Stříška nad záhon



host - 107.19 (?)
11.4.2018 8:46

takhle jsem to taky ztoukl ze stresnich lati, poridte jednoduché patky pro ty drevene stojky - drevo v zemi dele jak 5 let nevydrzi, na strechu dejte folii co je UV stabilizovana, jinak to nevydrzi ani jedno leto. Ve slusne cenove hladine se daji poridit vlnite PVC, viz napr. Gutta.

z boku bych to nechranil, udelal jsem to na jedno leto na rajcata, vysledek nic moc, efekt zadny a mel jsem pocit ze se spis plisni lepe dari, vic se drzelo vlhko, mozna bych zakryl jednu stranu - pokud prevazuji srazky a vitr z jedne strany, jinak nevidim duvod.

Pavel, JC.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 233.129 (?), 10.4.2017 9:53, zobrazeno: 9757x
Neřešil jste někdo stříšku nad záhon? Vloni u nás 3x proběhly kroupy a vždy ničily (napadlo mě udělat nad záhon aspoň s rajčaty stříšku z polykarbonátu a uchránit alespoň pár rajčat bez poskvrny. Co Vy na to? Úplná blbost a nedělat se s tím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.227 (?), 10.4.2017 11:35

Známá má u rajčat kovovou konstrukci a fólii (vrch +3 strany)- nemá ani plíseň... Takže blbost to rozhodně není.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.4.2017 12:48

Stříšky nad záhon se dělají pro yuccy, kaktusy a další sukulenty. Na specializovaných stránkách se lze inspirovat. Konstrukce jsou různé.

Mám stříšky nad všemi pěstebnímy stoly, nejen kvůli kroupám, ale i k lepší kontrole závlahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.24 (?), 27.7.2017 11:54

Dobrý den, nemohu pro inspiraci žádnou stříšku najít, nevíte adresu? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.116 (?), 27.7.2017 14:01

Třeba...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.19 (?), 11.4.2018 8:46

takhle jsem to taky ztoukl ze stresnich lati, poridte jednoduché patky pro ty drevene stojky - drevo v zemi dele jak 5 let nevydrzi, na strechu dejte folii co je UV stabilizovana, jinak to nevydrzi ani jedno leto. Ve slusne cenove hladine se daji poridit vlnite PVC, viz napr. Gutta.

z boku bych to nechranil, udelal jsem to na jedno leto na rajcata, vysledek nic moc, efekt zadny a mel jsem pocit ze se spis plisni lepe dari, vic se drzelo vlhko, mozna bych zakryl jednu stranu - pokud prevazuji srazky a vitr z jedne strany, jinak nevidim duvod.

Pavel, JC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 98.188 (?), 8.3.2022 17:28

Jelikož doma žádného kutila nemám, udělala jsem si nadkrytí rajčat velice primitivně. Koupila jsem plexi Gutta 1x2 metry a udělala na kraji šest poutek z drátu. Pak jsem rozestavila šest trubek, do každé vsunula háček a plexi zavěsila. Je sice trochu prohnuté dovnitř, ale to nevadí,  a jelikož je šikmo pověšené, voda steče na jednu stranu. Mívám pod ním rajčata ve dvou obdélníkových maltovnících. V kombinaci s odolnými odrůdami rajčat je úspěch zaručen bez používàní postřiků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika