hroznovité borůvky Réka



host - 150.113 (?)
8.10.2007 23:20

Tiez doporucujem nevykopavat, na jar urcite zacnu vyhanat nove listy.

U mna su tiez velmi skoro uplne bez listov.

Richard

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 131.176 (?), 10.9.2007 20:05, zobrazeno: 27848x
Na jaře jsem koupila 2 sazenice kamčatské borůvky, nyní mají hnědé listy, místy holé větvičky a jsou asi suché. Asi je po nich. V zahr. rádci fy Sieberz s.r.o. jse viděla hroznové borůvky Réka. Má někdo s nimi zkušenost? Kamčatské mám vykopat nebo mají ještě šanci? Nemám žádné zkušenosti s pěstováním jak¨éhokoliv ovoce, jsem na zeleninu.  Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 12.9.2007 15:26
Každopádně je nevykopávejte, podle toho, co se o nich píše, tak se mají takhle brzo ukládat k zimnímu spánku. Ta moje (také ji máme první rok), se naopak k zimnímu spánku nemá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.113 (?), 8.10.2007 23:20

Tiez doporucujem nevykopavat, na jar urcite zacnu vyhanat nove listy.

U mna su tiez velmi skoro uplne bez listov.

Richard

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.106 (?), 24.7.2008 22:01

Kamčatské borůvky nejsou borůvky, ale zimolez kamčatský. Brzo končí vegetaci, takže hnědé listy v září jsou v pořádku. V listopadu ještě stačí rozkvést, květy sice umrznou, ale rozkvete znovu v březnu či v dubnu a v květnu bude mít plody, je to nezmar. O borůvkách Réka sama sháním informace, co je to za zázrak. Ale ta firma se mi nelíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.182 (?), 4.5.2018 11:48

Dorazila mi dnes právě s tohoto zahradnictví a hledám zkušenosti se sázením a pěstováním. Pokud je to ale zimolez kamčatský tak jde o podvod. ten už mám v zahradě leta. A pokud jde o normální (kanadské) zahradní borůvky tak vlastě taky a jde o vyhozené peníze. <3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.149 (?), 16.10.2008 15:45

Dnes jsem je u firmy Siebez objednala, tak až začnou plodit, dám vědět. Na těch jejich obrázcích vypadá všechno báječně. Ještě by mě tam lákaly nektarinky a další věci, ale to jsem neměla odvahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.146 (?), 18.7.2011 23:15

koupil jsem borůvky od Sieber a hned první rok měly hodně plodů.Mám je třetí rok a jsem maximálně spokojen.Jsou sice dražší než u Starkla, ale vyplatí se.Mám je také, tak můžu porovnávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.97 (?), 25.9.2011 9:01

Pokial su obe rastliny rovnakej odrody, nevidim dovod, aby pri rovnakej starostlivosti bolo mozne po troch rokoch rozoznat, ktora bola pri sadeni mensia a ktora nie. U mna to neni mozne rozoznat uz po dvoch rokoch. Niektore dokonca maju tendenciu ma prerast. Pricom som drobny rozhodne neni.

Odroda Reka ma tendenciu skoro vstupovat do obdobia rodivosti a ma aj tendenci preplodzovat a pretazovat tym ker urodou, co treba v obdobi plnej rodivosti kra brat na zretel pri reze a normovat nim urodu a zaroven aj velkost plodov. To, ze niektora rastlina tejto odrody nedava po troch rokoch ziadnu,  takmer ziadnu, alebo diametralne nizsiu urodu ako druha, je viac nez podozrive. Habitus, farbu a tar listov maju rovnaky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.157 (?), 3.10.2011 12:53

Dobrý deň,

ja mám Reku už 3 roky od fy Sieberz a som maximálne spokojná.

Réka potrebuje hlavne pohnojiť na jar a jeseň hnojivom na borievky a

veľa vody - od jari do jesene asi 10 l denne.Zatiaľ som zostrihávala iba zaschnuté vetvičky. Urodu som mala vynikajúcu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.250 (?), 2.4.2019 15:06

Sieberz Vás platí?

Dle mého poněkud pochybný prodejce. Réka je cizosprašná, ale to jaksi tento dodavatel neuvádí správně, uvádí, že je samosprašná... Pro mě nedůvěryhodné zahradnictví.

Takže tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika