Chci se napást na zahradě



host - 108.97 (?)
13.5.2010 16:51

Milá Ivano, mluvíš mi z duše! Zahrada má být potěcha pro oko, pro duši i pro žaludek. Taky nerozumím těm sterilním zahradám s hromadou nejrůznějších rostlin, které jsou z pohledu mého žaludku úplně k ničemu, ale hlavně že to dobře zní a navrhoval to architekt.. Anebo je tam jen třikrát týdně sekaný trávník... (Nezapomeňme, že Britové (nebo spíš Angličani) jsou přeborníky v pěstování trávníků (no však taky mají ideální klima), ale zároveň u správného anglického domu nikdy nechyběla zeleninová zahrada! (tím nemám ani tak na mysli ty papírové domečky o zastavěném půdorysu 50m2)

Budujeme dům a už teď vím, že v zahradě budou jako živý plot maliny, ostružiny a rybíz všech barev, před západní a východní okna přijde nějaký dobrý ovocný strom  (v létě stíní, v zimě ne - úžasná moudrost našich předků), taky tam někde možná bude meruňka (i když nevím, co řekne té mizerné půdě s převahou jílu), brala bych i moruši, na pergolu fíkovník a mrazuvzdorné kiwi a samozřejmě přiměřené místo pro kořenící byliny (petržel, bazalku, tymián, mátu, rozmarýn, šalvěj...)  už se těším jako malé dítě.

Přeji zdar při realizaci!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 183.242 (?), 13.1.2010 10:30

Moje řeč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 13.1.2010 10:34
Jakou odrůdu Kiwi a révy to máte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 13.1.2010 19:56

Kiwi je odrůda Actinida Arguta, mrazuvzdorné a samosprašné, rodilo hned druhý rok, révu mám ve skleníku jednu skleníkovou a druhou venkovní a obě tam jdou dobře a hodně rodí ale odrůdy nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 14.1.2010 22:49

V doporučeních chybí, dle mého, velkoplodá meruzalka, zraje červenec, srpen, dobrá syrová, na buchtách skoro jako borůvky, velice nenáročná, na jaře když kvete příjemně voní. Syn se také pase celé léto až do zámrzu na brokolici (vařenou nemá rád), po vyříznutí první nechám rostlinu na záhoně, dorůstají postupně malé a na ačokči. Také mrkev snědená přímo na zahradě nemá chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 17.1.2010 23:20

Gratuluji, ela.  Ta aktinidia arguta má pěkné plody na vašem snímku.Myslím, že to je asi odrůda weiki. Já mám nasbíráno už přes 50 odrůd aktin.Plodí mi už desítky let a moc mi chutnají.
Moje zrajou některé už koncem června a od té doby různé jiné až do říjen-listop.Jíme především čerstvé, ale děláme i kompot nebo džem.
Je to kus práce posbírat tolik sazenic a čekat než to vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 19.1.2010 0:50

To jsem ráda, že jste mi napsal(a) jakou mám vlastně odrůdu, ze zahradnictví mi napsali jenom že to je aktinidia arguta, rodilo hned druhý rok a má vždycky hodně plodů, mám čtyři keře a pak mám červené Ken´s red portos, dvě samičí rostliny a jednu samčí, mám je dva roky a ještě nerodily, samec moc neroste, taky jsem si nějaké ty arguty sama namnožila, chytly se všechny, taky vůbec nestříhám, bojím se abych keře nezničila, letos prvně jen asi tři větvičky, budu ráda, za každou vaší radu, měla jsem velké problémy s Lalokonoscem, napadl mi keře, nemohla jsem se ho zbavit, to musí být krása když máte tolik druhů, mě se líbí i kiwi v květu, ráda se podívám na nějaké fotky. E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.168 (?), 14.5.2010 10:23

Paní Hanko. O Mišpuli jsem vždycky slyšela jen v legrandách o Jerrym a Tomovi (aspoň myslím), ale teď, se změnou bydliště jsem zjistila, že jseou skutečné. V Sobotíně (15 km za šumperkem směr Ostrava) je nádherný, i když dosti zanedbaný park, kde roste i mimo jiné nádherné a obrovité dřeviny i mišpule. Dozrávají na podzim, jako jabka a chodíme tam na ně. Děti věří, že jsou kouzelné a my si jednu dvě zobneme, pokřivíme pusy, jak jsou trpké a věříme... vlastně taky, že jsou kouzelné. Hlavně zdravé.
 Janča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 14.5.2010 11:03

Myšpule se jedí až po přejítí mrazem, až jsou hniličkovaté. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 108.97 (?), 13.5.2010 16:51

Milá Ivano, mluvíš mi z duše! Zahrada má být potěcha pro oko, pro duši i pro žaludek. Taky nerozumím těm sterilním zahradám s hromadou nejrůznějších rostlin, které jsou z pohledu mého žaludku úplně k ničemu, ale hlavně že to dobře zní a navrhoval to architekt.. Anebo je tam jen třikrát týdně sekaný trávník... (Nezapomeňme, že Britové (nebo spíš Angličani) jsou přeborníky v pěstování trávníků (no však taky mají ideální klima), ale zároveň u správného anglického domu nikdy nechyběla zeleninová zahrada! (tím nemám ani tak na mysli ty papírové domečky o zastavěném půdorysu 50m2)

Budujeme dům a už teď vím, že v zahradě budou jako živý plot maliny, ostružiny a rybíz všech barev, před západní a východní okna přijde nějaký dobrý ovocný strom  (v létě stíní, v zimě ne - úžasná moudrost našich předků), taky tam někde možná bude meruňka (i když nevím, co řekne té mizerné půdě s převahou jílu), brala bych i moruši, na pergolu fíkovník a mrazuvzdorné kiwi a samozřejmě přiměřené místo pro kořenící byliny (petržel, bazalku, tymián, mátu, rozmarýn, šalvěj...)  už se těším jako malé dítě.

Přeji zdar při realizaci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mamen - (4) - 46.247 (?), 20.5.2010 13:03

My na zahrádce o zhruba30 m2 máme černý, červený, žlutý rybíz, jostu, bílý a červený angrešt, jahody, maliny žluté i červené, ostružiny, hrášek, koktejlová rajčata, těch máme asi 6 druhů, třešně a teď budu vysazovat brusinky a 2 druhy kiwi. Pořád, tedy od konce května až do října je co ďobat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika