hroznovité borůvky Réka



host - 168.97 (?)
25.9.2011 9:01

Pokial su obe rastliny rovnakej odrody, nevidim dovod, aby pri rovnakej starostlivosti bolo mozne po troch rokoch rozoznat, ktora bola pri sadeni mensia a ktora nie. U mna to neni mozne rozoznat uz po dvoch rokoch. Niektore dokonca maju tendenciu ma prerast. Pricom som drobny rozhodne neni.

Odroda Reka ma tendenciu skoro vstupovat do obdobia rodivosti a ma aj tendenci preplodzovat a pretazovat tym ker urodou, co treba v obdobi plnej rodivosti kra brat na zretel pri reze a normovat nim urodu a zaroven aj velkost plodov. To, ze niektora rastlina tejto odrody nedava po troch rokoch ziadnu,  takmer ziadnu, alebo diametralne nizsiu urodu ako druha, je viac nez podozrive. Habitus, farbu a tar listov maju rovnaky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 131.176 (?), 10.9.2007 20:05, zobrazeno: 27790x
Na jaře jsem koupila 2 sazenice kamčatské borůvky, nyní mají hnědé listy, místy holé větvičky a jsou asi suché. Asi je po nich. V zahr. rádci fy Sieberz s.r.o. jse viděla hroznové borůvky Réka. Má někdo s nimi zkušenost? Kamčatské mám vykopat nebo mají ještě šanci? Nemám žádné zkušenosti s pěstováním jak¨éhokoliv ovoce, jsem na zeleninu.  Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 12.9.2007 15:26
Každopádně je nevykopávejte, podle toho, co se o nich píše, tak se mají takhle brzo ukládat k zimnímu spánku. Ta moje (také ji máme první rok), se naopak k zimnímu spánku nemá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.113 (?), 8.10.2007 23:20

Tiez doporucujem nevykopavat, na jar urcite zacnu vyhanat nove listy.

U mna su tiez velmi skoro uplne bez listov.

Richard

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.106 (?), 24.7.2008 22:01

Kamčatské borůvky nejsou borůvky, ale zimolez kamčatský. Brzo končí vegetaci, takže hnědé listy v září jsou v pořádku. V listopadu ještě stačí rozkvést, květy sice umrznou, ale rozkvete znovu v březnu či v dubnu a v květnu bude mít plody, je to nezmar. O borůvkách Réka sama sháním informace, co je to za zázrak. Ale ta firma se mi nelíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.182 (?), 4.5.2018 11:48

Dorazila mi dnes právě s tohoto zahradnictví a hledám zkušenosti se sázením a pěstováním. Pokud je to ale zimolez kamčatský tak jde o podvod. ten už mám v zahradě leta. A pokud jde o normální (kanadské) zahradní borůvky tak vlastě taky a jde o vyhozené peníze. <3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.149 (?), 16.10.2008 15:45

Dnes jsem je u firmy Siebez objednala, tak až začnou plodit, dám vědět. Na těch jejich obrázcích vypadá všechno báječně. Ještě by mě tam lákaly nektarinky a další věci, ale to jsem neměla odvahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.146 (?), 18.7.2011 23:15

koupil jsem borůvky od Sieber a hned první rok měly hodně plodů.Mám je třetí rok a jsem maximálně spokojen.Jsou sice dražší než u Starkla, ale vyplatí se.Mám je také, tak můžu porovnávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.97 (?), 25.9.2011 9:01

Pokial su obe rastliny rovnakej odrody, nevidim dovod, aby pri rovnakej starostlivosti bolo mozne po troch rokoch rozoznat, ktora bola pri sadeni mensia a ktora nie. U mna to neni mozne rozoznat uz po dvoch rokoch. Niektore dokonca maju tendenciu ma prerast. Pricom som drobny rozhodne neni.

Odroda Reka ma tendenciu skoro vstupovat do obdobia rodivosti a ma aj tendenci preplodzovat a pretazovat tym ker urodou, co treba v obdobi plnej rodivosti kra brat na zretel pri reze a normovat nim urodu a zaroven aj velkost plodov. To, ze niektora rastlina tejto odrody nedava po troch rokoch ziadnu,  takmer ziadnu, alebo diametralne nizsiu urodu ako druha, je viac nez podozrive. Habitus, farbu a tar listov maju rovnaky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.157 (?), 3.10.2011 12:53

Dobrý deň,

ja mám Reku už 3 roky od fy Sieberz a som maximálne spokojná.

Réka potrebuje hlavne pohnojiť na jar a jeseň hnojivom na borievky a

veľa vody - od jari do jesene asi 10 l denne.Zatiaľ som zostrihávala iba zaschnuté vetvičky. Urodu som mala vynikajúcu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.250 (?), 2.4.2019 15:06

Sieberz Vás platí?

Dle mého poněkud pochybný prodejce. Réka je cizosprašná, ale to jaksi tento dodavatel neuvádí správně, uvádí, že je samosprašná... Pro mě nedůvěryhodné zahradnictví.

Takže tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika