Kanadská borůvka není borůvka



host - 52.38 (?)
29.3.2010 9:16
Trochu poopravím Bredikův názor. Zimolezy jsou sice cizosprašné, ale některé odrůdy jsou zaručeně samosprašné. Sám mám jen odrůdu "Modrý triumf" a plodí spolehlivě. Velikostí se keř blíží keři rybízovému, jen je trochu hustší. Co se plodů týče, tak v dobrých letech opravdu zrají už koncem května, tudíž je to první ovoce na zahradě. Děti je milují, protože žádné jiné ovoce v tu dobu ještě nezraje. Rozhodně bych neočekával výrazně sladké plody. Pokud je hodně sluníčka jsou plody příjemně sladké, ale jinak převažuje spíše kyselá chuť. Majk
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 28.3.2010 21:17, zobrazeno: 10007x

Kanadská borůvka není ve skutečnosti borůvka, ale Lonicera - zimolez. Proto pro ni není nutné dovážet zeminu z jehličnatých lesů, přidávat rašelinu ani vyrábět substrát ze smrkových pilin jak to kdosi v předchozím příspěvku navrhoval. Prokopáním zeminy před vysázením a smícháním s kompostem, uleželým hnojem či prohnilou slámou "borůvce" rozhodně pomůžete.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 28.3.2010 21:21

Kanadská borůvka JE borůvka a zimolez JE zimolez. Jak tomu říkáte Vy je jedno. Ale neměl byste plést ostatní čtenáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.225 (?), 28.3.2010 21:23

Kanadská borůvka je příbuzná naší borůvce a vyžaduje humózní kyselou půdu.Zimolez kamčatský není borůvka i když to tak někdo nazval.Kanada je od nás na západ a Kamčatka je na dálném východě.I tomu zimolezu ale svědčí přídavek humusu, nebo nastýlka kůrou. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 28.3.2010 21:30

Jak vám napsali ostatní, nepleťte čtenáře. Zimozlezu se říká kamčatská borůvka. Kanadské borůvky jsou opravdové borůvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 28.3.2010 22:42

Ahojte všichni - beru to zpět - hned jak jsem to napsal, tak jsem zapochyboval, podíval se do googlu a názor jsem opravil a taky jsem to vymazal, jenže někdo už byl rozepsaný, příspěvek poslal a původně vymazaný příspěvek se asi obnovil (?). Zimolez, který jsem měl na mysli je Kamčatská borůvka.

Přeju všem pěkný večer či pěkný den. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?), 29.3.2010 8:23

ten zimolez, jak je to veliký keř? zvažuji vysazení, prý to pak jsou první sladké plody co na zahradě na jaře můžete mít

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 29.3.2010 8:59

Zimolez dorůstá do výšky asi půldruhého metru, viděl jsem nedávno dvacetileté keře, sám mám asi šestiletý. Plodí na zahradě jak o první, ještě před jahodami. Ale nezapomeňte ma to, že potřebujete nejméně dvě odrůdy, ne dva keře stejné odrůdy. Byť nekteří prodejci tvrdí, že mají samosprašný, není to pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.38 (?), 29.3.2010 9:16
Trochu poopravím Bredikův názor. Zimolezy jsou sice cizosprašné, ale některé odrůdy jsou zaručeně samosprašné. Sám mám jen odrůdu "Modrý triumf" a plodí spolehlivě. Velikostí se keř blíží keři rybízovému, jen je trochu hustší. Co se plodů týče, tak v dobrých letech opravdu zrají už koncem května, tudíž je to první ovoce na zahradě. Děti je milují, protože žádné jiné ovoce v tu dobu ještě nezraje. Rozhodně bych neočekával výrazně sladké plody. Pokud je hodně sluníčka jsou plody příjemně sladké, ale jinak převažuje spíše kyselá chuť. Majk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 29.3.2010 18:04

...no když už jsem to začal...   

Jedl jsem plody Kamčatského zimolezu a nečekal jsem, že jsou až tak chuťově i vůní podobné borůvkám. Co jsem viděl, tak narozdíl od obrázků v propagačních materiálech to byly spíš jen keříky tak půl metru vysoké. A plodily, i když byl v zahradě jen jeden keřík.

....co se vzrůstu týče, s hnojením si z nich nikdo nedělal žádné násilí, takže možná to bude tím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika