Angrešt a rybíz 2017



host - 168.81 (?)
15.6.2017 14:57

Dobrý den a bravo pane Mimmo, s tím novým angreštem. A pak že to nejde.
Ještě nás seznamte s popisem odrůdy „Mimmův nový“ a kdy přijde „na trh“. JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.5.2017 8:56

Z práce tedy vyplývá, že Jesan sice má cukrů méně než jiné odrůdy, ale má taky nejméně kyselin. Proto připadá na chuť sladší. Podobně jako třešně, mající stejně nebo méně cukrů než višně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.6.2017 19:43

Už roubujete? Angrešty, rybízy a nějaké růže už mám naroubované. Snad nebude příliš silný žár.

Můj nový kříženec
Můj nový kříženec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 15.6.2017 14:57

Dobrý den a bravo pane Mimmo, s tím novým angreštem. A pak že to nejde.
Ještě nás seznamte s popisem odrůdy „Mimmův nový“ a kdy přijde „na trh“. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 18.6.2017 20:59

Pro JG: Jak jsem se tady na fóru dočetl, kříženci a mutanti angreštu vznikají poměrně často. Já jsem měl na této studené zahradě jen dva druhy angreštů. Jeden silně trnitý s menšími žlutozelenými bobulemi a jeden téměř beztrnný s většími červenými bobulemi a tenkými větvičkami. Z neznámého důvodu jsem tam objevil při sekání trávy poněkud odlišný keřík. Teď už jsou to asi dva roky. Má mírně trnité větve a jsou poměrně silné, což jsem přičítal keřovému vzrůstu. Ale i po přeroubování na stromkový tvar si drží své odlišné vlastnosti. Takže to bude asi něco jiného. Já na něm oceňuji ty silnější větve, které se dobře roubují a tolik se nelámou. Velikost bobulí, chuť a rezistenci má velmi dobrou. Takže si nechám i ten keř i mladé roubovance, které velmi rychle rostou i ve velmi rozdílných podmínkách (průměrná teplota, nadmořská výška, zemina).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.142 (?), 19.6.2017 8:43

Mám pod angtrešty nataženou mulčovaxcí textilii zasypanou štěpkou - kvůli plevelům a podrůstání. Každoročně vytrhávám řadu malých trnitých semenáčků, které ve štěpce kupodivu ochotně koření. Dva jsem nechal jako pravokořené stromky (kvůli botrytidě měním stromky na meruzalce postupně za pravokořené). Chutnají stejně jako pěstované odrůdy, jen trochu chlupatější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 22.6.2017 10:50

Dobrý den.
Dříve, když se ještě angreštové keře pěstovaly nahusto v řadě, podloženy vpředu a vzadu rahýnkem (padlí nebylo), tak jsem si ve zpustlé zahradě, kde se ohrazení keřů rozpadlo a keře se rozložily na zem, nakopal fůrku keříků. Myslel jsem, že hříženců. Ale ukázalo se, že každý byl jiný. Takže semenáčů. Většinu jsem později vyhodil. Byly trnité, drobnoplodé, nedobré, ale některé zůstaly.
Později jinde, v mokru, jsem pak pěstoval rybízy, josty a angrešty v mulči z trávy, kopřiv. Josta a rybízy ve zbytcích mulče samovolně klíčily hustě jako mech. Ale angrešt žádný. Přičítám to tomu, že pozemek byl neoplocený a srnčí dokázalo dozrávající keř angreštu obrat za 3-4 dny pečlivě i uvnitř a angrešt jim od huby nepadal jako rybíz.
Dnes mám na nové (jinak hodně staré) zahradě taky dva samovolné angreštové semenáče. Našel jsem je tam, pod ptačím hřadem, mezi semenáči rybízu. Nejsou nic moc. Padlím trpí, ale nechá se to řídkým keřem udržet. Staré keře rezidentů jsem si ještě nestihnul převést (Niesluchowski, Prima, Invicta, Pax, Martlet) a tak jsou ti semenáči lepší než nic.
Myslím si, že kdyby každý zahradní „Pokustón“ obětoval, pro budoucnost, při sklizni 2-3 bobule a rozmázl je na šikovném místě, byla by za čas řada zajímavých odrůd. A také si myslím, že je to smysluplnější činnost něž stálé vyhánění krtků či broušení nožíků na belgickém brousku. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.7.2017 7:30

Moje "mutanty" dozrály. Jsou docela přijatelné. Stále pátrám po původu.

Angrešt na váze
Angrešt na váze
Plody na mladém roubovanci
Plody na mladém roubovanci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.3.2018 19:30

Tentokrát mám dalšího mutanta. Před rokem jsem narouboval z jednoho roubu asi 5 angreštů. Čtyři jsou normální, ale pátý vypadá jako planý angrešt. Je hodně trnitý a určitě bude mít úplně jiné plody. To jsem tedy zvědav.

Trnitý mutant
Trnitý mutant
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.145 (?), 9.6.2017 20:32

Děkuji za odkaz a navedení. Pěkně jsem si tam početl.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 83.51 (?), 15.6.2017 10:46

Nahodena princeznicka..mala by dozrievat v druhej polovici jula, pri tomto vyfareni, ktore nabrala uz asi pred tyzdnom, to bude zrejme skor.      mino BA

Blanka
Blanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika