Příspěvky uživatele - jaraz

Skvrny na listech wistarie, 29.8.2011 Obsahuje fotku
Na některých listech wistarie se objevily tyto skvrny, hledal jsem na netu co to může být, ale nepodařilo se mi nic konkrétního najít. Mohl by jí chybět některý výživový prvek? Hnojím jen 1x ročně NPK 1. Roste bujně, krásně kvete a najednou skvrny na... celý příspěvek >
Zanedbané tulipány - poraďte jak dál, 18.4.2010
Ano je to přesně tak jak píšete.Cibulky byly jak nehet na malíčku, navíc prorostly pěknou zemí a po cca 30 cm "klesly"do písčité neúrodné.Takže jsem ty zbylé nechal tam, kde jsou, posekám je s trávníkem a koupím na podzim nové. Děkuji za rady.
Je to velký problém?, 17.4.2010
Je to určitě zlatohlávek. Když přehazuji kompost v plastovém kompostéru jsou jich tam desítky a nahoře je vždy již nějaký "hotový"brouk.
Zanedbané tulipány - poraďte jak dál, 17.4.2010
Dobrý den, přiznám se, že jsem nechal tulipány ladem asi tak 6 let a dnes jsem zjistil, že každý z nich vyhnal pouze 1 list.Asi jsou už tak hluboko, že nemají sílu protlačit se ven.Přečetl jsem, že vydobývat cibule ze země je možno v červenci, ale... celý příspěvek >
Jak zničit chrousta, 5.1.2008
Rovněž bych se přidal, jsou to s největší pravděpodobností zlatohlávci. Vždy na podzim mám problém, když vybírám 2 letý kompost z plastového kompostéru, protože jich jsou tam desítky kusů. Na povrchu jsem našel vždy několik mrtvých dospělých jedinců... celý příspěvek >
morušovník, 29.11.2007
Podívejte se na mnohokrát zmiňované stareodrudy, nebo zahr. Droždín u Olomouce. Pokoušel jsem se o pěstování zakrslé formy  na zahrádce v Táboře, ale nepovedlo se mi to, přestože na sídlišti rostou úplně bez problémů, ale mají 15 metrů, což je... celý příspěvek >
Zivy plot z ibisku, 6.10.2007
Nechci Vás zrazovat, ale právě jsem se vrátil z jižního Slovenska, kde na vesnicích jsou před mnoha domy vysazeny ploty z ibišků. Určitě v době květu vypadají nádherně, ale teď to byly pouze opadané kostry. Vzdálenost výsadby byla různá od 20 do 50... celý příspěvek >
Poradíte s keři pro živý plot? - pyracantu, 6.10.2007
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Právě jsem se vrátil z jižního Slovenska a tam jsou keře obaleny  žlutými a červenými plody. Vím,že při 2x stříhaném plotu se mi to asi nepodaří úplně,ale jako solitéry působí překrásně. Začnu tedy na příští rok... celý příspěvek >
Poradíte s keři pro živý plot? - pyracantu, 28.9.2007
Můžete mi poradit kdy a čím stříkáte? Mám sice rostliny jako stříhaný plot, ale v některých místech mi černé plody přece jen zůstávají a je to škoda.
Borůvky - dotaz, 28.9.2007
Pozor na to, muchovníků je velké množství druhů (keře a stromy ve velikosti od 2 do 15 metrů).Na netu je spousta odkazu a nabídek. Poslední odrůda, která  se dostala do prodeje je princ Wiliam - ta je výhodná v tom, že dozrává skoro najednou a... celý příspěvek >
zimolez kamčatský - konec, 20.8.2007
Tak já už jsem je vykopal na nahradil muchovníkem - Martin. Můj problém byl asi v tom, že to byly jedny z prvních sazenic (od p.Chovance) a opravdu i přes veškerou péči plodily nic moc. Moje rozhodnutí uspíšila návštěva jednoho zahradnictví, kde měli... celý příspěvek >
Hlohyně, 10.8.2007 Obsahuje fotku
Faktem je to, že nějakou chorobu keře mají, opravdu jsou plodenství černozelené místo krásně oranžové nebo žluté, ale protože stěnu průběžně stříhám, (mám ji totiž účelovou - odclonění k veřejné komunikaci) ani mi to nevadí, protože bobulí moc... celý příspěvek >
Hlohyně, 7.8.2007
Plot je opravdu stálezelený, překrásný když kvete a hlavně trnitý. Při stříhání musíte všechen "odpad" pečlivě uklidit,protože vyschnutím se z kousků větví stávají trnití ježci a to doslovně. Šlápnout si bosou nohou na kousek vyschnuté větvičky 14... celý příspěvek >
Přísavník na plotu z pletiva, 9.7.2007
Mám přísavník na chatě, je překrásný hlavně na podzim, ale myslím si, že bude pro pletivo  časem poměrně těžký. Roste totiž jako z vody a budete jej muset také aspoň 2-3 x ročně "stříhat" myslím tím mladé výhony, které budou růst do stran.... celý příspěvek >
Ibišek syrský - jak na něj?, 8.7.2007 Obsahuje fotku
Tyto keře jsem zakoupil asi před 10 lety a opravdu se o ně nestarám, pouze na jaře je pohnojím cereritem, a  v červnu solidně zaliji vodou. Mám u nich mulčovací kůru, později k nim vysypávám koš ze sekačky (mám ale zahradu jako malou "saharu").... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika