Krmítko pro ptáčky



host - 29.162 (?)
23.10.2008 6:30

Realita je mnohem jednodušší - každý obchodník s rychloobrátkovým zbožím,  tedy i řeznictví, odmítá na jatkách objednávat to, co se neprodá. Dojednejte si, že koupíte 10 kg loje a uvidíte, že ho řezník rád na jatkách obratem objedná.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.10.2008 19:40

Tedy pane Ketupa, to nemá chybu!  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 22.10.2008 21:14

Už několik let marně obcházím řeznictví a ptám se po syrovém loji. Mívala jsem v dětství sýkorky místo reality šou přímo za oknem. Stačilo na tlustou třísku namotat lůj, ovázat a zarazit do držáku na vlaječky. Jo, visely na tom hlavou dolů, tvrdě pracovaly zobákem a po čase zůstal -jak to popsat- hustě ďubkovaný zbyteček. Tak jsme zašli opět k řezníkovi. Kde jste, vlajkové držáky, kde jsi, loji...? ("kde jsi, mé dětství" psát nebudu, nejsem kýčař)   H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 22:50

Hráběnko, není šance. Tam kde si sami nebourají maso-snad už jen na jatkách, lůj nemají. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.162 (?), 23.10.2008 6:30

Realita je mnohem jednodušší - každý obchodník s rychloobrátkovým zbožím,  tedy i řeznictví, odmítá na jatkách objednávat to, co se neprodá. Dojednejte si, že koupíte 10 kg loje a uvidíte, že ho řezník rád na jatkách obratem objedná.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 23.10.2008 11:23

Hráběnko, já to řeším následovně - rád vařím a vždy jednou za týden- dva koupím v makru balík hovězích kostí ("harfy"), předního hovězího a ve velkém hrnci vařím vývar do zásoby, ten přijde po sebrání tuku (kterého je z každé várky skutečně dosta dost) zhuštěný a bílky vyčištěný do mrazáku, na okraji zimy pak z hovězího tuku a prosa děláme bene čamrákům, jednou jsem z nouze koupil nějaký sajrajt v Baumaxu (údajně lojovou kouli), ale ptáci se jí ani nedotkli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 241.251 (?), 23.10.2008 6:57
Jo jo, lojovou kouli samozřejmě máme také - zavěšenou pod obráceným květináčem aby na ní nesněžilo. Tak to tak asi necháme a s tou PETkou zkusím něco vymyslet - už jseme o tom slyšel. Díky. Spíše jsme měl na mysli jestli někdo nemá již ověřenou konstrukci na to automatické dosypávání a abych se tak při výrobě vyvaroval případných chyb. To ketupa - té kočce to v tom krmítku vysloveně sluší - dobrá fotka. To Daniela - to jsem se dost pobavil s tou žížalou. Ty ptáky na krmítku - to chápu, s těmi si povídám také - hlavně když je přesvědčuji, aby počkali na fotku. Ale se žížalou - s tou jsem si povídat tedy ještě nezkoušel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 23.10.2008 11:58

Do krmitok nejdem, kvoli laske k vtakom a nasej macke. Aj tak ich padne za obet dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 23.10.2008 13:48

Dobrý den, místo loje lze použít 100% ztužený tuk. Tedy bez vody, nesolený. Taková ta laciná "Iva". Kostka se dá do síťky po ovoci a zavěsí, nebo se dá přetavit se semínky atd. A docela se mně osvěčilo krmítko z OBI - umělohmotné... Vypadá jako květináč /zásobník/  postavený do misky a na něm miska jako víčko a zavěsí se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 24.10.2008 13:12

Loni jsem si pro inspiraci vyfotila krásné proutěné krmítko u kamaráda za oknem (fotka je přes sklo, omluvám se za sníženou kvalitu).

Prý mu je dělal někdo z Rožnova. bohužel nemám kontakt a zatím marně sháním, kdo by mi takové udělal...

krmítko
krmítko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 98.25 (?), 24.10.2008 13:54

Je pěkné, rozhodně ho dělal, kdo umí plést košíky. Zkoušela jste na netu nějaké košíkářství-prodejnu, mohla by sdělit dodavetele nebo přímo výrobnu, často lze se "chytit" v různých zájmových kroužcích nebo školách a učilištích, ať už zahradnických či nějaký příbuzný obor. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika