Krmítko pro ptáky v zahradě



host - 213.10 (?)
30.10.2010 7:04

Ptáci nejsou jako lidi, nepřežírají se. Množství potravy nelze vypočítat. Záleží na mnoha okolnostech. Když je víc sněhu, nedostanou se k potravě na zemi. Na začátku zimy mají ještě různé plody - bezinky, jeřabiny,,,atd.  Nejhorší období je konec zimy, kdy už v přírodě nic k snědku není. Podle ornitologů právě tehdy potřebují hodně přikrmovat, jinak jim hrozí smrt hlady a mrazem.

Takže sypte do krmítka vždy, když je prázdné. Ptačí obezity se nemusíte obávat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 164.211 (?), 29.10.2010 9:06, zobrazeno: 81712x
S nastávající krutou zimou řeším problém, v jakých intervalech a čím správně plnit krmítko v zahradě. Krmítka mám dvě a jako nejoblíbenější strava ptactva se jeví slunečnice. Ty různé směsi z OBIMaxHausů si ptáci stejně přeberou a vyberou slunečnice, zbytek vyhází ven. Má otázka tedy zní, zda lze vypočítat optimální interval, v jakém se má krmítko doplňovat? Ptáci jsou schopni jej vyprázdnit ani ne za 24 hodin, ale jde mi o to, zda by ze "zdravotních" důvodů neměli mít mezi novým naplněním krmítka pauzu, aby se potom nestali na krmítku přímo životně závislí, nebo "obézní". Lze říci, kolik slunečnicových semínek má tak spotřebu cca. 5x sýkorka 1x strakapoud velký (kluk) 3x brhlík lesní + další dva bílo černí ptáčci, velikostí podobní sýkorkám? Všiml jsem si, že někteří ptáčci si semínka schovávají, tudíž mi jde čistě o to, kolik semínek mám do krmítka dát týdně, aby jim to stačilo na jídlo.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.249 (?), 29.10.2010 13:21

Krmte je kolik Vám stačí peněženka.  Máte pravdu, že slunečnice jim opravdu chutná.Proso např. až na malé vyjímky ignorují.Kos také rád klove do jablka.Nevím kde bydlíte, ale já mám zkušenost tu, že pokud je v krmítku stále něco na zub, teda spíš na zobák, postupně se slétá ke krmítku stále více ptáků z okolí.Když napadne sních a už opravdu nikde nic není, přilétnou i ptáci, které jinak nikdy nevidíte.Loni nám létaly do krmítek na zahradě např.sojky.Přilétly třeba čtyři najednou.Je zajímavé jak se o tomto zdroji potravy dozvědí.Možná od stále štěbetajících vrabčáků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.108 (?), 29.10.2010 18:20

Poté, co jsem za zimu zkrmil 30 kg slunečnice a zjara neviděl na zahradě sýkoru, už nekrmím. Ostatně je to prý neekologické, zkresluje to přirozený rozvoj. Těch sojek tam bylo i 6.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.249 (?), 29.10.2010 19:48

Pokud nemají kde hnízdit, tak je tam neuvidíte.Také mizí pokud máte doma kočky.Pokud jste nervozní z toho, že zkreslíte přirozený rozvoj, tak je prostě nekrmte a máte po starostech.Poletí se zkreslovat jinam.Třeba k přeplněným popelnicím.Já hodně jezdím autem a občas se stane, že nějakého ptáka srazím, protože často sedávají na silnici.Jednou jsem, přestože jsem brzdil, vjel do hejna vrabců a srazil jsem jich víc najednou. Dáváte si pozor, ale pokud je na silnici něco neodolatelného, zvedají se v poslední chvíli před autem a Vy už nestihnete zareagovat.Tak jim v zimě nasypu do krmítka třeba slunečnici.Je mi jedno co si o tom kdo myslí a jestli něco zkreslím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jan F - (19) - 254.64 (?), 24.11.2010 2:07

Vysledoval jsem že když do krmítka nasypu slunečnici, tak do 10min. tam přilítne jedna Síkorka okoukne co jsem jim tam dal odlítne a za chviličku už tam přilítne třeba 10 ptáků najednou.

A přitom sypání ještě rozhodim tak hrst až dvě i na zem kolem krmítka (i když leží na zemi sníh) a páč je krmítko většinou plné tak další ptáčci si zbíraj na zemi.

Teď už je teda pozdě ale v léě jak slunečnici skoro nikdo nekupuje tak mnohdy všude možně ji nabízej za levno třeba i za 8Kč/kg.

A je taky dobré během sezony občas projít i jiná místa než tam kde slunečnici běžně kupujete páč třeba týden najednom místě ji maj za 12Kč/kg (a jinde ji zlevněj) a třeba za tři dny zvednou cenu a kvůli tomu to přestanou lidi kupovat ale zas do týdne ji třeba zlevněj.

Prostě když je kšeft tak ji hned zdražej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.96 (?), 24.11.2010 8:22

Jednoznačně nejlevnější slunečnice je ve výrobnách krmných směsí. Na podzim se dá dostat až na 10,-Kč/kg. Co se týče lojových koulí, tak každý podzim jsou v Hornbachu 25 ks za 99,-Kč (4,-Kč za kus).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.238 (?), 24.11.2010 10:51

a u mäsiara?...tam už loj nemajú?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.10 (?), 30.10.2010 7:04

Ptáci nejsou jako lidi, nepřežírají se. Množství potravy nelze vypočítat. Záleží na mnoha okolnostech. Když je víc sněhu, nedostanou se k potravě na zemi. Na začátku zimy mají ještě různé plody - bezinky, jeřabiny,,,atd.  Nejhorší období je konec zimy, kdy už v přírodě nic k snědku není. Podle ornitologů právě tehdy potřebují hodně přikrmovat, jinak jim hrozí smrt hlady a mrazem.

Takže sypte do krmítka vždy, když je prázdné. Ptačí obezity se nemusíte obávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 30.10.2010 11:39

Na zahradě mám krmítko z obyčejné vyříznuté PET lahve a sypu slunečnici, občas nějaké jablíčko. Někdy pověsím lojovou kouli, ale to málo, jelikož ji většinou do dalšího dne urvou havrani. Jinak mám na zahradě i kočky a ježky, ale protože tam všechnu tu zvířenu chodím i v zimě aspoň ob den krmit, nikdo z nich hlady netrpí. Ale aby tam byli ptáci, musí tam být větší stromy. Jakmile je plocha příliš otevřená, lítají jinam.          

ps - už jsem hrozně dlouho neviděla chocholouška...                       Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.100 (?), 30.10.2010 17:10
Lído, řekněte mi prosím (nebo i někdo jiný, zná-li), kam chodíte na ty hory semínek, co ptáčci v sezóně sní? Máte nějaký velkoobchodní rabat? Já dávám též koule ale i směsi semínek, jenomže za 500g směsi chtějí cca. 15 Kč - přitom je to náplň jenom do jednoho krmítka na jeden den. Hoďte sem nějaký tip na dobré krmení za dobrou cenu. Děkuje Karel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika