Jahody



host - 252.4 (?)
6.4.2016 12:18

Nevím. Přiznám se, že toto slyším poprvé. Vezmu ocet a půjdu vyzkoušet. Asi na tom něco bude. V trávníku mi roste jetel, blatouch, šťovík a kopřivy. H.K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 66.26 (?), 5.4.2016 15:55

Hnuj pred vysadbou je dobre, nemelo by ho byt malo ani moc. Ale i tak je treba kazdorocne (na jare i po sklizni) mirne prihnojovat, nejlepe rozpustenym hnojivem. A v jarnim obdobi delat postrik listovym hnojivem na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 6.4.2016 9:04

Mam k dispozici jen koňský a ovčí hnůj nebo slepičince. Mohla bych je nechat vykvasit, ale to se asi hodí spíš na rajčata a papriky. Ale kupovat nic nehodlam. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 6.4.2016 9:31

Proc ne, nic nekupujte a pouzivejte jen statkova hnojiva, i tak se jiste da pestovat. Ale tezko si muzeme vymenovat zkusenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 6.4.2016 10:38

Ne všichni používají umělá hnojiva a postřiky na všechno. Trendem je spíše návrat k přírodě. Proto si myslím, že zde bude více lidí s různými zkušenostmi. Chodím i na jiné weby, ale zde jsou rychlejší odpovědi. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 6.4.2016 10:43

Kdyz myslite... Nevzpominam si zde na nekoho, kdo nechce nic kupovat, Vy jste po dlouhe dobe prvni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 6.4.2016 11:25

O, díky. Ja ty jahody nikdy nehnojila, kromě výsadby. Ani zahradní, ani měsíční a plodí dost. Od příště si to raději budu psát. Pvní rok jsem je plela. Jenže to jsem celý víkend nedělala nic jiného a zbytek zahrady vesele zarůstal. Pak jsem zkusila netkanou textilii, zase špatně. Odnože co jsem nastihla odstranit ji rozcupovali. Pod folii lezli slimáci. Zkouším tu trávu a výborné jsou prý i piliny. Ty mi poradil jedem truhlář. Slimáci je prý nesnáší. Stačí každý rok doplňovat. A udělají i kyselejší ph. My máme na slimáky běžce a od loňského července jsem žádného neviděla. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 6.4.2016 11:39

Optimalni pH pro jahodnik je 5.8 az 6.2 (sirsi rozmezi 5.5 az 6.5). Piliny bych urcite do jahod nesypal, a uz vubec ne na radu nejakeho truhlare. Co by Vam asi poradil kominik? Pokud neprihnojujete, tak Vam vicelete jahody nemuzou poradne plodit, zasadni je i listova vyziva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 6.4.2016 11:53


Rozkládajícíse piliny skutečně vytvoří kyselé ph. Vykvašené slepičince nebo kopřiva jsou na bázi dusíku, proto si nejsem jistá, jestli by po nich nerostla spíš zelená hmota. Saze- 1,8%dusíku, 0,4%fosforu, 1,2%draslíku, 0,7%vápníku. Nějaký další tip zadarmo, samovýroba.. H.K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 6.4.2016 12:02

Vetsina pud u nas je kyselych, pokud to nevite, takze obvykle neni vhodne snizovat pH, aniz by bylo pH predem zmereno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 6.4.2016 12:18

Nevím. Přiznám se, že toto slyším poprvé. Vezmu ocet a půjdu vyzkoušet. Asi na tom něco bude. V trávníku mi roste jetel, blatouch, šťovík a kopřivy. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika