niekoľko výhonkov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.108 (?), 11.8.2009 10:29

Já mám borůvky 3 roky, mají plody, ale jak jiní píší o metrových keřích, mě tak nerostou.Zeminu, ale spíš hrabanku mají a vláhy i hnojení dost.Asi to je i jinými faktory.A co se týká malin-pozor.Jsou to potvory, rostou si jak chtějí, hlavně tam, kde je už nechcete.Musíte jim vymezit prostor, kam až můžou a dost do hloubky udělat zábranu.Jinak oddenkují několik metrů a to je někdy nežádoucí.Já je vykopávám ze skalky,5 m od matečních.Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 21.8.2009 8:33
borůvce dejte lepší hlínu, lesni hrabanku nebo rašelinu. Malinám vymezte prostor, kde mají růst (my je vymezili obrubniky) do hloubky cca 20cm a po pul metru dejte jednu rostlinu. Během prvniho roku se rozrostou, oddenky do vzdalenosti cca 20cm a pak uz to pujde rychle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.209 (?), 21.8.2009 9:54

Asi to bude stanovištěm, zeminou... Já se držel všech rad co se týká pěstování borůvek a jsem na tom přesně jako Renata. Na zahradě prosperují ostružiny i maliníky / mimochodem právě Heritage, už sklízím týden krásně velké voňavé plody/. Ty maliníky vždycky v březnu úplně ostříhám tak 15 cm nad zemí, prý se tím připravuju o jednu úrodu, zato ale ta sklizeň co právě začíná stojí vždycky za to a plodí to dokud nepřijdou mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 26.8.2009 8:22
no pokud těch malin nemáte už tak příliš mnoho vyzkoušejte jiné stříháni: po odplození ustřihněte u země všechny, které ten rok plodily. Ostatní jsou letošní a ty nechejte v celku. Úroda by měla být vyšší, neb je známo, že maliny plodí na 2 letém dřevě. Vás postup slyším poprvé a tak trošku závidím úrodu, my už sklízíme poslední kousky :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.34 (?), 3.10.2009 8:24

Není to nějaké husté dávat maliny po 0,5m? V knize o zahradě jsem vyčetla, že se mají sázet ve sponu 1,5m...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 3.10.2009 8:58

Dobrý den Pavle, moc prosím o radu. Mám na zahradě dvě borůvky, víc než deset let staré, zasazené ve špatné půdě, neprosperujíccí, neplodící řádně. Vždy tak dva tři dřevnaté šlahouny.. tak 0,75cm výška..má smysl je teď přesadit někam do rašeliny nebo to neřešit a vyhodit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.130 (?), 24.8.2009 21:19

My máme borůvky druhým rokem.Kupoval jsem ji 50cm vysokou a ted mají 170cm a plodí pěkně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 3.10.2009 10:20

TAk to my máme borůvku tedy asi zasazenou dobře protože přirůstá, dokonce se nám chytla i ustřižená větvička, která byla měsíc jen ve vodě a pak jsme ji píchli do země. Co je to ale platné, když včechny keře bdohromady (4)  mají asi 10 plodů celkem a ty nám ve finále stejně většinou sežere nějaká "dravá" lesní zvěř. A to už je máme asi 20 let..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika