Jahody



host - 66.26 (?)
5.4.2016 15:55

Hnuj pred vysadbou je dobre, nemelo by ho byt malo ani moc. Ale i tak je treba kazdorocne (na jare i po sklizni) mirne prihnojovat, nejlepe rozpustenym hnojivem. A v jarnim obdobi delat postrik listovym hnojivem na list.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 66.26 (?), 5.4.2016 15:55

Hnuj pred vysadbou je dobre, nemelo by ho byt malo ani moc. Ale i tak je treba kazdorocne (na jare i po sklizni) mirne prihnojovat, nejlepe rozpustenym hnojivem. A v jarnim obdobi delat postrik listovym hnojivem na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 6.4.2016 9:04

Mam k dispozici jen koňský a ovčí hnůj nebo slepičince. Mohla bych je nechat vykvasit, ale to se asi hodí spíš na rajčata a papriky. Ale kupovat nic nehodlam. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 6.4.2016 9:31

Proc ne, nic nekupujte a pouzivejte jen statkova hnojiva, i tak se jiste da pestovat. Ale tezko si muzeme vymenovat zkusenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 6.4.2016 10:38

Ne všichni používají umělá hnojiva a postřiky na všechno. Trendem je spíše návrat k přírodě. Proto si myslím, že zde bude více lidí s různými zkušenostmi. Chodím i na jiné weby, ale zde jsou rychlejší odpovědi. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 6.4.2016 10:43

Kdyz myslite... Nevzpominam si zde na nekoho, kdo nechce nic kupovat, Vy jste po dlouhe dobe prvni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 6.4.2016 11:25

O, díky. Ja ty jahody nikdy nehnojila, kromě výsadby. Ani zahradní, ani měsíční a plodí dost. Od příště si to raději budu psát. Pvní rok jsem je plela. Jenže to jsem celý víkend nedělala nic jiného a zbytek zahrady vesele zarůstal. Pak jsem zkusila netkanou textilii, zase špatně. Odnože co jsem nastihla odstranit ji rozcupovali. Pod folii lezli slimáci. Zkouším tu trávu a výborné jsou prý i piliny. Ty mi poradil jedem truhlář. Slimáci je prý nesnáší. Stačí každý rok doplňovat. A udělají i kyselejší ph. My máme na slimáky běžce a od loňského července jsem žádného neviděla. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 6.4.2016 11:39

Optimalni pH pro jahodnik je 5.8 az 6.2 (sirsi rozmezi 5.5 az 6.5). Piliny bych urcite do jahod nesypal, a uz vubec ne na radu nejakeho truhlare. Co by Vam asi poradil kominik? Pokud neprihnojujete, tak Vam vicelete jahody nemuzou poradne plodit, zasadni je i listova vyziva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 6.4.2016 11:53


Rozkládajícíse piliny skutečně vytvoří kyselé ph. Vykvašené slepičince nebo kopřiva jsou na bázi dusíku, proto si nejsem jistá, jestli by po nich nerostla spíš zelená hmota. Saze- 1,8%dusíku, 0,4%fosforu, 1,2%draslíku, 0,7%vápníku. Nějaký další tip zadarmo, samovýroba.. H.K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 6.4.2016 12:02

Vetsina pud u nas je kyselych, pokud to nevite, takze obvykle neni vhodne snizovat pH, aniz by bylo pH predem zmereno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 6.4.2016 12:18

Nevím. Přiznám se, že toto slyším poprvé. Vezmu ocet a půjdu vyzkoušet. Asi na tom něco bude. V trávníku mi roste jetel, blatouch, šťovík a kopřivy. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika