Borůvky - dotaz



Stránky: 1,  2,  3   
host - 232.229 (?) 
17.6.2006 14:34, zobrazeno: 56453x
V nedělním pořadu Receptář prima nápadů mluvila ing. Dušková o borůvkách, které dorůstají do výšky až 2 metrů. Tyto borůvky jsou samosprašné a snáší mrazy. Prosím neznáte někdo jejich název? Případně i kde by se daly sehnat? Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 17.6.2006 15:09
Také mě ona reportáž zaujala. Jedná se o Amelanchier alnifolia, neboli Muchovník olšolistý nebo se mu ještě říká aljašská borůvka.
Zatím jsem jej nikde ke koupi neviděl, nabízeli mi jen příbuzný Muchovník okrouhlolistý, ale to je strom nikoliv keř.
Jinak jsem ho ale již několikrát zaznamenal v nabídkových listech mně dosud neznámých zahradnictví na internetu, přikládám i několik odkazů.
http://www.slp.cz/ceniky/rostliny20.htm
http://www.ce-wood.cz/skolky/l_artmanov.htm
http://www.ufousu.cz/psourc/download.php?nazev=cenik&url=../doc/soupiska-zahradnictvi-u-fousu-1-III-2005.doc
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ma.kodetova - (1), 18.6.2006 20:10

Tyto adresy jsem taky prohlížela ,ale nikde ho nemůžu najít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.105 (?), 9.7.2006 23:00
Našel jsem ji v nabídce "Krakonošovo zahradnictví".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.104 (?), 27.9.2007 17:21
Skutečně se jedná o Muchovník olšolistý - Amelanchier  alnifolia.  Někdy je vydáván za  Aljašskou borůvku nebo borůvku Alaska, to jsou však jen  obchodní názvy  (podobně jako u Kanadské borůvky nebo Kamčatské borůvky). Já osobně jsem ji koupil v Krakonošově zahradnictví, avšak v jejich propagačním letáku je  podle mého laického názoru  zásadní chyba, kde  je Muchovník olšolistý nazýván Muchovníkem okrouhlolistým, což je druh, který snad ani neexistuje. Zde zřejmě došlo k záměně  s Muchovníkem  oválným (též vejčitý  nebo obecný) - Amelanchier ovalis, nebo s Muchovníkem  výběžkatým - Amelanchier obovalis.  Muchovníků existuje  velmi mnoho druhů, je lepší je hledat na Google než na jiném webu.  Tonda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.67 (?), 10.7.2006 7:53
Musíte hledat pod latinským názvem Amelanchier...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.170 (?), 27.9.2007 23:22
Také je mozné muchovník zakoupit na www.kruh.cz, koupila jsem si ho tam v srpnu, tak jsem na nej zvědavá.
Koupila jsem si malou rostlinku, mají ale i větší (a dražší.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jaraz - (17) - 97.4 (?), 28.9.2007 10:00
Pozor na to, muchovníků je velké množství druhů (keře a stromy ve velikosti od 2 do 15 metrů).Na netu je spousta odkazu a nabídek. Poslední odrůda, která  se dostala do prodeje je princ Wiliam - ta je výhodná v tom, že dozrává skoro najednou a keř dosahuje do 3 metrů - mám vysazeny "starší odrůdy", ale tam je problém v tom, že bobule dozrávají postupně a tak je sklidí ptáci. Snad to nebude jako reklama, podívejte se na w.stareodrudy.org, to je můj dodavatel, jsou tam i jiné zajímavé "věci". Přeji hezký den
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.113 (?), 20.2.2008 11:31

Mrkněte na www.bormato.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.196 (?), 25.2.2008 2:44

Nabízí to také katalog firmy STARKL a zasílá na dobírku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika