Stříška nad záhon



Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 233.129 (?) 
10.4.2017 9:53, zobrazeno: 9777x
Neřešil jste někdo stříšku nad záhon? Vloni u nás 3x proběhly kroupy a vždy ničily (napadlo mě udělat nad záhon aspoň s rajčaty stříšku z polykarbonátu a uchránit alespoň pár rajčat bez poskvrny. Co Vy na to? Úplná blbost a nedělat se s tím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.227 (?), 10.4.2017 11:35

Známá má u rajčat kovovou konstrukci a fólii (vrch +3 strany)- nemá ani plíseň... Takže blbost to rozhodně není.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.4.2017 12:48

Stříšky nad záhon se dělají pro yuccy, kaktusy a další sukulenty. Na specializovaných stránkách se lze inspirovat. Konstrukce jsou různé.

Mám stříšky nad všemi pěstebnímy stoly, nejen kvůli kroupám, ale i k lepší kontrole závlahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.24 (?), 27.7.2017 11:54

Dobrý den, nemohu pro inspiraci žádnou stříšku najít, nevíte adresu? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.116 (?), 27.7.2017 14:01

Třeba...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.19 (?), 11.4.2018 8:46

takhle jsem to taky ztoukl ze stresnich lati, poridte jednoduché patky pro ty drevene stojky - drevo v zemi dele jak 5 let nevydrzi, na strechu dejte folii co je UV stabilizovana, jinak to nevydrzi ani jedno leto. Ve slusne cenove hladine se daji poridit vlnite PVC, viz napr. Gutta.

z boku bych to nechranil, udelal jsem to na jedno leto na rajcata, vysledek nic moc, efekt zadny a mel jsem pocit ze se spis plisni lepe dari, vic se drzelo vlhko, mozna bych zakryl jednu stranu - pokud prevazuji srazky a vitr z jedne strany, jinak nevidim duvod.

Pavel, JC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 98.188 (?), 8.3.2022 17:28

Jelikož doma žádného kutila nemám, udělala jsem si nadkrytí rajčat velice primitivně. Koupila jsem plexi Gutta 1x2 metry a udělala na kraji šest poutek z drátu. Pak jsem rozestavila šest trubek, do každé vsunula háček a plexi zavěsila. Je sice trochu prohnuté dovnitř, ale to nevadí,  a jelikož je šikmo pověšené, voda steče na jednu stranu. Mívám pod ním rajčata ve dvou obdélníkových maltovnících. V kombinaci s odolnými odrůdami rajčat je úspěch zaručen bez používàní postřiků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika