Kanadská borůvka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 96.35 (?) 
16.3.2015 18:03

Já substrát ještě promíchám s pilinami ze smrkového dřeva, přihodím pár hrstí mulčovací kůry a je to. Zprvu to chce vyšší dávku síranu amonného nebo nějakého jiného dusíkatého hnojiva kvůli zvýšené spotřebě při rozkladu pilin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 16.3.2015 19:06

... když nešťastník nepozná acidické a bazické vyvřeliny, nechť použije křemenný písek. wink

Ano, pane PP je to různé, ani ta folie v dobrých podmínkách být nemusí, ale písek dole stojí 4-6× méně než stejný objem substrátu z rašeliny. Přitom protože tam už v podstatě borůvka nemá intenzivní vlášení pro získávání živin, je jedno jestli je tam levný inert nebo drahá rašelina. Váš příspěvek je výše a čtenář diskuze má možnost si vybrat. Za chvíli se tady ještě pro zmatení pojmů a dojmů objeví styl ála J.R. a budeme komplet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 9.135 (?), 16.3.2015 19:19

Předpokládám že jemu, stejně jako mně jsou vyvřeliny jak acidické, tak i bazické zcela ukradené. Ať si tam nasype, co libo, votom přece diskuse je, nicht wahr?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 78.211 (?), 16.3.2015 19:31

Děkuji za rady. Adělal jsem si ucelenější představu.

Já jsem standu pochopil. Vzhledem k tomu, že jsem se dočetl, že borůvky nemají rádi vápník tak mým BFU myšlením vydedukuji, že tam nemám dávat třeba štěrk s obsahem vápence.  Co je to přesně živec teď vedět nepotřebuji. Za dva roky až budu "profi borůvkář" tak to již určitě vědět budu :D

Na druhou stranu si myslím, že je důležité když to někdo odborně popíše a zároveň to někdo i laicky vysvětlí. Ten znalejší si z napsaných informací vezme více. A pro ty co úplně začínají tak těm to zase přeloží do rozumného jazyka někdo jiný :) 

Oba dva druhy příspěvků jsou mnohem důležitější než ponechání dotazu bez odpovědi :) a o tom to je :)

Ještě by mě zajímalo jestli mám dávat folii i pod zimolez?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 16.3.2015 20:04

To zodpověděl už PP, že bez folie a do běžné púdy (tedy zahradnické a nikoliv nad domem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.164 (?), 26.3.2015 12:36

K zalévání borůvky - bohužel nemám možnost použít dešťovou vodu. Mám jen studniční, má nízkou celkovou tvrdost 1,62, obsah vápníku ale 44 mg/l. Je to problém? Již dva roky to používám, borůvkám se zatím zdá se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 26.3.2015 13:19

Zalévám vodou ze studny kanadské borůvky již pět let a bez problémů. Jen v létě přečerpám do sudu aby se ohřála a trochu "zezelenala".

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 26.3.2015 13:24

Toho vápníku bych se trochu bál. Ph borůvek má být kyselé, i proto rašelina, hrabanka aj. Doporučuji změřit ph a popřípadě dokyselit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.3.2015 13:29

nedokyseluje se voda, pH se upravuje přihnojováním "kyselými" hnojivy.

Základní okyselující složkou jsou sírany (síran amonný, síran hořečnatý, síran železnatý) a fosforečnany (fosforečnan draselný).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 26.3.2015 14:47

Jenže ony asi všechny studny nemají stejnou vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika